bugün

eski yunan'da bile gorulen araba turu. o zaman da gene alay halinde gidiyorlarmis eglene eglene. gelin damat tarafindan evinden alinip, arabaya bindirilip, yeni evine dogru yola koyuluyormus diger aile uyeleriyle birlikte.
evde kalmış kızların arkasından kindar bakışlarla ve iç geçirmelerle baktıkları, süslü evlilik arabası.
türk halkında görüldüğünde ''ehe bu gece deprem var ehe'' gibi bir tepki verme arzusu yaratan araç.
mersinli ismail'in söylediği duygusal şarkı.

http://rapidshare.de/file..._-_Gelin_Arabasi.mp3.html
aksam uykularimin icine eden arac..tamam anladik evleniyosun da o kadar araba ayni anda korna niye caliyo?anlayamadigim olay bir de matahmis gibi millet cama cikip izliyo "aa bak ne guzel" diye sanki o kadar gurultu yapan baska seyler de var arac konvoyu olarak ve bundan zevk aliyolar..
(bkz: mutluyuz)
(bkz: evleniyoruz)
süsleme amaçlı(!) önüne oturtulan oyuncak bebeğin boyutuna göre kaza riski de değişen araba çeşidi.
pazar günü kornaların daha da bir ötmesine sebebiyet veren süslenmiş otomobildir. çiftin baş harfleri de arabanın arka camına kalp şeklinde kesilen kağıda yapıştırılır.
arabanın plakasına evleniyoruz, mutluyuz yerine nihayet-sonunda şeklinde şeyler de yazılabilir. zarflar vardır bol bol. kırmızı ışığa fazla yakalanmamak gerekir. bir de son taktik olarak şunu söyleyelim; zarfı çocukların bulunduğu tarafın tam tersi yönüne atın. sol camdalarsa sağ tarafa atın...zaman kazanma açısından epey işe yarar. ve özellikle de bu işi tavan camından yapın. öndeki sağ sol camlar her zaman risklidir.
gel'in gözü gibi baktığı arabadır.
şoför bulunması meşakkatli olan arabadır. en güzeli gelin ya da damadın arabayı kendisinin kullanmasıdır. herkesin sade süslenmiş olanı en güzel dediği ancak iş kendisine geldiğinde artık çiçekçinin kazığı mıdır bilinmez ama asla ve kat'a sade süslenmemiş olandır. ki zaten süslü püslü olanları çok daha tatlıdır bu arabaların.

http://1.bp.blogspot.com/...dg/s400/gelin+arabasi.png

http://www.carandclassic....ads/cars/morris/25733.jpg
en az gelin kadar süslenirler.
önüne çıkan, para isteyen çok olur diye zamanı gelince tank olarak düşündüğüm daha sonrası ise alternatif bir çözüm olarak şöyle bir şey baktığım araba, *
http://bit.ly/9El4mH
damat ve gelin tarafının maddi olanakları konusunda üçüncü kişilere derin ipuçları veren araba türü. hele konvoyu görürsem kayın pederlerin cebindeki parayı kuruşu kuruşuna söylerim size öyle diyeyim.

şayet gelin arabası mercedesin manda kasa ve siyah modellerinden ya da porche jip ya da audi q7 ya da buna benzer bilmem kaç yüzbin yuroluk bir araçsa konvoya bakın. ikinci, üçüncü, beşinci, sekizinci ve onüçüncü araçlarda buna benzer araçlarsa gelin de damat da zengin aile çocuğudur. gönül rahatlığı ile gelin arabasının kaputuna atlayıp bahşiş yırtınabilirsiniz. zarfları boş çıkmaz. yalnız dikkat edin jipin kaputuna atlamak risklidir, anında altına alır bok yoluna gidersiniz.

şayet gelin arabası yukarda bahsedilen türden kallavi bir araçsa yine konvoya bakın. yedinci, dördüncü ve onsekizinci arabalar megane, skoda, ford focus nevinden araçlarsa ailenin içinde bir kodoman vardır ve gelin arabası onun arabasıdır. bahşiş için pek ümitli olmayın.

şayet gelin arabası megane, focus, jetta türevinden bir araçsa memur ya da asker ailesidir bunlar. bahşişi ilk kaputa atlayan kapar. ilk 10 zarf doludur, gerisi boştur fazla yırtmayın kendinizi.

şeyet gelin arabası fiatın eski modelleri ya da kuş serisinden ise varoş konvoyudur, kaputa falan atlamayın dayak yersiniz.
arabayı değil ama; önüne konan o sarışın bebeği hatırlatan eski anılar gibi hatırladıkça anlamlanan şey.
görsel
an itibari ile önünde koccaman bi dudak konmuş olan bir tanesini yeni evlenen bi arkadaşımın resimleri içinde gördüm ve hayattanm tiksindim. facebook, yapma bana bu zalimliği.
eskiden oyuncak bebek koyarlardı önüne hey gidi günler hey. arbaları daha bir janjanlı süslerlerdi, kalmadı eski çiçekçiler istanbul da.
amacı düğün günü gelinle damadı ilgili salona götürmek olan, dallı güllü süslü araç
gece sevişeceklerini kimseden saklamayan gelin ve damat'ın içinde bulunduğu süslenmiş ve kornasına sürekli basılması gereken binek araçtır.
para zarfı bitince yol kesen çocukları boş çevirmemiz sonucu suratımıza "fluuu" sesiyle çarpan tükrüktür gelin arabası benim için. o güzel arabalar hayatım boyunca bana yaşadığım bu iğrençliği hatırlatacaktır. öğğ'tür, ıyk'tır.
görsel
içi hiç de eğlenceli olmayan eğer çiftimiz gerginse çekilir dert değildir.
Önüne bebek oturturlar ya hani böyle güzel, tatlı bişi ne anlatılmaya çalışıyolar acaba diye düşündüren, düşündürürken subliminal mesajın babasını veren arabadır.
önü kesilerek bahşiş alınan tek arabadır.
görsel
güncel Önemli Başlıklar