1. 51.
  islam ilimdir. müslüman(muslim, musliman) islam'a teslim olana denir. müslüman olmak için önce ilim(islamın ne olduğu ve ne olmadığı) sahibi olmak, ilim sahibi olmak içinse önce insan olmak gerekir. insan doğulmaz, insan olunur. insan olmak çaba gerektirir.
  içinde bulunduğumuz koşulların bizi insan olmaya götürmek bir yana, zar zor elde ettiğimiz insanlığımızı da alıp götürmeye meyli göz önüne alındığında gençlerin herhangi bir meseleye ilgisizliğini konuşmak komik oluyor. gençlerin herhangi bir şeye ilgisi mi var ki islam'a olsun? hoş, genç farsça "hazine" demek. ondan önce sorulması gereken şu ki ortada genç var mı? biz neyi konuşuyoruz!
  ... bilgebarbar
 2. 50.
  Gençler islamdan uzak durmuyor sadece bu islamdan uzak duran gençlerin çoğu hepsi değil ama çoğu bir şeyleri sorgulayarak bu kanılara varıyor. Müslüman değilim ve ben sorgulama ile başladığım bu yolculuğu bir şeyleri ciddi şekilde araştırarak yolumu çizip bitirdim. Bir şeyler birilerinin mantığına uyumayınca ona psikolojisi bozuk damgası vuran aileler var. "Önce gençler neden islamdan uzaklaşıyor?" sorusu yerine islam'a inanmadıklarını söylediğinde nasıl iğrenç tepkilerle karşılaşıyor onu konuşun.
  ... bayan l
 3. 49.
  Gençler işine gelmeyen herşeye ilgisiz.
  1 ... homodomesticus
 4. 48.
  Dünyaya ilgisiz gençler. Başlarında ki dert çok büyük. Devlet gençlerin hayal kurmasını sağlayacak bir ortam yaratmıyor. Kimse düşünsün istemiyor çünkü.
  -1 ... portatif
 5. 47.
  bu başlıkta yazan çoğu kişi gibi mantik yürütüyorlarsa işimiz var.

  nasil ki bir doktor sapiksa bütün tip camiasına sapik demek ahlaksızlık olur. aynen oyle de islâmî kötü yaşayanlari ele alıp hepsi demek de ahlaksizliktir.

  "ben saldiracak bi yer bulamadım, kudurmuş bir köpek gibi kötü dindarlari görüp dine saldıracağım" demektir.

  nasıl kötü zenginleri gorup paradan soğumuyorsa insanlar konu din olunca neden bu derece iki yüzlü, karaktersiz. asla anlamayacagim galiba.
  -1 ... bittimiacaba
 6. 46.
  tam aksi olan durumdur. gençler islama ilgi duyup araştırdılar, okudular ve gerçekle karşılaşıp önce hafif bir şok ardından gerçeği kabulleniş sonra da tarafsız gözle yorumladılar.
  bu ülkede dini ritüellerin hepsini türkçeleştirin görün bakayım kaç müslüman kalıyor geriye.
  -1 ... inderex
 7. 45.
  yarım hekim candan, yarım hoca imandan eder gençler. dini kaynağından, kur'an'dan araştırın.

  keyfekeder kaprisler yüzünden yapılan bir hata, ahiret sonrası sonsuz yaşama mâl olabilir.
  ... 11234567
 8. 44.
  Gençlerin ilgi duyabileceği şeylerin çoğunu haram ve yasak olarak addettiği içindir. Fazla sebep aramaya lüzum yok.
  1 ... oberst
 9. 43.
  Verygoodman34'ün sayıklamalararına maruz kaldıkları için olabilir.

  Din tacirlerinin boş laflarını, sanki mühim, orjinal bir şeymiş gibi hiç üşenmeden yazdıkça yazıyor.

  Allah yok din yalan, işte o kadar...
  2 ... rumeli71
 10. 42.
  Şu an 16-17 yaşındaki gençlerin çoğunluğunun bu yönde olmasının sebebi üşengeçliktir. ibadet etmek zor geliyor. Ateist olup işin içinden çıkacaklarını sanıyorlar bilinçsizce. Sonra kötü bir şey olunca imana gelirler, atlatınca yine aynı...

  Edit: Siz siyaseti vs. Boşverin onları bahane ederseniz işin içinden çıkamazsınız. Zaten yazan şey belli, oku ve ona göre yaşa. Diyanetin nasıl bir yere dönüştüğünü hepimiz biliyoruz...
  2 -1 ... b0rtecine