bugün

işe yaramanın yaşla ilgisi olmadığını her çocuk kendi ailesine bakarak anlayabilir.
Genç nüfus, cahil nüfus demektir. Tecrübesiz nüfus demektir.

Asker gücü hikaye. Fiziksel askerlikle bir bok kazanılmaz.
Sen 1000 kişiyle saldırırsın karşındaki bilimsel askerlik uzmanı düşmanın, tek bombayla 1000 kişiyi de temizler.

Genç nüfusun çok olması yaşlı olanların korunmayı bilemeyecek kadar cahil olduğunu da gösterir. Bu zaten başlı başına sorun.
bir sanayi ulkesi olabilseydik birseylere yarardi da, neyse...
Eğitim ve öğretimi bu seviyede olmaya devam ettikçe bir işe yaramama bu durumda devam edecektir.suan için katildigimdir.
Yarar. Çini görüyorsunuz. Beğenin beğenmeyin ama dünyanın bütün üretimi onlardan geliyor. Zamanla ferah seviyesi de artacak adamların. Nufusu geriye gidenler düşünsün. Şüphesiz balikesirli çocuk yapacak. Beşiktaşa ilk onbir kuracak.
(bkz: yaşlı nüfusun bir işe yaramadığı gerçeği)

aradabir belli bir yaşın üstündekileri öbür bir dünyaya ışınlarsak belki etkilerinden gençleri kurtarırız diye düşünüyorum.

zira büyükleri, gençlerin mutlu olmasını istemedikleri için güzel bir dünya bırakmayı tercih etmemiş zararlı ve çaktırmadan pek bir edilgendirler.

(bkz: dünyayı esareti altına alan edilgen nesil)
afrin'de şehit düşenlerin tamamı genç nüfus başlığının karşılığıdır.

yarın öbürgün zafer şarkıları söyleyip, gazilik ünvanı için mecliste kulis yapanlar görürseniz bu itibar devşiricilerinin afrin'de hayatlarını kaybeden genç nüfusa bir zafer borcu olduğunu hatırlayın.

onlar girdikleri ünvanın şaşkınlığı içinde olup bunu unutabilirler ama siz unutmayın.
Birincisi Suriye hakkında özellikle bu kaçtı geldiler savaşmıyorlar korkaklar VS. Diyenler Suriyenin iç dünyası hakkında bir halt bildiği yok demektir. Yaklaşık 50 küsür muhalif grup bunların hepsi yönetime muhalif ama kendi aralarında bölünmüş grup hangi birine girip savaşacaksın bu muhalifler bile kendi aralarında savaşıyor. Girersin bir muhalif gruba ülken için dersin sonra bir bakarsın ypg terörünün içindesin öyle bir sürüklenirsin. Toplu bir muhalif güç olmadığı için ve kimin ne olduğu bilinmediği için savaşmak konusu, sıkıntılı oluyor. Burdan sallaması kolay.

ikincisi genç nüfus potansiyelini kullanmak için onların eğitimine önem vermek lazım. Yetişen gençler geleceğin ebeveynleri olacağından onların nesli de bu eğitim ahlakıyla yetişecektir.

Üçüncüsü işe yaramıyor deyip çekilmek değil bizzat sahalarda olarak yani kendinizi eğiterek ve neslinize uygulayarak bu düşünceye son verebilirsiniz, verebiliriz.

Biz kül olmuş olabiliriz. Küller rüzgarla ateş olur, büyür. Ama bize kül olduğumuzu unutturmaya çalışıyorlar. Hatırlamak direnmektir! Ve rüzgar olun! Büyük düşünün!
çok işe yarayan, çok güçlü ve eğitimli bir kısım da var, tam tersi bir kısım da var. Sanırım 1. kısmın çoğunluk olmasını başaran toplumlar medeniyette yükselecek ama bu adaletsiz eğitim sistemi ile bizde mümkün olmayacak.