bugün

öncelikle benim gibi hastalıklı ve kuşkucu bir babaya sahip olduğun için senden özür dilerim, bu mesajı alıyorsan benimle yaşamayı zaten öğrenebilmişsindir veya yalnızca katlanmaya çalışıyorsundur ama şundan emin olabilirsin ki seni tüm benliğimle seviyorum, hayattaki asıl amacımı senin varlığınla keşfettim, beni hiçbir zaman için sevmek zorunda değilsin bunu unutma, son olarak sana tek bir öğüdüm var ki o da şudur, "öğrenmeyi her zaman için inanmaya yeğ tut ".

zoraki tanım, sözlük yazarlarının gelecekteki evlatları için uyarıcı nitelikteki öğütleri.
detaylara dikkat et, detaylar bütünü oluşturur.
seni çok seveceğim.
kalk la bi' çay demle, bi' şey konuşcaz.
Böyle giderse, peçeteden kendi imkanlarınla doğmak zorunda kalacaksın. Evet.
Çok çalış
Kendini geliştir
Ahlaklı vicdanlı karakterli iyi bir insan olmaya çalış
Naparsan yap en iyisi ol .
Seninle imtihan olacağımı biliyorum. imkanım oldukça seni bir şeylerden mahrum bırakmam ancak insanları tanıman ve ailenin kıymetini anlaman için seni yatılı okullara gönderebilirim. Baban kadar müsahamakâr olmayabilirim. Çünkü annem de sevgisini sadece bize maddi emekler verip iyiliğimizi düşünerek gösterdi. Karşısına alıp öğüt vermedi. Sarılıp öpmedi bizi doyasıya. Elinden gelen her şeyi fazlasıyla yaptı ama resmiyetini de korudu. Ben böyle gördüm, dolayısıyla benim yapabileceğim de ancak bu kadar olabilir. Hatta bana fazlasıyla iyilik yapıldığından ben bu kadarını yapamayabilirim. Gücüm yetmeyebilir. Seni çok severim ama sevgimi göstermekte yetersiz kalabilirim. Sonra bütün imkanlarımı senin önüne sererim ama sen bütün bunlara nankörlükle karşılık verirsin. Sağ olursam Tüm bunları yaşayacağımı şimdiden biliyorum. Çünkü bana benim gibi çocuklar dünyaya getirmem duası edildi.
en çok para kazanabileceğin meslek ne ise o işe yoğunlaş. verebileceğim tek öğüt.
hayat çokmu güzel lan? eşek sıpası.
benim güzelim,
hayatta yaptığım hataları yapmaman için, anneme benzememek için, ona benzememeye çalışırken kendimi kaybetmemek için çok çabalayacağım emin olabilirsin. her şeye rağmen anneannen mükemmel bir kadın. yanlış anlaşılmasın.
her şeyi senin için seçmeyeceğim. sen de seçeceksin, seçimlerinin iyi ya da kötü bedellerini ödeyeceksin. yani sorumluluk almayı, ayaklarının üzerinde durmayı, özgüvenli olmayı öğreneceksin.
mutlu ve yetenekli olduğun alana yönelmene, bulamıyorsan keşfetmene yardım edeceğim. ama denemek istediğin ne varsa bütün imkanlarımı önüne sermeye hazırım. çünkü ufkun geniş olacak.

çok titiz, hırslı ve panik biriyim. sabrını çok zorlayacağım ama seni çok seviyorum. bunu unutma.

ha sen de büyür benim gibi anneni babanı öpmemeye, sarılmamaya başlarsan vallahi kan çıkar.
sakın bıkbıklama, torunun bile olsa sen benim bebeğim olarak kalmaya devam edeceksin.
Senle şekerleme kavgası yapıcaz ^^ hepsini ben yicem ki dişlerin çürümesin ^^ çok fedakar bi annen olacak.*
ben yazmayı bilmem dünya güzeli. ananın bir yerinden çıkınca konuşacağız. şu an mesaj bırakmak istemiyorum.
bırak boş beleş işlerle uğraşmayı. git bir şey araştır, bir şey yaz-çiz, yemek yap, çanak-çömlek yap, enstruman çal, ne bileyim ben... bir boka yara işte.
Mutlu olacaksın söz veriyorum.

Baban mükemmel biri olacak. Ha belki de baban olmaz çünkü erkekler kötü bebeğim bunu bil. Kalpleri çirkin. Onların içinde çok az elmas var ve ben senin için arayacağım ama tahmin edersin ki bir sürem var. Sen gelene kadar o dışkıların içinde elması bulamazsa annen hiç evlenmez bile. Kızma ama sen daha önemlisin. Düzgün erkek yok diye senden vazgeçmeyeceğim. Sen de düzgün olmayan kimseye baba demeyeceksin. Onu unut, anlaşalım.

Belki tek yetiştiririm seni ama hiç aile hayatında kavga, sorun görmeyeceksin. Psikolojisi sağlam bir insan olacaksın ve umuyorum kız olacaksın. Seninle maksimum 8 yıl içinde görüşeceğiz.

Bunu okuduğunda ilk cümleye yoğunlaş. Check et hatta, gerçekten mutlu olacaksın. Söz veriyorum.

Not: 8 yıla kadar sözlük kalır mı kalmaz mı bilmiyorum tabi. Zall abin "köyü sataram ha!" deyip yıktırtmaz burayı umarım.
я люблю тебя, сын
eşimin rus olması ümidiyle.
Oğluma;

Bak sıpa. Seninle her boku yiyeceğiz. Öyle yada böyle bütün ilklerini yaşarken babanla paylaşacaksın bunları ve paylaştığın zaman korkmayacaksın. Bana anlatacaksın ben de sana tecrübelerim kadarını anlatacağım ve kendin ders çıkaracaksın. Kendi hayatında aldığın tüm kararların arkasında her zaman olacağım. Kötü de yapsan iyi de yapsan baban olarak ben bir yere bırakmayacağım seni. Ne kadar düşsen de ben hayatta olduğum vakit kaldıracağım seni daha dik yürü diye. Usanmadan yapacağım bunu. Millet ne bok derse desin sen benim oğlumsun.

Kızıma;

Yosmam. iyi dinle buraları. Dünyanın en güzel kızı sensin. Senin kalbini kıranın kalbini kırarım. en zoru, senden bir zaman kopacağımı bilerek seni büyütmek olacak. Seninle her yere gideceğiz. Aklına ne delilikler geliyorsa hepsini yapacağız. Sen büyürken erkeklerin nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını, onları nasıl kullanacağını, onlarla nasıl oturup kalkman gerektiğini en güzel şekilde anlatacağım. Dedikodu yapacağız seninle. insanları çekiştireceğiz. Hep güleceğiz seninle. Her daim arkanda olacağım, yapacağın toplum nazarında yanlış şeyler de olsa. Millet istediği şeyi diyebilir Sen benim kızımsın.
Kısırlar ne desin?
Bir çocuk annesi olduğum için hep sevdim hep seveceğim diyebilirim .
öncelikle seni bu saçma hayata getirdiğim için bağışla beni. sana sadece şunu söylüycem. hayatını istediğin gibi yaşa kim ne der diye düşünmeden. hep kalbinin sesini dinle. insanları sev, aşık ol. her duyguyu zirvede yaşa, hissederek. kimsenin kalbini kırmamaya çalış. evet onlar seninkini paramparça edicek o zaman da güçlü kalmayı bil. seni seviyorum.
aklın varsa doğma anasını sevdiğim.
anan güzel mi?
korkma! hiç bir şeyden korkma. hayat korkarak yaşamak için çok kısa.
Oğlum ben sana değil anana fırlattım o su bardağını elimden çıkınca yön değiştirdi neredeysen evine dön.
Ben şiddeti çok seven bir insan değilim. Kendi annem ve babamdan da böyle gördüm. Sen de bunları gerektirecek şeyler yapma.
Babanla düzgün konuş saygısız. Bizim Zaman'ımızda babamızı görünce esas duruşa geçerdik.
güncel Önemli Başlıklar