bugün

meclis-başbakan-cumhurbaşkanlığına danışmanlık yapmak.
saç ekimi işi. herkes çeşme akarken havuzunu doldurmak peşinde. henüz yasal düzenlenme olmadığından mesleği tornacı, fırıncı olanlar gördüm veteriner bile vardı. iyi para bırakıyor. tavsiye edilir.
(bkz: endüstri mühendisliği)
devlet büyüğü.
yabancı dizi furyasının patladığı ilk dönemlerde korsan cd tezgahının olması.
elektrik elektronik mühendisliği hazımsanmayacak kadar çok kazandıran bir meslektir.
günümüz türkiye sinde yandaşlık.
meslek midir? hayır
para kazandırır mı? eşşek yüküynen.

öğretmenlik değildir.
peki meslek midir? evet. *
devlet büyüklerimize(!) göre "öğretmenlik".
halı saha sahibi olmak.
kendinin patronu olmaktır.
milletvekili. gerçi pardon yahu, onların geliri çok düşük. 10.000 tl ile geçinemeyip zam istiyorlar zavallıcıklar.
kadın programı stüdyoları izleyiciliği.
iyi para veriyorlarmış diye duydum.
mikrofonu ele alıp saçmalamak, kavga çıkarmak, dedikodu yapmak suretiyle deşarj olunup ayrıyetten para da kazanılıyor.
jinekolog.
gelirin maddi olup olmadığını söylemediniz ki amk?
Fikir mühendisliği*
yalakalık.
mafyalık.
edit: tamam tamam bütün mafyaların açlıktan ağzı kokuyor hıhı evet siz haklısınız.
yandaşlık...
(bkz: dilencilik)
hurdacılık, gıda sektörü, tefecilik, çek senet, menajerlik, müteahhitlik, 2. el araba ticareti, çok okumaya da gerek yok.
(bkz: mekatronik mühendisi)
(bkz: makine mühendisi)
astronotluk.
baş yürütmeci ofis çalışanı.

(bkz: chief executive officer)
finans sektörü toplamındaki tüm meslekler. reel olarak üretim olmadığı için, gerçekte karşılığı olmayan paraları bol keseden dağıtıyorlar, kaydi para yaratıyorlar. sonra balon oluşuyor. derken fiyatlar genel düzeyi yukarı. merkez bankaları para basarak sektörü kurtarıyor ama artan para arzının neden olduğu enflasyon sabit gelirlilerin satın alma gücünü düşürüyor. batsın bu dünya.

bu durum aklıma hiroşima'ya atılan atom bombasından sonra verdiği demeçte 'böyle olacağını bilseydim ayakkabıcı olurdum' diyen einstein geliyor. bence finansal krizler atom bombasından daha büyük tahribata sahip. bu yüzden sorumluluk sahibi herkes 'böyle olacağını bilmeli' ve başka sektörlere yönelmelidir. bir avuç zengini mutlu eden kapitalizm, köleleri olmadan başının çaresine baksın da görelim bakalım.
doktorluk.
veterinerlik.
makine mühendisliği.
inşaat mühendisliği.
(bkz: futbolcu)

(bkz: basketbolcu)

(bkz: sporcu)