bugün

2 kişiden 1'inin oy verdiği adamın borusunu öttürdüğü meclisi kuran mustafa kemal atatürk'tür.

edit: ilk entry'e recep tayyip erdoğan yazan yobaz firarda. bunlar babadan oğula nesil herhalde.
mete handır.
gelmiş ama hiç geçmeyecek lider olan Mustafa Kemal Atatürk'ün büyüklüğüne erişemeyecek olan liderdir.
osmanlı öncesine bakacak olursak

(bkz: alparslan)

osmanlı dönemine bakacak olursak

(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: yavuz sultan selim)
(bkz: kanuni sultan süleyman)

cumhuriyet dönemine bakacak olursak

(bkz: mustafa kemal atatürk)
kesinlikle II.abdülhamid dir.
nihat genç'tir.
bu liderin cumhuriyet döneminden çıkması mümkün değildir. büyük bir liderin dünyadaki dengeleri değiştirmesi lazım gelir. erdoğan veya atatürk diyenler için üzülüyorum.

tarihsel değişimlere neden olan, dünyadaki dengelerle oynayan bir lider olması lazım. bu da fatih sultan mehmet han kişisidir çünkü istanbul'un fethi başlı başına bir devrin sonudur ve tarihi önemi vardır. bu düzeyde bir icraat olmadıkça en büyük türk lider olarak fsm kalacaktır. saygılar.
fsm'nin fethettiği istanbul'u tekrar vatan toprağına kazandırmış ,yani kendine ait vatan toprağından savaş gemileri yardım adı altında geçirilirken ağzını açmayacak kadar sefillerin bu fırsatı tatmasını sağlayan, tüm dünya'nın önünde saygıyla diz çöktüğü yüce ata'mdır. yerini de başka kimse alamayacaktır.
türkiye için konuşmadığımız için genel düşünmek gerekir. yeni bir çağ açan fatih sultan mehmettir.
Sormaya gerek yok. Ata'm varken de Tayyip demenin bir mantığı, açıklaması yok.
Bir ülkeyi baştan Yaratan Mustafa Kemal Atatürk'dür, kıyası bile yanlış.
(bkz: eksilemekten parmağın uyuşması)

akla ilk olarak gelen ve ondan sonraki bütün sıralamalarda yerine başkası konulamayan mustafa kemal atatürk'tür.
kesinlikle ve istisnasız atatürktür. * *
(bkz: osman bey)
mete han`dır.
Sadece türkiye acısından degil dünya acısından bakıldığında da cevap mustafa kemal'dir.
atatürk değildir.
(bkz: tuğrul bey)

büyük selçuklu devleti kurucusu.herşey onunla başladı.çocuğu olmadığı için yerine alp arslan geçti ve malazgirt zaferiyle tüm dünya türkleri tanımaya başladı.
fatih sultan mehmet ve II. Abdülhamit.
(bkz: anan)

büdüt: ilk entry sahibi içindi. lakin kendisi araziye karışmış durumda.
saçma sapan aramızda kaç adet o.ç. var bulmak amaçlı sorudur.

ben yanlış yorumlamışta olabilirim fakat atatürk'ü tanımamış olamayacağından doğru söyledim. evet evet doğru söyledim.
tartışmasız Mustafa Kemal Atatürk 'tür.
Mustafa Kemal Atatürk !!!
türkiye cumhuriyeti'nin en büyük lideri kuşkusuz onu kuran ve yücelten ulu önder mustafa kemal atatürk'tür bunu tartışmak yada görmezlikten gelmek körlüktür yada hainliktir.

(Yazarın yukarıdaki fikri en çok kötü oy olan entrysidir buna inanmak istemiyorum)
türk tarihinde o kadar çok büyük ve saygıdeğer lider vardır ki, hangisini birinci yapacağını şaşırırsın.