1. 1.
    kurtlar vadisidir. ( 2003-2005 yılları arasında bu bir mafya dizisidir sloganıyla başlayan efsane dizidir.)
    11 -17 ... seruven44
  2. 2.
    aynı şeyi yazmaktan bıkmayacağım.

(bkz: leyla ile mecnun)
    24 -8 ... nila
  3. 3.
    Şuan eskisi gibi olmasada (bkz: kvp)
    2 -5 ... matej mitrovic
  4. 4.
    ay yapım'ın sevimsonik dizilerinin giremeyeceği listedir.

(bkz: ekmek teknesi)
    (bkz: ikinci bahar)
    (bkz: süper baba)
    (bkz: avrupa yakası)

bunlardan biridir.
    ekleme:
    ezel en iyisi yea diyenler var. bahaneleri ise ezel'in arjantin'e ve arabistan'a satılması. arjantin ve arabistan gibi ülkelerin birçok izlenen dizisi bu ülkeye satıldı ve o dizilerin ne kadar kalitesiz olduklarını hepimiz gördük. hepsi pembe dizi anasını satayım. işte o zevksizliğe sahip bir halk ezel'i satın alıyor.
    18 -4 ... ataturkcu 20
  5. 5.
    Ezel.

Kurtlar vadisini 50. Bolum de bitirselerdi, vadiyi derdim.

Edit: avrupa yakasini unutmusum. Komedi dalinda gordugum en iyi yerli dizi.
    9 ... buyuk resmi goren secmen
  6. 6.
    (bkz: 7 numara) "..galiba sanursam.."
    11 ... albay aureliano buendia
  7. 7.
    cennet mahallesi.
    10 -2 ... aslinda olmayan biri
  8. 8.
    komedi dalında avrupa yakasını sıksen hiç bir yerli yapım geçemez.hatta yanına bile yaklaşamaz.hele ilk 3 sezonu gerçekten efsanedir.ölümlü dünyada bidaha buna benzer komedi nah izleriz evet.
    bide 10 yıl önce harbi izlenebilen dizler vardı.şimdikiler direk çöp.maaşlarımı az,süre fazla ondanmı bilmiyorum lakin leş gibi sektör.arabın izlemesiyle bi şey olduk sanıyolar.e ona bakarsak 20 yıldır brezilya dizileride türkiyede var.şimdi brezilya-arjantin pempe dizileri çokmu süper diyecez.
    bu ülkeden bu saatten sonra bi numara olmaz.
    2016 yılında avrupa yakasının tekrarını çevremde izlemeyen yok.ama şimdi tv de olan 3 dizi say desen harbi sayamam,çünkü aşkı memnudan beri 1 bölüm dahi türk dizisi izlemedim ve bişey kaybettiğimi sanmıyorum...
    4 ... cuckoldmoskof
  9. 9.
    Türk dizisi olarak yalnızca "ezel"i bitirebildiğimden dolayı oyumu ondan yana kullanacağım dizidir.
    10 ... petrucci666
  10. 10.
    çemberimde gül oya, leyla ile mecnun ve aşk-ı memnu.
    1 -2 ... rowena ravenclaw