1. 1.
    başıma gelen durumdur. gelinlik fiyatlarını görüp "oha bunun yerine araba alırım lan ben" tepkisi sonucu süslü bir beyaz elbiseyle ayrılmaktır.
    2 -1 ... kel ve feminik
  2. 2.
    itiraf ediyorum; onu yapan mal benim.

ama hemen yadırgamayın olm. hayatım boyunca evlenmesem mutsuz ölmem ben. cidden bak. sorumluluklardan nefret ediyorum. anne olmak kölelikten farksız benim gözümde. ama facebook'ta görüyoruz ya hani evlenen arkadaşlarımızın boy boy fotoğraflarını, işte onların bazılarının gelinlikleri acayip çirkin oluyor ya hani, allı pullu, tarz yoksunu filan, işte onları görünce insan önce bi ıyy yapıyor, sonra da "lan ne güzel gelinlikler var, ben olsam şöyle bir şey giyerdim" filan derken bi bakıyorsun düğünün ikram listesini çıkarıyorsun. öyle oluyor yani. onlar zevksiz oldukları için... hep ondan. valla bak.

bir de kızların çoğunluğunun evlilik hayalleriyle yaşadığı, hayatının yegane amacı evlenip çocuk doğurmak olduğu doğru değildir fakat hemen hepsinin gelinliğe bir zaafı olduğu doğrudur. hayatında belki de tüm gözlerin üzerinde olacağı tek günde giydiğin gösterişli bir kıyafet neticede. yıllar geçtikçe kafasında küçük de olsa bir yer edinmesi ve zihninde onu kendi zevkine göre tasarlaması çok da abes değil.

ya da abestir belki de bilemedim. mallıksa da bizim mallığımız lan size ne zararı var. hallah hallah.
    8 -3 ... fulis kazanova
  3. 3.
    sıkıntı verici hatun konuşmalarının baş konularından biridir.

yahu git bak, ne alıyorsan al arkadaşım ya! hatta bana kalırsa biraz orjinal olun! illa gidip gelinlik giymek zorunda değilsiniz. yazlık, beyaz, naif bir kıyafet giydiniz mi tamamdır.

ben ki hatunum bunlardan bunaldım adamları düşünmek bile istemiyorum.
    3 -1 ... minerva thetis
  4. 4.
    bir gelinlik bakmak bir de abiye bakmak. inanılmaz zaman öldürücü bir şey.

hemen ''düğünü vardır da bakıyordur'' demeyin. yazarlar yazacakları hikayede düğün olacaksa gelinlik bakar; kadın öğrenci vizelerden, finallerden illallah eder bakar.

ayrıca bu o kadar da garipsenecek bir şey değil, bakan kişi asla evlenmeyecek biri olsa bile!
    1 ... munia
  5. 5.
    erkekler tarafından çok anlaşılamamış lakin kızların evlilik denince akla gelen ilk eylemidir. bir çok damat adayı damatlıkları konusunda fikir sahibi bile değilken kadınların bu tören kıyafetine bu kadar ilgi göstermeleri bilinç altında oluşan hiç olmazsa bir gün prenses olayım bilincini doyurmaya yöneliktir. nikah töreni sonrasında ki 1 saat kıyafetin verdiği ağırbaşlılık yaylı sazların ve vurmalı çalgıların sahnede yer alması ile ortamda oluşan oyun havası atmosferinin etkisinde kalarak o elit prenses figürü değişerek yalın ayak oynanan romen havaları eşliğinde yerini çingene kız rolüne bırakır. ve şayet yeterli şehvet düzeyine ulaşılırsa gerdek gecesi o gelinliğin parçalanarak içinde ki fahişenin ortaya çıkmasını sembolize eder.
    ... golhiat