bugün

not: içtenlikle yazılmış bir yazıdır. sabır ile okumanız dileğiyle.
henüz olgunluk seviyesine ulaşmamış, ülkemizin istikbali olan gençlerimize tavsiyelerdir.

evet arkadaş sen! inan bana bir suçun yok. yozlaşmış bir çağa ayak uyduruyorsun sadece. daha kabuğunun içindesin tanımıyorsun hayatı. babanın sana verdiği parayla sevgiline hediye alıyor ama ne hikmetse sevgilinin adını dahi babana söylemiyorsun. her işi kendin çözmeye niyetlisin, demiri bükecek bilek bende diyorsun. biliyorum kanın kaynıyor. belki arzuların ideallerinin önünde, si.tiri çekmişsin hayata...
arkadaşların var senin, canından öte olanlar yani. belki babanın da önüne koyuyorsun o canları, üç beş kişi toplanıp çıkıyorsunuz hayatın önüne; bizde buradayız ulan diyorsunuz.
bak güzel arkadaşım; seni iyi tanıyorum, her attığın adımdan haberdarım. o can yoldaşlarına her daim güvenme. lan bir kız uğruna birbirini öldüren iki dostun hikayesini duymadın mı sen? ya o yanındaki arkadaşın, sevgiline sulanırsa... yapmaz deme, insan olum bu yapar. ailen haricinde kimseye fazla değer verme.
1- ailenden sakın kopma.

güzel kardeşim; benim hayatım, 9. sınıfta elime aldığım o ilk sigarayla söndü. dur nasıl başladığımı anlatayım sana: bir arkadaşımın doğumgünüydü, oturduk, içtik, eğlendik. çıkışta kızın biri marlboro paketi çıkardı (aşşağısını da içmezdi kevaşe) herkese uzattı. ilk başta tedirgin oldum yok ben içmem dedim. lan bi baktım herkes içiyor bi seferden bişey olmaz dediler, aldım bi içime çekmişim hala o şekil kafam pır pır dönüyor.
2- özenti olma, uyuşturucudan uzak dur.

ne güzel hala sinirlenebiliyorsun. yumruklarını sıkabiliyorsun bir tehtide karşı. aşıksın biliyorum. biliyorum çünkü; çoğu zaman sarhoşsun. cem yılmaz' a gülüyorsun, seni dolandırmaya çalışan birine karşı dikkatlisin.'' ha ha salağa bak saf si.en lan bu'' diyebiliyorsun. eminim hocanın her sözüne inanıp, farz niyetine kabul etmiyorsun da. kardeşim; seni kandırmaya çalışan fesatlar çoğu zaman en yakınında olanlardır.
3- sakın duygularını kaybetme, dikkatli, objektif ve eleştirici ol.

kardeşim; hangi ırka, mezhepe mensup olduğun farketmez. üstün bir nitelikte olduğunun idrakına var. kalıpları havaya dikip, insanları içlerine kafana göre yerleştirme. bu ancak beşerden ilerisi olmayan şu üç günlük dünyada üzülmeni sağlar. çok oku, tarihini ve diğer tarihleri bil. sana yutturulmaya çalışılan dozajı yüksek, duygusal masallara inanma.
4- geçmişini tanı, insanları sev, iyiyle kötü arasındaki farkı kendin bul.

ne güzel okumuş yazmış yazar olmuşsun. burası sanal bir ortam bunun bilincindesin. belki vakit geçirmeye giriyorsun sözlüğe. ama ahlaki değerlerine sahip çık. bu kadar lakayıt tavırlar içinde bulunma. iki başlıktan biri ya futbol ya da cinsellik. ideolojilerin bile tartışılması bundan daha iyidir. sana ''abazan'' diyorlar. adamlar haklı. olum öncelikle git bi sevgili bul cinsel fantezilerini burada canlandırma.** izmirli kız, laikçi kız, örtülü kız, yobaz kız şeklindeki karalamalardan vazgeç. buna alınıp kırılan insanlar olabilir. kimsenin vebalini üstüne alma.
5- entrylerini annene okutabilecek şekilde gir.

not: sen kimsin la? yaşın kaç sanki derseniz kabulümdür.
Niçe mi vilde mi bir feylosof işte demiş ki genç kardeşim,
Gençlik güzel şey emme gençlerin elinde heba oluyor.

Bak ne güzel demiş muhterem, ölümden korkma, sonunu pek düşünmeyeceğin topluma aykırı çılgınlık olarak nitelendirilecek şeyler yap.

1-2 haftaya kadar gel bana katıl doğa için pedalla.
özenti olmasınlar. oldukları gibi görünsünler.
özenti olmasınlar. göründükleri gibi olsunlar
mümkünse ergenliği atlatana kadar kimsenin gözüne görünmesinler.
özenti olsunlar olmasınlar...göründükleri gibi.
yaşacağınız üç gün yiyeceğiniz üç lokma kimseyi kırmayın.
bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
"o olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.
demeyeceksin işte.
yaşarsın çünkü.
öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
çok sevmeyeceksin mesela. o daha az severse kırılırsın.

dur lan bir dak..
spor. Kabuklarınızı kırmanızdaki en büyük yardımcınız olacak. (benim gibi kabuğu olmayan ya da kabuğu kırılmış arkadaşlara selamlar) Takım sporları özellikle. Asosyallikten kurtulun. Her hafta dışarı çıkmazsın ama fırsat oldu mu evde boş boş da durma misal.

Not : genç adamdan anca bu çıkıyor.
eğitim şart.
elinde fırsatı olan, yurt dışına sittir olsun gitsin işi olmasın buralarda.
sapıklık yapmayın.
o filmlerde izlediğiniz aşk hikayelerine inanmayan hepsi yalan hepsi senaryo.

gerçekçi olanı ve gözünüzün açılması için:

(bkz: 500 days of summer)
- apaçi olmayın.
- q harfi ne alakadır arkadaşlarım türkçe'den taviz vermeyin.
- tikilik ve emolukta yapmayın.
- şehvet ile aşk arasındaki farkı ayırt etmeye çalışın.
- üniversiteye kapağı atalım gerisi kolay demeyin zira tam tersi bir ilişki söz konusudur burda, kapağı atmak kolay bitimesi zordur cancağızlarım.
burnunuzu toplum içinde karıştırın ama toplumun haklarını karıştırmayın, o burnunuzu sokmayın.
düşünün. çünkü düşünebildiğiniz ölçüde anlam bulur hayatınız.
http://www.swfcabin.com/swf-files/1295976532.swf
kimseye bağlanmayın. bi de rica edicem ama birayla sarhoş oluyorsanız içki içmeyin.
dokunmaktan çekinmeyin.
bir etiketin, bir kişiliğin olsun. gitmek istediğin yolu belirleyip ona göre devam edesin hayatına ey oğul.
gençliğinizi yaşayın lan. yaşlanınca genç gibi yaşanılmıyo. herşey zamanında güzel.
hey gidi hey. bak duygulandım şimdi.
hak yolu dururkene bok yoluna bulaşmayın.

(bkz: anal storm)
(bkz: okumasam ayıp olur mu)
sakın başlık açıp kaçmayın. entrylerinizde siyasete fazla kapılmayın, ha bir de futbolla ilgili fazla entry girmeyin.
anket açmayın.
güncel Önemli Başlıklar