1. 1.
  isviçredir.
  1 ... phileo sophia
 2. 2.
  gelişmiş modern huzurlu ahlaklı islam ülkesi
  1 -1 ... munir bey
 3. 3.
  şu anda olmaması hiç olmayacağı ya da olmadığı anlamına gelmemektedir.ortaçağda da hiç gelişmiş modern ahlaklı hrıstiyan ülke yoktu.ya da günümüzde gelişmiş modern ateist bir ülke de yoktur ama gelecekte olmayacağı anlamına gelmez.yani şöyle denebilirdi entry başlığında ,''günümüzde gelişmiş modern huzurlu ahlaklı islam ülkesi.
  1 ... ilonsahiden
 4. 4.
  Gelişmişliği sadece tek bir şeye bağlayıp üzerine milyarları zan altında bırakacak yorum yapmayın. Az okuyun amına kodumun dünyasını. At gözlükleriniz bile kararmış. Hiç bir yahudi, yahudi olduğu için zengin değildir.
  ... yok herif
 5. 5.
  Katar ve bae gayet gelişmiş ülkeler ve oradaki ateist nüfus oranı Türkiye'den fazla. Bizim çok bilmis, önyargıli megalomanlarin dünyadan haberi olmadığı için böyle sacmaliyorlar.
  1 ... gazteci
 6. 6.
  bir islam ulkesi hristiyanlarla yahudilerin durtmesiyle gittigi kadar gelismistir, hristiyanlarla yahudilerin durtmesiyle gittigi kadar moderndir..... huzurlu , hele hele ahlakli olmasi icin hristiyanlarin ve musevilerin bile gucu yetmez....... Inanmayan musluman ulkelere baksin.Ne olduklari ortada...
  ... dinsiz kitapsiz kafir
 7. 7.
  yoktur. çok önemli iki sorunları var. yıllardır kanserleşmiş iki çözülmemiş sorun. 1500 yıldır tartışıyorlar.

  1. orucu ne bozar?
  2. hangi karı bize helal?

  umarım araplar oynanan büyük oyunu görüp bu statükoculara dersini verir.
  2 ... noxeca
 8. 8.
  Neverland.
  1 ... son tahlil
 9. 9.
  huzur için demokrasi,hakça bölüşüm,dengeli gelir dağılımı şart olduğundan olmayan ülkedir.
  ... deli anlamindaki de
 10. 9.
  türkiye'nin içine edilmesi ve bosna-hersek ve arnavutluk'un tamamen müslüman ülkeler olmaması sebebiyle olmayan bir ülkedir.

  (bkz: neverland)
  ... r3tr0