1. 1.
  ülkemizde temcit pilavı'nın çok lezzetli olduğunu düşünen bazı kesimler vardır ki; bu kişiler temcit pilav'ını diğer pilav türlerinden daha çok severler. adeta aşıklardır bu pilav'a ve çeşitli varyasyonları vardır bu pilav'ın. irtica kelimesi artık yalın halden çıkmış ve ayrıntılarda, detaylarda gizli olma durumuna erişmiştir. çeşitleri vardır;

  - "evebeyn irticacılar"
  - "genç irticacılar" (yeni bir akım dır)
  - "0-7 yaş grubu irticalılar" ki bunlar neyin ne olduğunu bilmedikleri dönemde kafalarına bu bilgi aşılanır.
  - "7-14 yaş arası irticacılar" (kur'an kursu) genellemesinde kullanılır.
  - "yaşını başını almış irticacılar" (hayattan bir beklentileri kalmamıştır) -ulan madem bu dünya'dan göçüyoruz bari giderken irticacı olarak gidelim diyerekten bu gruba dahil olmuşlardır.
  - "ergen irticacılar" (bu grup vucudunda tavan yapmış testosteron'u önemsemez) tek derdi irticadır.

  yukarı da bahsettiğimiz irticacıların tek ortak bir yönu vardır ki o da "irtica" dır. farklı hayatlar söz konusu olsa bile her zaman bir araya gelebilirler, gündem den düşmezler, gündem den düştükleri an birileri bir yerleri hortumluyor olur genelde, bu pilav'ı seven beyinler sürekli popüler tutarlar bu grupları, aheste bir yaklaşım sergilemezler çünkü onlar bilirler sınıflandırmayı, ayrıntıda olanı sergilemeyi.
  3 -5 ... ebaturab
 2. 2.
  genc irticacılar neden rahatsız sorusunu akla getiren başlık. sanırım genç irticacılar yakın bir zamanda menemendeki gibi kafaları kopucak ondan rahatsızlar.
  3 ... cavit
 3. 3.
  doğru olduğu, elleri seri eksi oy vermeye gittiklerinden anlaşılan cümle.
  5 -1 ... eski yüz
 4. 4.
  (bkz: beyni yıkanan sabi sübyanlar)
  4 -1 ... tellioglu
 5. 5.
  bırakınız olsunlar, bırakınız calıssınlar...
  (bkz: beni bir tek sen anladin sen de yanlis anladin)
  1 -2 ... gameguru