1. 1.
  aslında bu çocuklar için kesmek tabiri yanlıştır. bunlarda öyle bir deli cesareti ve arsızlık vardır ki arabanın önüne atlarlar. hayır bir şey değil insanı katil de ederler. üstelik aç gözlülerdir ve verilen zarfın içindeki parayı yeterli bulmayıp dahasını isterler. sinir bozucudurlar, düğün gününün içine ederler. simsiyah bir arabayla süslemesiz düğüne gitme sebebidir. arabaya yapışıp kalırlar sokak boyunca peşinizde yanınızda kimi zaman önünüz de koşarlar.
  ... nereburalan
 2. 2.
  bunlar genelde eskiden kalma bir gelenek olsa gerek ilk önce gelin arabasının önüne türk bayrağı açarak çıkarlar. arabadan bir kol dışarı bir şeyler uzatmaya başladığı anda ise kıyamet kopar çünkü o biraz önce türk bayrağını gururla sallandıran gençlik birden tanımlanamayan yaratıklara dönüşerek arabayı ortaya alırlar ve yarım saat boyunca hiç üşenmeden konvoyu kovalayabilirler. bir yere kadar tamam da bu grubun en olumsuzz özelliği bu takipçilik ve yetinmezliliktir. bir çocuk eğer 20 zarf aldıysa 21. nin peşinden dahi koşar. can sıkıcı nokta budur sadece.
  1 ... alveral
 3. 3.
  istanbul'da bu bir sektör olmuş, çok tehlikeli bir boyutta artık. eskiden adettendi şimdi mecburiyet, tehdit olmuş.'vermezsen arabanı çizeriz'e,kapıyı açıp damatla güreşerek zarfları alıp kaçmaya kaadar geldi olay.
  ... kirmizibasliklipollyanna
 4. 4.
  50 kuruş para için hayatını riske atan çocuklardır. Zarfın içindeki parayı alabilmek için 50 ile giden bir arabanın önüne atlarlar.
  ... sencerinho
 5. 5.
  son derece gereksiz çocuklardır. laftan da anlamazlar. "hayır sen o parayı alıcan da ne olucak ?" diye düşündürür insanı.
  * *
  ... dkomnenos
 6. 6.
  ciddi anlamda tehlike yaratan çocuklardır. bugün şahit olduğum manzara: 7-8 tane piç kurusu, arabanın önünü kesip artık işi zorbalığa vardırıyorlar. aileden birileri çıkıp çocukları kovalamaya başlıyor. içlerinden bir tane piç, nereden baksan 10-11 yaşında, 40 yaşındaki izbandut gibi adama kafa tutuyor. güvendiği şey ise belinde taşıdığı bıçak. nikah sonrası ise ailenin arabasına pusu kurup arabaya şişe atıyorlar. arabada ise daha yaşını bile doldurmamış bir bebek var. o bebeğin melek gibi olan babası ise bıçaklanmaktan son anda kurtuluyor. çok ciddi önlem alınması lazım bunlara.
  ... koylu goren masum uzayli