bugün

yakın tarih itibari ile atatürktür. ancak osmanlı gibi dünyaya hükmetmiş bir devleti kurmak da kolay değildir.

not: başlık altı entry değildir. başlığı açan yazar kaçıp gitmiştir.
Çok geniş kapsamlı bir konudur. Türkiye Cumhuriyeti içinse cevabı açıktır.
bir ateist olarak cevabım Muhammed'tir. dünyada onun başardığını başarabilen başka bir lider daha yok. o arap toplumundan bir imparatorluk oluşturmak, kabilelere bölünmüş arap toplumunu birleştirerek bir millet meydana getirmek vs. bunun başka bir örneği daha yok. ayrıca o toplum her ne kadar şu an rezil bir durumda da olsa avrupa'nın dolayısıyla dünyanın da tarihini değiştirmiştir.

(bkz: hz muhammed ve charlemagne)
sözlükler tarihinde benzeri ve aynısı neredeyse milyonlarcası açılmış, tartışılmış, isimler telaffuz edilip küfürleşilmiş kült başlıklardan biridir. hala açıldığını görmek dünya ve insanlığın gelişimi adına ümitlerini kırıyor insanın.

hz. muhammed, tayyip erdoğan ve mustafa atatürk kıyasıya bir rekabet içindedir bu tip başlıklarda. birazdan da kendi gözlerinizle göreceksiniz zaten. aşağıdaki entrylerde söz dönüp dolaşıp denize düştükleri vakit atatürk'Ün mü yoksa hz. muhammed'in mi kurtarılması gerektiğine(bence deniz kurtarılmalı), atatürk olmasaydı babamızın kim olduğuna dair bilgimizin çok kıt olacağına kadar gelecek. seviye kritik seviyenin de altına düşüp dizaltlarını görecek.

(bkz: ben bu filmi milyonlarca kez gördüm)

"bir bitmediniz amına koyiyim" repliği hiç bu kadar anlamlı olmamıştı benim nazarımda.

keşke gelmiş geçmiş en iyi lider bir sözlük moderatörü olarak tezahür etseydi de bu neviden başlık ve entrylere kasksız, baretsiz, özel kıyafetsiz doğrudan maruz kalmasaydık! keşke!
http://galeri.uludagsozlu...%A7mi%C5%9F-en-iyi-lider/
(bkz: Mustafa Kemal Atatürk)
(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: mustafa kemal atatürk)
40 yıllık hayatım ve inandığım dinin bile kitabını okumamış olmama dayanarak reis diyorum.
2.ramses.
iii. Aleksandros

adam dünyayı fethetmiş.
en iyi lider yoktur liderler vardır fatih sultan mehmet mustafa kemal atatürk kanuni sultan süleyman cengiz han mete han. ama en iyi ise mustafa kemal atatürk.
ejderiyaların anası..
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Böyle biline!
Beşar esad olabilir. Adam nerede çer çöp var yolladı ülkesinden. Keşke biz de yollayabilsek.
gazi mustafa kemal paşa!