bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kasvet...

başlı başına türk aile geleneğidir.

kasvet çöker.

yüksek muhtemel ''yüksek yüksek tepeler'' çalar.

bir doz ağlanır.

damadın arabasına binildiği vakit, yemek için yer tartışılır.
    3 ... iplik
  2. 2.
    babasıyla vedalaştıgı an aksi düşünülemeyen, aglamakla kalmayıp aglattıgı andır.
    2 ... ovov
  3. 3.
    "yok istemem, yan cebime koy" un, duygusal ve destansı bir kostümle birlikte iyi bir de oyunculuk sonrasında, "hem giderim hem ağlarım" şeklinde yansımasıdır.
    -1 ... cadu
  4. 4.
    hayatın boyunca yanında olan, iyi gününde, kötü gününde her zaman destekçin biricik ailenden ayrılmanın artık gerçekleştiği andır ve insanın göz yaşlarını tutmasına imkan yoktur. gelin ve ailesindeki bütün bireyler bu duruma kayıtsız kalmaz ve belki de hayatındaki en anlamlı göz yaşlarını dökerler.
    ... suhuko
  5. 5.
    (bkz: kına gecesi)
    ... move!rat
  6. 6.
    hayatında yeni bir dönem açıldığının, senelerce yaşadığı o evden son kez ayrıldığının, benim evim dediği yeni bir mekana gideceğinin, geri gelişlerin artık eskisi gibi olmayacağının farkında olan çocukluğunun umarsız mutluluğunu başka bir mutlulukla değiştirdiği hisseden kızın mutlulukla karışık hüznüdür. yaz yağmuru gibidir, kapıdan çıktıktan sonra muhtemelen biter.

kimisi benim gibi nikah merasiminde annesiyle gözgöze gelme aptallığına düşüp masada da ağlar, hatta balayından dönerken muazzez abacı dan dinlediği bir içli şarkıyla da ağlar, abartıp ben annemi özledim şimdi ağlıyordur anneme gidelim diye tutturur.

iğde ağaçlarının belli belirsiz kokusu gibi kendine haz bir hüznü vardır, yaşamayan bilemez.
    1 ... cikolatavekahve
  7. 7.
    babasından ayrılmanın verdiği üzüntüden dolayı olsa gerek. 'hem ağlarım, hem giderim...'der ve.... kuş gibi yuvadan uçar... *
    1 ... rire jaune
  8. 8.
    (bkz: hem ağlarım hem giderim)
    son derece normaldir. duygu seli içinde baba ocağından ayrılınmaktadır.* artık eskisi kadar nazınız çekilmeyecek, el üstünde tutulmayacak, yediğiniz önünüzde yemedğiniz arkada olmayacaktır. geçim derdinden bahsetmiyorum bile.* *
    ... blackberry
kapat