1. 1.
  eski yunan'da bile gorulen araba turu. o zaman da gene alay halinde gidiyorlarmis eglene eglene. gelin damat tarafindan evinden alinip, arabaya bindirilip, yeni evine dogru yola koyuluyormus diger aile uyeleriyle birlikte.
  2 ... frijit jones
 2. 2.
  evde kalmış kızların arkasından kindar bakışlarla ve iç geçirmelerle baktıkları, süslü evlilik arabası.
  2 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  türk halkında görüldüğünde ''ehe bu gece deprem var ehe'' gibi bir tepki verme arzusu yaratan araç.
  1 ... veritaserum
 4. 4.
  mersinli ismail'in söylediği duygusal şarkı.

  http://rapidshare.de/file..._-_Gelin_Arabasi.mp3.html
  1 ... salca
 5. 5.
  aksam uykularimin icine eden arac..tamam anladik evleniyosun da o kadar araba ayni anda korna niye caliyo?anlayamadigim olay bir de matahmis gibi millet cama cikip izliyo "aa bak ne guzel" diye sanki o kadar gurultu yapan baska seyler de var arac konvoyu olarak ve bundan zevk aliyolar..
  2 ... glosoli
 6. 6.
  (bkz: mutluyuz)
  (bkz: evleniyoruz)
  1 ... gentlekiro
 7. 7.
  süsleme amaçlı(!) önüne oturtulan oyuncak bebeğin boyutuna göre kaza riski de değişen araba çeşidi.
  1 ... arrzu
 8. 8.
  pazar günü kornaların daha da bir ötmesine sebebiyet veren süslenmiş otomobildir. çiftin baş harfleri de arabanın arka camına kalp şeklinde kesilen kağıda yapıştırılır.
  arabanın plakasına evleniyoruz, mutluyuz yerine nihayet-sonunda şeklinde şeyler de yazılabilir. zarflar vardır bol bol. kırmızı ışığa fazla yakalanmamak gerekir. bir de son taktik olarak şunu söyleyelim; zarfı çocukların bulunduğu tarafın tam tersi yönüne atın. sol camdalarsa sağ tarafa atın...zaman kazanma açısından epey işe yarar. ve özellikle de bu işi tavan camından yapın. öndeki sağ sol camlar her zaman risklidir.
  2 ... fayaka
 9. 9.
  gel'in gözü gibi baktığı arabadır.
  1 -3 ... sen bana bu diyemezsin
 10. 10.
  şoför bulunması meşakkatli olan arabadır. en güzeli gelin ya da damadın arabayı kendisinin kullanmasıdır. herkesin sade süslenmiş olanı en güzel dediği ancak iş kendisine geldiğinde artık çiçekçinin kazığı mıdır bilinmez ama asla ve kat'a sade süslenmemiş olandır. ki zaten süslü püslü olanları çok daha tatlıdır bu arabaların.

  http://1.bp.blogspot.com/...dg/s400/gelin+arabasi.png

  http://www.carandclassic....ads/cars/morris/25733.jpg
  1 ... yasasinakmayanrimel