1. 1.
    bazı filmlerde ya da çizgi filmlerde, insanların "sürekli genç kalmasını sağlayan iksir" olarak lanse edilen, gerçek hayatta henüz icat edilmemiş, ölümsüzlüğü istese bile buna daha hazır olmayan insanlar için bir anlam ifade etmeyen büyülü karışım. diğer bir versiyonu için (bkz: ölümsüzlük iksiri).
    1 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    -abi gençlik iksirini buldum
    +neymiş peki?? rakı mı? *
    ... yakub cemil
  3. 3.
    (bkz: şirin babanın büyü kitabı sayfa 583)
    (bkz: kendine hayrı olmamak)
    1 ... captainzap
  4. 4.
    (bkz: Fountain of Youth)
    ... notrinova
  5. 5.
    bir içecek şeklinde, kuzey kore'de bulunduğuna/üretildiğine dair söylentilerin olduğu efsane iksir. 30 çeşit bitkinin karışımından elde edilen bu içeceğin, beyin hücrelerini çoğalttığı yönünde de iddiaları var koreli bilim adamlarının. bitkilerin özlerindeki mikro elementlerle üretilmiş, bu da dipnot.
    ... pipishik
  6. 6.
    simslerin altın ya da platin durumundayken içtiklerinde gençleşmelerini sağlayan iksirdir. diğer modlarda içildiğinde aksi tesir gösterir.
    ... samanta
  7. 7.
    ab-ı hayat olarak da bilinen, sonsuz gençlik sağlayacağına inanılan, iksir ya da su'dur. pek çok tarihi ve dinsel kaynakta olduğu gibi, edebi metinlere de geçmiş. hatta filmlere dahi konu olmuştur.
    ... elvedakeraneciorgazmolamiyorum
  8. 8.
    büyücülerin çoğu moruklamış olduklarından gençliklerine iksirle kavuşacaklarına inanırlar.
    ... kosankarga
  9. 9.
    şaka maka yada hayal falan değil artık..bilim bu iksiri de gerçekleştirmek için önemli bir adım attı..buyrun :

http://www.sabah.com.tr/Y.../11/02/genclestiren-iksir
    ... hazreti muz
  10. 10.
    paradır. her kapıyı açar.
    ... yarmagul