1. 1.
  lionel messi dünyanın en iyi futbolcusudur söyleminin bir kademe yukarı çıkarılmış hali.

  yok efendim pele bilmem kaç dünya kupası kaldırmış da yok maradona tanrının eli demiş. yok messi'nin bunlarla kıyaslanması için kariyeri boyunca daha çok çabalaması gerekirmiş, daha yiyeceği çok ekmek varmış.

  hassiktir diyoruz hassiktir . bu adamı izledikten sonra en büyük pele ya da en büyük maradona diyen kişi hıncal uluç'tur ya da başına güneş geçmiş ahmet çakar. bu gezegen böyle bir futbolcu görmedi, daha iyisi nasıl olurdu bilmiyorum ama george best ve johann cruyff'tan sonra dünyayı bu kadar ayağa kaldırmış tek futbolcu messi'dir. illa sıralama deniliyorsa subjektif sıralamam;

  1)messi
  2)best
  3)cruyff
  4)maradona
  5)josico ya da ali bilgin
  11 -14 ... saylon muzaffer reloaded
 2. 2.
  sonuna kadar katıldığım iddiadır.
  lionel messi, futbol icat edildiğinden beri yeşil sahaların gördüğü görebileceği en yetenekli oyuncudur. bu gelecek içinde geçerlidir. artık " messi'den daha iyi " diye bir ölçü olmayacaktır. çünkü o en son noktadır. bundan sonra gelecek futbolcular için " en az messi kadar iyi " daha yerinde cümledir.
  3 -4 ... pisuvardaki adam
 3. 3.
  sabri sarıoglun dan sonra en iyisidir.
  5 -4 ... joneca
 4. 4.
  çıplak gözle izlediğim futbolcular arasında en iyi iki tanesinden biridir.
  diğeri için;
  (bkz: zinedine zidane)
  4 -2 ... particle
 5. 5.
  (bkz: tutmayın küçük enişteyi)
  3 -3 ... buraksaglanmak
 6. 6.
  getafe'ye attığı gol, geçen seneki şamp.ligi kupası, kazanılan 6 kupa, deplasmanda real madridi 6-2 yenmek, son olarak valencia ve zaragoza maçlarındaki performansları. bu adam bütün övgüleri hak ediyor. gelmiş geçmiş en iyi futbolcudur.
  2 -1 ... oscarheykelcigi
 7. 7.
  doğru önermedir. girdiği her ikili mücadele esnasında ve sonrasında sakatlanmaması için dua ettiğim, attığı her golden sonra sevindiğim, taraftarı olduğum tsl takımı futbolcuları haricinde başka bir futbolcu yoktur. izlerken hakikaten hayranlık bırakacak türden sprintleri, 1-1 de değil 4-1 de de etkili olan, kaleci ile karşı karşıya iken topu üfleyip kaleciyi olduğu yere deviren ve dahası bunları her maç yapabilen bir futbolcudur messi. messi bana göre gelmiş geçmiş en zeki futbolculardan da ilk 3 e girer.
  ... syd anathema
 8. 8.
  kesinlikle katıldığım önermedir.
  inanılmaz tekniği, fiziğine göre: inanılmaz dayanıklılığı, oynarken keyif alıp, seyirciye de bunu yansıtmasıyla kesinlikle bu makamı hak etmektedir. öyle ki; futbolcular üçe ayrılır; messi, maradona ve diğerleri...
  1 ... siddartha
 9. 9.
  oynadığı adam gibi 5-6 sezonun 3'ünde fifa dünyada yılın oyuncusu, 1'inde fifa dünyada yılın ikinci oyuncusu, 1'inde fifa dünyada yılın üçüncü oyuncusu ödüllerini alan, dünya kupasının en çok gol atan kişisi, 2 dünya kupası sahibi ronaldo luiz'in es geçilmemesi gerekir.

  ayrıca bir dünya kupası, bir avrupa kupası sahibi, 3 kez dünyada yılın oyuncusu, bir kez 2'ncisi, bir kez 3'üncüsü seçilen, ballon d'or sahibi zinedine zidane da yabana atılamaz.

  attığı 1000 küsür lig golü ve sahip olduğu 3 dünya kupası ile pele en büyük rakiplerindendir.

  ve en büyük rakibi, dünya kupasında napolililere arjantini destekletmiş, napoli gibi sikko bir takımı milan'ın en heybetli, 3 süper hollandalılı dönemlerinde neredeyse tek başına iki kez şampiyon iki kez lig ikincisi yapmış, 1 dünya kupası sahibi maradona elbette boş rakibi değildir bu karşılaştırmada messi'nin.
  4 ... panzerkampf
 10. 9.
  george best'i bilmeyen bünyenin kurabileceği cümle.
  3 -1 ... feldispat