1. 41.
  Dinin ve dinlerin gençlik veya yaşlılık ile ilgisi yoktur bence. Bölgelere göre bile farklılık gösterir, genel kültür ve eğitim seviyesi ile yaşayış şekillerine göre bile farklıdır fakat yaş bunu doğrudan etkilemez. Dinsiz olan 70 yaşına gelse de dinsiz olabilir, Müslüman olan 6-7 yaşında da Namaz kılabilir.
  ... kenantarhan1st
 2. 42.
  bizzat islamın altyapısı çürük olduğu içindir...

  geçenlerde fesli anlatıyordu...

  -- islamda amel (yani yaptığın işler, günah ya da sevaplar) ikincildir.. esas olan imandır. iman eden cennete, etmeyen cehenneme gider. amel sadece cehennemliklerin cehennemde ve cennetliklerin cennette kademeleşmesini sağlar.. bundan başka bi rolü yoktur.

  https://www.youtube.com/watch?v=niAAvp8RGXk+
  2:44'ten itibaren

  yani islama göre
  --- iman eden hırsızlar, katiller ve pedofiller cennete giderler, ama cennette biraz daha kötü bir yere giderler..
  --- iman etmemiş iyi insanlar cehenneme giderler, ama cehennemde biraz daha iyi bir yere giderler...

  bizim lisedeki din hocası da aynı şeyi şöyle anlatırdı: islamda önemli olan üç şey, önem sıralarına göre şunlardır:

  1. iman
  2. ibadet
  3. ahlak

  imanın tamsa ve ibadetlerini yapmışsan cennetliksin. ahlağı bozuk olan müminler sadece bir süreliğine cehennemde kalıp günahlarının kefaretini öderler, sonra cennete giderler...
  ama imanın eksikse, ne kadar ahlaklı olursan ol fayda etmez. sonsuza kadar cehennemde yanarsın..

  hocaya "yahu ahlağın hiç mi önemi yok?" diye sorduğumda şöyle demişti: cehennemde sonsuza kadar yanan ahlaklı kafirler arada biir rüzgar esintisine benzer bi şey hissederler. mükafatları budur...

  tabii bütün bunlar korkunç derecede ahlaksız ve son derece kibirli bir "mümin" kitlesi yaratıyor..
  ---sınavda kopya çeken, hırsızlık yapan, çocuklara sarkan, yalan söyleyen, hazine arazilerine çöken, akrabasını kayıran
  ama aynı zamanda
  ---namazını gılan, orucunu dutan, zırt pırt hacca ve umreye giden, kurban bayramlarında ortalığı korku filimine çeviren,
  tipler bunlar.. işin enteresanı da, kendileri gibi olmayan herkese "ahlaksız" gözüyle bakıyorlar.. onlar gibi olmayan erkek "kodoş", kadın "ırrıspı, kokona" oluveriyor hemen..

  "gerçek islam bu değil" diyeceklere: gerçek islam bu.. son yirmi yıldır gözlemlediğimiz bütün bu acayiplikler gerçek islamın ahlaki altyapısının çarpıklığından kaynaklanıyor...

  tabii genç insanlardan kaçmıyor bütün bu çöl bedevisi ahlaksızlığı.. ve bunu gördükleri noktada dinden soğuyorlar..

  aslında bu islama özel bi şey bile değil.. bütün dinler üç aşağı beş yukarı böyledir..
  5 -3 ... arbutus unedo
 3. 43.
  kendini dindar olarak tanıtanların büyük çoğunluğunun ahlaksız olmasından ötürüdür.

  din ve ahlak birbirinden farklıdır.

  peşin edit: aşırı dindar biri olmasam da dine -hiçbir dine- dil uzatmam. islama inananlar ahlaksızdır gibi bir düşünceye sahip değilim. aslında islam da ahlaklı olmayı öğütler. lakin buna uyan sayısı az.
  2 ... iskender beg
 4. 44.
  yönetenlerin müslüman olduğundan kaygılıyız ondan.
  1 ... ndsea
 5. 45.
  zihinde "ilgili olmak zorundalar mı? sorusunun zuhur etmesine sebep olan tespit şeysi.

  evet gençler islama ilgisiz.

  çünkü haberlerde görüyorlar ki kuran kurslarında, müslüman cemaat vakıflarında çocuklara tecavüz ediliyor. demek ki "islamın kendilerine bile faydası yok, ahlak edinemiyorlar" diye düşünüyorlar.

  görüyorlar ki koruma ordusuyla namaza giden müslümanlar var. demek ki "müslümanların -allah ın evi- dedikleri yerde bile can güvenliği yok" diye düşünüyorlar.

  görüyorlar ki emperyalist güçler son 20 yılda neredeyse tüm islam coğrafyasına saldırıda bulunup, müslüman devletlerin iç bütünlüğünü bozmasına rağmen "müslümanlar" bir araya gelip karşı koyamıyorlar. demek ki "müslümanlık insanları bir araya getiremiyor" diye düşünüyorlar.

  görüyorlar ki iki müslüman hırsız anlaşamadığı zaman ülkede iç savaş (15 temmuz) çıkarmak pahasına birbirlerine düşman olabiliyorlar. "demek ki islamda herşey çıkar üstüne kurulu" diye düşünüyorlar.

  siz gençlere böyle örnek olmaya devam ettikçe gençler de islama ilgisiz kalmaya devam edecek.
  -1 ... muhittin dayi
 6. 46.
  islamiyet'i gençlere bir korku ve yasaklar silsilesi olarak tanıttınız. bu şekilde hayatlarınızı yaşıyorsunuz. ne bekliyorsunuz?
  1 -1 ... asla osurmam
 7. 47.
  Güncelleme gelmiş halinin adı islam değil o sebeptendir. Eski türkiye sozde kafirdi. Deizm ve ateizm patlama yaptı son yıllarda.
  ... huzursuz adam
 8. 48.
  islam toplumda temel bulmuş bir inanç olsaydı akp siyaseti bu topraklarda ikinci seçimini kazanamazdı. islam anadoluda çoğu zaman devletin vergi muafiyet uygulamasıyla yerel halka yayıldı vergi muafyetini gören müslüman oldu. Sorsan şimdi herkes müslüman tokiden birer daire beleş ama Hristiyan olmak şartıyla desen herkes geri döner. .güya asker milletiz ama herkes bedelli peşinde. Önce kendimize söylediğimiz yalanlarla yüzleşmemiz lazım. .
  -1 ... vigilante8
 9. 49.
  islama ilgisiz mi? Vallahi futbolcu adı sandım.
  Luiz islama ilgisiz gibin.
  2 ... nik o latesla
 10. 50.
  Nedir bu gençlerin çektiği :/
  -1 ... haz boregi