bugün

(bkz: dostum türkiye demişsin ama bu bildiğin çin)
(bkz: entry-nick)
(bkz: rüyalarda yaşıyor bazı ibneler)
"ne-ictiysen-bize-de-ver" ekolünün son eseri. hayir, cin ve hindistan dururken türkiye de kimmis?

(bkz: bir gülüs tarzi olarak muhahahahahaha)
Türkiye bir süper güç olamaz efendim o iş bizden geçmiş. Kurulduğumuz günden beri iyi yönetilseydik belki bir Almanya ya da Japonya olabilirdik o bile geçti. Ama bölgesel güç olarak daha da büyüyebiliriz. ileride belki bir Fransa oluruz. Ama Amerika olamayız çünkü bizim emperyal hedeflerimiz yok. Ayrıca daha nükleer santral yapıp yapmamayı tartışan bir ülke süper güç olamaz. Resmen ABD'den 100 yıl gerideyiz. Hem ne yapacaz süper güç olup da.
başbakana muhtar bile olamaz diyenlerin inanmadıkları gerçek.

not: orda amerika yanlış yazılmış.
türkiye için evet de, diğerinde şüphelerim var.
abd artık ekonomik açıdan süper güç olmadığını, borçlarını çevirmekte zorlandığını söylemeye bile gerek yok, Türkiye için şimdilik süper güç olma ihtimali çok düşük bir olasılık. (bkz: Cari açık) çok fazla ve çok fazla ithal ürün yurda sokuyoruz.
ortalama kırksekiz saat için de bir iki kişinin terör sebebi ile hayatını kaybettiği..

dünyanın en abuk subuk ölümlerinin ve trafik kazalarının yaşandığı, yolsuzluk işkence rüşvetin gırla devam ettiği

eğitim kurumlarının ve diğer kurumların siyasallaştığı ve gitgide polis devleti olan bir ülke bırakın süper güç olmayı

gelecek yıllarda götünü zor doğrultacaktır(!)

hala 2023' vizyonuna inananlar siz başa getirdiğiniz adamların lügat' ına kriz kelimesini sokamadınız daha

bırakın süper güç olmayı.

cuma namazlarında camilere dolup kameralara el sallamak ile açılışlarda bismillah çekmek ile devlet bile olmaz iken ne süper gücünden bahsedilmektedir tabii ayrı bir mevzudur.
Keşke olsa dediğimiz ama olması mümkün olmayan durumdur. Türkiye'nin büyümeside balonun şişip şişip patlaması gibidir. (Not: Umarım yanılıyorumdur.)
çin halk cumhuriyeti halkı böyle yaşamaya devam ederse yeni süper güç olacaktır.
(bkz: ütopya)
(bkz: çin)
(bkz: hindistan)
Olmayacak olandır.
Ülkendeki terörü bitiremiyorsun daha ulan süper güç olmak senin neyine.
güncel Önemli Başlıklar