bugün

çetin etilidir 4.genç ,kardeşimin drama hocası ordan biliyorum
bizim biyoloji hocamızı aklıma getiren bir kelimedir.bu hocamız bir ders içinde 121 kere(yanlış hatırlamıyorsam)"gençler" diyebilme kapasitesine sahiptir kendisi.."gençler anladık mı?gençler tamam mı?gençler şöle böle...".hele bir keresinde bir arkadaşımın başına gelen birşey beni çok güldürmüştü.kendisi hocamıza bir soru sormuş ve odada ondan başka da genç(yani öğrenci)yokmuş.hoca cevabı verdikten sonra tabiki klasik bir şeklde bitirmiş"gençler anladın mı?"
bir zamanlar eskişehirde üretilen, merkez ve ilçelerine satışı yapılan kahvehanelerin vazgeçilmez gazoz markası.

şimdilerde ise batmış, fabrika alanı boş nostaljik gazoz markası.
delikanlı olurlar.
türk sinemasına kattığı 4 genci düşününce ne kadar önemli bir proje diye düşünmeme yol açan dizi. ziya kürküt'ün pilavın içinden tas ayıklar gibi omo'nun içinden mavi tanecikleri ayıkladığı bir sahne vardı bu dizide aklıma geldikçe güldürür beni.
gençlerbirliği'nin kısaca söylenişi.
antalya ilinin manavgat ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: manavgat)
birden fazla gence hitap yöntemi.
yaşlıların yerinde olmak istedikleri.
(bkz: genş)
(bkz: gençlerbirliği)
Ziya Kürküt, Oktay Kaynarca, Fikret Kuşkan, Çetin Etili'nin dört üniversite öğrencisini erkan can ın kapıcılarını canlandırdığı dizi.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/71016/gencler-dizisi-trt-1989-90
yaşlılar tarafından taşı sıksa suyunu çıkarabilecek potansiyel görülen hede.
twitter bağlamından yol alan yeni bir havuz / havuzlardan biri.

https://twitter.com/genclerTT

#gençler
#gençler twitter'da çok hızlı büyüyen güzel bir proje.
son yapılan araştırmaya göre. 14-24 arası gençlerin %47'si evde, %30'u avm'de %9'u da kahvede sosyalleşiyormuş.

ben diyorum 25 altı bu nesilden bi sikim olmaz diye.
bi sik olmaktan kastın ne olduğuna bağlıdır , köylerle beraber nüfusu 30.000 olan bir ilçede yaşıyorum , bizim ilçede bu oran %10 ev %0 avm çünkü yok amk %90 kahveler şeklindedir , ben o %10 luk kesimin içindeyim , sosyalleşmiyorum da açıkçası böyle sözlük-cs falan takılıyorum gün boyu , %90 lık kesime yani sosyalleşenlere bakıyorum en kötü sigara+içki var , biraz daha bunları aşan ot çekiyor , bonzai falan da dolu zaten , çoğunun en az bir vukuatı var , sicilleri temiz değil , çoğu günlük yevmiye ile hayatını döndürmeye çalışıyor , benden 1 yaş küçük bir arkadaşımın 2 çocuğu var , 3.700 tl adli para cezasını ödeyemeyediği için içeri girecek polisten tırım tırım kaçıyor , anaları babaları yaka silkmiş durumda

ulan kendime bakıyorum , tamam gezip tozacağım arkadaşım yok , tam bir asosyalim ama itibarıma bakıyorum bunlardan kat kat fazla , yani 30-40 kişilik belediye personeline el öptüren belediye başkanı bana el öptürmüyorsa , herkes odasına girerken el pençe divan dururken hiçbirinin yüzüne bakmazken ben gittiğimde ayağa kalkıp elimi sıkıyorsa , kaymakamı emniyet müdürü savcısı hakimi jandarma karakol komutanı yani küçük ilçede protokol sayılabilecek herkesle bire bir muhabbetim varsa ve hepsinin telefonları bende mevcutsa , kusura bakmayın da ben bu hayatı tercih ettiğim için mutluyum

siz kahvede sosyalleşip kelebek sallayarak bi sik olduğunuza kendinizi inandırabilirsiniz , fakat bi sik olan ben ve benim gibiler ne yazık ki gençler , gözünüzü açın , hayat bi as papaz kız şeklinde harcanacak kadar basit değil , hayatınızı boşa harcamaya meyilliyseniz gidin bi banka soyun , parayı da ananıza babanıza kardeşinize falan verin en azından onların hayatını kurtarın
Kilit bir seslenme kelimesi.
Yaşıtlarına veya aynı ortamda bulunduğu kişilere "gençler" diye hitap eden biri varsa o kişiyi siktir edin hayatınızdan.
%99 egoist ve sikko biridir.
Bu kelime soylendikten sonra kisiler sukunete davet edilir ve sadece seslenen kisiyi dinlemek zorundadirlar.Ne oldu patron? Bir sorun mu var gibisinden.. Gencler diyene saygisizlik etmemek lazim.
efendim moruk diyerek cevap verilir ve ne diyeceği beklenir.
genç dedigin 80'lik aksi ihtiyarlar gibi olmamalı.
Kıvrak zekalı, esnek, meraklı, öğrenmeye, deneyimlemeye hevesli olmalı.
Son zamanlarda sık rastlanan genç modeliyse dogmatik, tutucu, cehaltiyle gurur duyan, onaylanmadığında tiksinti yaratacak şekilde kabalaşan, orjinallikten, mizah duygusundan yoksun bir tip.
Doğuştan mızıkçılar.
Yazık günah.
görsel
görsel
görsel
görsel
gençler maltepe'de yüzmeyi oynamayı basketi ve diğer bir çok alanda kendilerini geliştirmeyi öğreniyorlar ali kılıç sayesinde zeki çevik ve ahlaklı bireyler olmaları doğrultusunda yaz okulunda kendilerine çok şey katıyorlar.