1. 1.
  " yaşayan her canlı ölecektir " ilkesiyle basitçe açıklanabilecek olay.

  lakin uzun uzadıya açıklanmış, iyi de olmuş.

  ayrıca eklemek gerekir ki isa peygamberin babasız doğduğu ön yargısı bir kenara atılıp tamamen bu düşünceden bağımsız olarak kuran'da incelenirse aslında kuran'da böyle bir olaydan bahsedilmediği de açıkça görülecektir.

  isa peygamberin babasız doğumu veya ölmeden göğe yükselmesi hadiseleri tamamen kuran tercümelerindeki parantezler yüzündendir.

  bizim mütercimler allah'tan daha bilgili ve kendini ifade edebilme yetenekleri allah'tan daha fazla olduğu için o'nun unuttuklarını veya anlatmak isteyipte anlatamadığını eklerler.

  bu nedenle isa peygamber hemen herkese göre babasız doğmuş ve ölmemiştir.

  ayrıca eklemek gerekir ki kuran'da sözlük anlamında bir mucizeden söz edilmez. ( olması imkansız olayların gerçekleşmesi )

  bunlar tamamen inancı zayıf kişilerin inançlarına inanmaya devam edebilmek için ihtiyaç duydukları bir nevi masallardır.
  3 ... chandrasupra
 2. 2.
  (bkz: geleneksel islam da kabir hayatı ve gerçekler/#17261523)
  (bkz: geleneksel islam da kader inancı ve gerçekler/#17261458)

  (bkz: #17257977)
  -2 ... tahin ile pekmez
 3. 3.
  (bkz: uludağ sözlük dini konular kapışması/#17294990)
  -1 ... tahin ile pekmez
 4. 4.
  (bkz: uludağ sözlük dini konular kapışması/#17305083)
  ... tahin ile pekmez
 5. 5.
  (bkz: neoselefi takiyeciliği vol 323252)

  Evet yine metalmilitan nickli hayatını arap milliyetçilerinin bozuk itikadını yaymak ve şeyhleri mustafa islamoğlunun her dediğini en doğru kabul edip millete bak Kuran bunu söylüyor, bak kuran bu, kuran biziz söylemleriyle takiye yapmaya adamış bir arkadaşın binlerce yazısından biriyle karşılaştım.

  Bakın kendine Kuran Müslümanı diyen arkadaşlar. Sizin niyetiniz gelenekle savaşmak. Arapçılardan aldığınız bozuk akideyi bu yüzden kuran diye dayıyorsunuz.

  Nüzul-ü isa'yı neden inkar ediyorsunuz. Kuran açıkça öldüğünü söylemediği halde şeyhinize kanıp geleneğe saldırıyorsunuz.

  http://ahmednazif.blogspo...asavvur-iki-gercek_6.html

  Kuran Müslümanlığı diyorsunuz. Ama gelenek tarafına saldırıyorsunuz. Gelenek cevap verincede biz kuran müslümanıyız, sizde sahte müslümansınız diyorsunuz. Bu takiyeyi kesin. Hayatınız demagoji olmuş...

  Kabir Azabı, Mehdi, Huriler gibi geyik muhabbetinden öteye gitmeyen konulara niye bu kadar takıksınız?

  Müslüman olmak basitken niye böyle gereksiz mevzulara takılıp bunlar kuranda yok, bütün müfessirler kuranı bilmiyorlar vs.

  Allah sizi ıslah etsin.
  1 -1 ... kafamcooguzel