1. 63.
    Gençler işine gelmeyen herşeye ilgisiz.
    ... homodomesticus
  2. 62.
    Dünyaya ilgisiz gençler. Başlarında ki dert çok büyük. Devlet gençlerin hayal kurmasını sağlayacak bir ortam yaratmıyor. Kimse düşünsün istemiyor çünkü.
    -1 ... portatif
  3. 61.
    Olması gerekendir. Aksi halde kaybolmuş olurduk.
    1 -1 ... bohemond de hauteville
  4. 60.
    bu başlıkta yazan çoğu kişi gibi mantik yürütüyorlarsa işimiz var.

nasil ki bir doktor sapiksa bütün tip camiasına sapik demek ahlaksızlık olur. aynen oyle de islâmî kötü yaşayanlari ele alıp hepsi demek de ahlaksizliktir.

"ben saldiracak bi yer bulamadım, kudurmuş bir köpek gibi kötü dindarlari görüp dine saldıracağım" demektir.

nasıl kötü zenginleri gorup paradan soğumuyorsa insanlar konu din olunca neden bu derece iki yüzlü, karaktersiz. asla anlamayacagim galiba.
    -1 ... bittimiacaba
  5. 59.
    tam aksi olan durumdur. gençler islama ilgi duyup araştırdılar, okudular ve gerçekle karşılaşıp önce hafif bir şok ardından gerçeği kabulleniş sonra da tarafsız gözle yorumladılar.
    bu ülkede dini ritüellerin hepsini türkçeleştirin görün bakayım kaç müslüman kalıyor geriye.
    -1 ... inderex
  6. 58.
    yarım hekim candan, yarım hoca imandan eder gençler. dini kaynağından, kur'an'dan araştırın.

keyfekeder kaprisler yüzünden yapılan bir hata, ahiret sonrası sonsuz yaşama mâl olabilir.
    ... 11234567
  7. 57.
    https://www.youtube.com/watch?v=2SQOo1a07U4+

yo gayet ilgiliyim.
    ... en arka cam kenari
  8. 56.
    Orospu çocukları islamıda bitirdiniz.
    -2 ... metafetamina
  9. 55.
    "yaradılış gerçeği" ifadesi yanlış bir ifade ortada bir gerçekten söz edilecekse ispat gerekir.

Bunu söylerken yaratılışı reddettiğimi düşünmeyin. Ateist değilim, hiçbir inanca da sahip değilim. Kendi çapımda düşünerek (sağda solda öyle yazıyor diye değil) yaratılışın var olması gerektiği çıkarımını yapabiliyorum ancak hiçbir zaman yaratılış gerçeğinden söz edecek kadar cüretkar olamıyorum. Bence siz de olmayın bilmediğiniz şeyleri bilmediğinizi kabul edin yaratılıştan bahsederken 'gerçek' diye değil 'inanç' olarak bahsedin. Bu iletişim açısından daha doğru bir yaklaşım olur ve inancınızla ilgili gereksiz ispat isteyenlerden kendinizi korumuş olursunuz.
    -1 ... harbe giden sari sacli cocuk
  10. 54.
    Gençlerin ilgi duyabileceği şeylerin çoğunu haram ve yasak olarak addettiği içindir. Fazla sebep aramaya lüzum yok.
    1 ... flat head