1. 1.
  selamun aleyküm, hayırlı cumalar, hayırlı geceler. evet arkadaşlar son dönemlerde dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama ateizim ile amaçlarına ulaşamayan malum güruhlar şimdi de deizm ve agnostizm tehlikesi ile çocuklarımızı zehirlemeye çalışıyor.

  deizm: Allah'ı kabul edip dinleri reddeden görüş. bence ateizm'den daha tehlikelidir. çünkü en tehlikeli yalan içine doğru karıştırılmış yalandır. yani bu adiler çocuklarımızı ateizm ile kandıramayacaklarını anlayınca diyorlar ki ey genç, evet Allah var ama dinler uydurma, inanmayın. oysa ateizm'in rengi belli hem dini hem Allah'ı inkar ediyor. yani deizme göre daha mert düşman. oysa deizm dost görünen münafık.

  agnostizm: bunlar da Allah'ın var olup olmadığının bilinemeyeceğini iddia ediyorlar. yani deizm ile ateizm arasında kalan bu zerzavatlar da diyorlar ki: ey genç, biz Allah'ın var olup olmadığını bilemeyiz, sen aklını böyle şeylerle karıştırma. kafana göre takıl.

  deizm ve agnostizmin ortak amacı gençlerimizi dinsiz ve inançsız yetiştirmektir. lütfen çocuklarınızı başı boş bırakmayın, internet ve sosyal medyaya çok dikkat edin. çocuklarımıza dinimizi, tarihimizi, kültürümüzü çok iyi ve doğru kaynaklardan anlatmalıyız. bu 'izm'ler çocuklarımızın beynini uyuşturan uyuşturucu ve alkol kadar tehlikelidir. 'izm'lerin girdiği her yer kan, gözyaşı ve zulümle doludur.

  ne güzel demiş üstad cemil meriç: bütün 'izm'ler idrakimize giydirilen deli gömlekleridir.
  1 -5 ... seruven44
 2. 2.
  Beyin kurcalanmasına sebep olan, insanın uzun zamandır kullanmadığı aklına sorguya iten iki yararlı inanış. Birkaç ay süren araştırma ile gayet üstesinden gelinebilir basit inanç yargıları.
  1 ... mordorr
 3. 3.
  deizm dedikleri de tengri inancı. aslında türklerin kendi özüne dönmeye başlaması. arapların saçmalıkları türklere uymaz. bu sebepten dolayı tengri inancı son yıllarda çok ama çok yaygınlaştı.
  2 -2 ... hastavilla
 4. 4.
  Kimse senin gençlerin dinsiz olsun diye uğraşmaz emin ol. Dinsizi de işe yaramıyor ki bu gençliğin.
  ... picleme
 5. 5.
  deist leri bilmem de agnostiklere laf atarsan (fazla küfür içerdiği için bu kısımları kestim hep...)
  1 -1 ... uzay muhtari
 6. 6.
  Tehdit eden?
  Deizmde yada agnostizm de "onları nerede bulursanız öldürün ", "ellerini ve ayaklarını çapraz kesin" yada "onlardan dost edinmeyin" gibi söylemler varda o yüzden mi tehdit unsuru olarak görüyorsunuz?
  3 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 7. 7.
  artık o soruları çoğu müslüman da soruyor.
  beynini kullanmaktan korkmaya gerek yok. o beyni yaratan elbette kendisine zarar veremiyeceğini bilerek yaratmıştır.
  sonuna kadar kullan ama asla başkasını senin inancına uymaya zorlama.
  1 -1 ... pilotmont 1