bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bilmem kaç metre gemiye gemicik diyen başbakandır. bizim başbakanımızdır o. gurur duyuyoruz. 2.5 milyon lira (tabi o sadece bilinen kısmı) servetiyle de gurur duyuyoruz. halkın adamı recep tayyip erdoğan!
  1 -3 ... cany13
 2. 2.
  yakında kendisinden uçakcık , adacık , ülkecik , orducuk falan almasını da bekliyoruz.**
  1 ... piskopatdeli
 3. 3.
  parası olan herkes gemi veya gemicik alabilir. bu kadar zorunuza gitmesini anlayamıyorum. zaten ülkenin bilindik hallerinden bir tanesi, milletvekillerinin hepsinin korkunç derecede zengin olması. zira milletvekili adayı olabilmek için nerden baksanız 200-250 bin tl parayı gözden çıkarmanız gerekir. başka türlü aday bile olamazsınız. bu insanları sadece milletvekili yada sadece başbakan olarak nitelendirmek, son derece yüzeysel bakabilen insanların işidir. siz bilmezsiniz, recep tayyip erdoğan, marmara üniversitesi iktisadi ve idari (ticari) bilimler fakültesi'nden mezundur. siyasete atılmadan önce ticaretle uğraşmıştır. yani önceleri tüccardı bu adam. ülker'deki yüzde 12 lik hissesini kimse bilmez ki bu hisseyi seneler önce, istanbul büyükşehir belediyesi başkanı bile olmadan önce edinmiştir. bu kadar serveti olması normaldir, hatta azdır bile.
  ticaret güven meselesidir, bir başbakanın oğlu gerizekalının teki olsa bile, ticarete atılması durumunda para kazanması son derece normal bir şeydir. çünkü ticaret yapacağınız kişi ve kurumlar, en güvenebileceği kişiyle karşı karşıyadır. babası türkiye cumhuriyeti başbakanı olan biriyle kim ticaret yaparken, mal alıp mal satarken tereddüte düşer ki?
  ticaret amaçlı alınan bir geminin bu kadar abartılmasını da anlamış değilim. adam kazanıyor ki alıyor. hala nerden geldi bu para diye soracaksan sana güle güle bebişim.
  -1 ... jackmesrine
 4. 4.
  (bkz: fış fış kayıkçı)
  ... bordoblue
 5. 5.
  malcığına, mülkçüğüne katkı yapan başbakandır. saatçikler, yalıcıklar, arsacıklar da alır.
  ... sozlukkanberi
 6. 6.
  yedi sulalesinin hayatini garantiye almis ama yalnizca halkini dusunen basbakandir.
  -1 ... mr baron
 7. 7.
  abartmayın yahu. bunların girişim dehası oğulları da abartılıyor. hangimizi 18 yaşında 4 milyon cirolu şirketin genel müdürü olmadık ki? hangimiz burs aldığımız tersanecilik şirketine 3 sene içinde ortak olmadık? peh. siz de bi hoşsunuz ama.
  1 -1 ... ekselans
 8. 8.
  küçük işlerin adamıdır. başbakancıktır.
  ... abdestsiz
 9. 9.
  bize müstehak olan başbakandır. demokrasi böyle bir şey.
  ... the godfather
 10. 10.
  halktan biridir.
  ... scurtel