1. 1.
    ÖZelikle 22 yaşına girmeme bir kaç ay kaldığı için beni acayip derecede üzüldüğüm durum. Ulan gençliğim bitiyor be hiç bir şey yasayamadan gençliğim bitiyor. Gençliğim elimden geçip gittikten sonra 25 yas sonrası iğrenç yaşları görmesemde olur. Ne bok yapayım 25 yaşından sonra.
    1 -4 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  2. 2.
    ihtiyarlık ile gençlik diyerek,
    Şu hayatı ikiye böldürme!
    Ey büyükten de büyük Allah'ım,
    Benden evvel s..imi öldürme!

Neyzen Tevfik
    2 ... monk of monkmountain
  3. 3.
    içimi yakandır.
    1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 4.
    gençlik 25 yaşında bitiyor sanan malları ortaya çıkarmış başlık. çocukluk 25 yaşında bitiyor be goçum.
    10 -2 ... f ucklife
  5. 5.
    Bildiğin 25 yasında gençlik bitiyor işte saçlar dökülmeye başlıyor, cilt tazeliğini yitiriyor, surattaki o enerjik ifade gidiyor, merdiven çıkarken bile tıkanıyorsun, gençliğindeki deli dolu enerjin kalmıyor, sırtına sorumluluklar biniyor, artık istediğin gibi hareket edemiyordum, kısıtlanıyorsun. Şimdi kimse 25 yasında daha yeni çocukluk bitiyor, gençlik bendende değil ruhdadır falan filan felsefe kasmasın. Bildiğin bitiyor işte gençlik ben daha hiç aşık olamadan, sevemeden, sevişemeden, gençliğimi dolu dolu yaşayamadan ekimden kayıp gidiyor. Gençlikten sonraki yaşamım da sikimde değil.
    3 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  6. 6.
    22 yaşında olan yazara sesleniyorum dur hele bi daha insan hayatı 1 ayda bile değişiyor gençlik bunalımına girmişsin sen etme yahu.
    2 ... but not so
  7. 7.
    Ben ilk heyecanlı anlarımı genç yaşlarımda tatmak isterdim. ilk aşkımın, ilk öpüşmemin, sevişmenin 25 yaşında kazık kadar adamken yine benim gibi 25 yaşındaki kart bir karıyla olsun istemem.
    2 -2 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  8. 8.
    40 yaşında hala dövüşen boksörler var,o adamlar o haliyle senin 19 yaşındaki kofti gençliğinede koyarlar,22 yaşındaki halinede. Herşey vücuduna nasıl baktığınla alakalı. Tabi bu söz 50-60 için geçerli değil ama 50 den küçük kuşak için durum bu. Sen ömrün boyunca evde cips yiyip kıç büyütmekten başka bi vasfın olmamışsa zaten hiçbi zaman genç olmamışsın demektir.
    1 -1 ... turin
  9. 9.
    --spoiler--
    sigara içtiği için merdivende tıkanan ergen irisinden aforizmalar dinlediniz.
    --spoiler--
    2 ... falkenheim
  10. 10.
    21 yaş gençlik değil çocukluktur, ben 21 yaşındayken mahallede taştan kale yapıp top oynuyordum amk, şuan 25 yaşındayım ve gencim. artık halısahada top oynuyorum.
    17 -3 ... kedilerinbabasi57