bugün

cabbar efendi ver bi üpücük tadında sesleniş.
(bkz: you may kiss the bride)
bende, show tv ana haberinde söylenen "yılbaşı sofralarının olmazsa olmazı; hindi" etkisi uyandırıyor. ulan, abaza ve çerkezlerde gelinler kayınpederlerinin yanında konuşamaz bile. o kadar milletin içinde öpüşmek de neymiş? gerçi ben öperim ama mesele o değil.
-:nikah memuru
+:damat

-gelini öpebilirsin
+sana mı sorucam
-yeaa ben şey işte adet yerini bulsun diye şey ettim be olm
+kaşların çok güzel
-ay teşekkürler
+bu akşam boşmusun
-evet?
+seni öpebilirmiyim
-hihihihi ayy çapkın
- belediyenin bana verdiği yetkiliye dayayarak, gelini öpebilirsin.
+ bana verdiği yetkiye değil miydi o?
- yok belediye değişiklik yaptı. yetkili verdiler yanıma dayamam için.
+ oha!
- ne oha! doğru konuş, yoksa sana da dayarım.
-evlenmeyi kabul ediyomusunuz?
-evet.
-evet.
-o zaman bende sizi karı koca ilan ediyorum. gelini öpebilirsiniz.
-ne öpmesi ben bu kadınla sırf parası için evlendim.
-hayvansın cevat hayvan.
-öyleyim dimi.
- gelini öpebilirsin.
+ ne öpmesi be. yalarım ben böle gelini..yalarım..
* aygırım benim..ohhşşş..
- yuhh..çoluk çocuk var durun..gelin hanım çıkarın o penisi ağzınızdan...oha..damadınkide kol gibiymiş..vay vay vay..
- gelini öpebilirsin.
- şimdi duvağı kaldırıp soyabilirsin.
- ön sevişme aşamasına geldiyseniz artık sevişebilirsiniz.
- şimdi üstüne çık tamam.

* canım sence de nikah memuru olayı biraz abartmadı mı?
+ ulan yüzsüz çıktı şerefsiz. iki aydır bizde. her tarafa emir yağdırıyor. o değil alıştım artık bunla yaşamaya kovamıyorum da. tamam hocam şimdi ne yapalım?
* allah belanı versin süleyman.
+ ama hakkını yemeyelim iyi biliyor. tecrübeli herhalde.
ar damarı yırtılmış avrupalıya hatırlatmadır aslında,

nikahsız öpmek, günah beyler..

not: bir de bu nokta da, gelini salonu dolaştırıp, tüm davetlilere öptürüyorlar, son zaman adetleri. yuh be kardeşim, geceye bi şey kalmıyor yahu, gelin öpmekten/öpülmekten bitmiş gelip uyur ancak..
bizde duyulduğunda tokalaşıp iki yanaktan öpme suretiyle iş bu protokolde meydana gelen anlaşmazlıklarda istanbul mahkemeleri yetkili olacaktır dercesine bir resmiyet kazanan nikah klişesi.
aman sağol izin verdin..ohoo..öptüm ki onu ben ..kac defa..öpmediim yeri yok diyebilirim..hatta bi seferinde, yeni de cıkıyoruz, bunun bi abisi var..evet şurda ön sıradaki yarma,hah o, off bu bizi bi yakalarsa..
E o zaman sizi level atlatıyoruz madem Gelini ....bilirsin..Tevvbeee! Sus Deyyus!! Sus ve Öp!
Bu mutlu günümüzde kapalı gişe oynayacağız,önlerden 2 bilet de size kestik..Çocuk getirilmemesi rica olunur..
- gelini şimdi mi öpersin evemi paket yapıp gönderelim.
+ seni şimdimi .ikeyim sabaha mı bırakayım.
nikah memurunun/memuresinin damada verdiği öpme izni. evlendikten sonra bu izin verme işi "gelini soyabilirsin", "gelinle sevişebilirsiniz", "hava karardı, gelin artık dışarı çıkmasın" vs.lere dönüşecektir. erkeği evin direğileştirmenin ilk adımıdır. erkek egemen toplumların oluşmasının temel sebeplerinden biridir. şayet nikah memuresi olsam gelin kızımıza "damada yumulabilirsin" gibisinden bi şeyler derdim ben. damat efendi bok yesin.

hı bir de hatunla zaten evlenmişsin, aranızda bi gönül bağı, bi sevgi var. onu geçtim devlet nazarında da evlisiniz, birbirinizinsiniz siz, daha izni mi kalırmış öpmenin. ki eve gidince sevişeceksiniz, şartlanmışsınız buna. nikah memuru "öpebilirsin" diyor ordan. nedir bu elleştirme, öpüştürme merakı?! garip, vallahi garip.
(bkz: nikah memurunun kızını almak)
altında başka bir anlam yatan cümledir.
(bkz: geline istediğini yapabilirsin)
ne olduğunu henüz anlayamamış, belediye defterinin altına imza atmış ve mala bağlamış damadı uyuduğu uykudan uyandırma amaçlı nikah memurunun sarfettiği sözdür.
bunun damadı öpebilirsin adındaki filmine gitmiştik arkadaşla herkez sevgilisini koluna takmış gelmiş biz iki sap 'damadı öpebilirsin' filmini izlemeye girmiştik. tabi bi de konusu gaylık üzerine olunca dadından yenmedi film biti herkesin gözü ikimizin üzerindeydi filmden bir birimize lm vermeden ayrı kapılardan çıkmıştık.
(bkz: artık karım ister döverim ister severim)
nikahtan önce kadının öpülemeyeceğini belirten söz öbeği. demek ki nikah memuru "gelini öpebilirsin" dediği zaman öpebiliyormuşsunuz gençler, nikah öncesinde değil..
Damada artık mal bedava hayrına sana hediye ettiler demektir müslüman bir ülke olduğumuzdan bizde bu cümle söylenmez çok laik bir tören değilse bizim dışımızda dünya ülkelerinde yani diğer orta seviye gelişmiş medeniyet ülkelerinde bu cümle en tatlı anlardandır.
Dudaktan mı diye sorulur.
güncel Önemli Başlıklar