1. 1.
    bakın bunu liseliler bilmez, hatta kimse bilmez. bu gelinlik denilen şey 0-10 yaş arası kendini premses peri zanneden iq'su düşük kız çocukları mutlu olsun diye 1581'de fransa'da icat edilen bir kostüm aslında.

hadi 0-10 yaş aralığını bir yere kadar anlarım sonuçta akılları ermiyor da bir insan nasıl olur da 30 yaşında kart bir teyze olmasına rağmen bunu giymek için adeta yanıp tutuşur. sırf şu tülden bozma saçma sapan şey için damat adayıyla ayrı, müstakbel kaynanasıyla ayrı çekişip durur anlamam.

hani dizilerde filmlerde gösterip durarlar ya işte premsesimiz gelinlikle çıkar, damadın şaftı kayar falan. yalan kızlar valla billa yalan. o an her erkek allah'ım nereye düştüm ben diye içinden geçirir. özellikle bu tür ilkokul müsameresi benzeri şeyler alfa erkeği bozar. ben mesela 7 defa evlenip boşandım, hepsinde de aynı utancı yaşadım. gelin adayı kabinden çıkıp her nasıl olmuş aşkım deyişinde içimden geldi yine tipini siktimin der iken, şaftı kaymış bir yüz ifadesiyle kekeleyerek harika olmuşsun aşkım dedim ve alnından öptüm. sonuç olarak günün sonunda gelini resmi olarak hoplatacak ve boşanana kadar sınırsız hoplatmanın tadını çıkaracaktım.

bu işin doğrusu gelinin de damadın da takım elbise giymesidir. resmiyetse resmiyet, soytarılığın lüzumu yok.
    5 -13 ... nesgayfe
  2. 2.
    "hani dizilerde filmlerde gösterip durarlar" kısmından sonra okumadığım entry.
    6 -1 ... koca gotlu ogretim uyesi
  3. 3.
    takım elbiseden kasıt damatlık değildir efendim, öyle bir durumda gelin ve damadı gay insan zannedip vurarlar.

şöyle bir şey bir hanım dişiyi gayet şık ve güzel gösteriyor olup, asla gelinlik gibi komik duruma düşürmez. o gelinliğin kuyruğunu tutan baldan tatlı baldız da sonunda rahat bir nefes alır.

gelinlik giyen kadın iticiliği
    1 -2 ... nesgayfe
  4. 4.
    gelinlik giyen kadın iticiliği
    9 -1 ... sairceketli
  5. 5.
    ben kabarık tüllü müllü bir gelinlik istemediğim için çok takamadım.

ayrıca renkler ve zevkler tartışılmaz. sana komik geliyor diye o şey komik olmaz. hahahahah. neyse...
    8 -2 ... bilgisiz zeki
  6. 6.
    Gelinlik giyen erkek iticiliği kadar iticidir.
    5 ... tardisinruhu
  7. 7.
    Modern Gelinlik yokken türkiyede, osmanli da, birsürü uygarlikta yine düğün elbisesi, örneğin sadece düğüne özel bindalli tarzi kıyafetler vardi. Yöreden yöreye değişmekle birlikte zaten bin yıldır gelinlik, gelin elbisesi vardı. Hatta çok zenginseniz altın işlemeli bile olabilirdi şansınıza. Burada yazarin anlatmaya çalıştığı şey iticilik değildir, meali kızlar biz sizden evlenirken pek çok şey bekliyoruz, ama siz de düğün elbisesi istiyorsunuz ve bizim paramız yok.
    ... chesarasara
  8. 8.
    Pamukprensesimin yanımda gelinliği ile yürümesi için hayatımı feda ederdim ben oysa.

Dipnot:bu benim suçum.
    4 -1 ... insectoidzz
  9. 9.
    meriçlerin istilasına uğrayan başlıktır.

(bkz: başkası adına utanmak)
    ... nesgayfe