bugün

(bkz: üzgünüm ama tam bir malsın dostum)
eski mısır'da ortaya çıkan, eski roma'da ün kazanan, ingilizlerin ve fransızların dünya'ya tanıttığı gelinlik nasıl türk olarak örfümüz ve adetimiz olabiliyor?

sizden şu başlığı da beklerim.. düğünde davul zurnanın anlamı. ilginç şeyler uydurabilirsiniz.
oturmuş sikindirik fikirlerini yazmış ,madem çok seviyon nerene istersen kırmızı kuşak sok .
haydin bakalım.
Bu gözler kırmızı kuşak takılmış gelinin altı ay sonra doğurduğunu gördü. Ne diyosun la sen denişik?
Ne kadar avam muhabbetler lan... Gerçekten yazık amk. Ben çok utanıyorum bu avamlıktan cahillikten!

Paketi açtırmak ne demek amk ya. Paket ne kuşak ne cinsellik nedir... Kafam kaldırmıyor bu kadar iğrençliği. Psikolojik olarak sorunlusunuz arkadaşım. Gidin tedavi olun bu sadece cehalet değil çünkü. Geçmişte ve hala sizin yüzünüzden ölen öldürülen insanlar var.

Hazır bu avam iğrençlik içine müdahil olmuşken bir iğrençlik anlatayım. 13 yıl önce üni de son sınıftayım ve ilk yıl sevgili olduğum ancak çok kısa bir süre beraberlik yaşadığım bir kız arkadaş var. Toplasan 50gün flört etmişim kızla. Sonra ben pek isinamadım o sıra aklımda başka biri vardı ayrıldık. Sonra bu arkadaşım yine aynı okuldan başka biriyle sevgili oldu okul bitimine yakın evlenmeye karar verdiler ve evlendiler suan evliler hala.

Neyse...

Aradan uzunca bir zaman geçmiş. Namussuz herifin aklında şüpheler var ben bu kızla flört ettim ya evlenecek ama ya ben onunla birşeyler yaptıysam? Kendisi gelip sormaya cesaret edemiyor ve ortak bir arkadaşımızı yolluyor yanıma bahcedeyim oturuyorum. Bu arkadaş geliyor selam veriyor yanıma oturuyor öyle çok samimi de değilim onunla belli bir şeyler var yani. Selam hatır faslından sonra bombayı patlatıyor!

+ ya sana birşey soracağım. Yanlış anlama ama...

- tamam sor bakalım

+ hani sen şu abc ile çıkmıştın ya.

- evet uzun zaman önceydi.

+ işte şimdi biliyorsun xyz onunla evlenmek istiyor.

- eee bundan bana ne. Ne guzel işte şayet doğru kişi olduğuna eminse ne güzel.

+ ya işte orada şüpheleri var. Mesela sen onunla birşeyler yaşadın mı?

işte burada feci derecede utandım ve üzüldüm. Hem evlenmeyi düşünen bir hıyar hemde üstelik böyle özel ve mahrem bir konuyu erkek ev arkadaşına sorduracak kadar cahil cuhele!

- ne gibi birşeyler mesela?

+ ya işte... Bilirsin! Cinsel şeyler.

Gerisini boşverin! Ağzının payını verdim yolladım. Bir ara gidip kıza anlatayım evlenmeyi düşündüğü malın nasıl bir karakter olduğunu söyleyeyim dedim ama o sira benimde bir ilişkim olduğu ve yanlış anlaşılabileceği için vazgeçtim.

Biraz insan olun lan! Gerçekten bak zor olmayacak deneyin başaracaksınız.
Bakire olmuyor herhalde...
inançsızdır.
Al karısına inanmıyor olma ihtimali yüksek.
Henüz turuncu kuşaktadır. Senseisinden kırmızı için destur beklemektedir.
Adetlerinde yoktur kırmızı kuşak takma Yörük ailelerin düğünlerinde görülür;yani hemen yaftayı yapıştırmanın gereği yoktür azizim.
güncel Önemli Başlıklar