1. 1.
    kötümser biri değilim ama hak verdiğim savdır.
    güzelim köyümün yakınına öyle bir fabrika kurmuşlar ki adamlar gece 3 te 4 te acaip kokulu bir duman salıyorlar ve insanın ciğerlerini yakıyor.
    o kadar şikayet, o belediye senin bu bakanlık benim, tık yok aynen devam ediyor.
    demekki günlük ekonomi herşeyin önüne geçebiliyor insan sağlığının bile.

buradan hareketle medya da sık sık dillendirilen, gdo lar ve benzeri konulardaki şikayetlere hak verdim. bence millet boşuna yediğimiz tavuk tavuk değil, tavuk benzeri ürün diyor, buğday, mısır vb de öyle.

e bu gidişle ileride gelişmemiş insan bilgisinin bozmadığı tek şey böcekler kalacak. ne inekler ne koyunlar normal kalamayacak.
    gerçek besin olarak sadece ama sadece böcekler kalacak. onlarında doğada yaşayanları. evlerde yaşayanlar bizimle aynı yiyecekleri yediği için onlar da doğal kalamayacak.

kim engeller, kim düzeltir bilmiyorum. umudum az.
    4 ... pilotmont 1
  2. 2.
    Satın alıyorlar da ondan. Siz paraya haddinden fazla değer veren bir toplumsanız gün gelir sizi de satın alırlar.
    1 ... gazeloglu
  3. 3.
    ben zaten yiyorum.

(bkz: midye)
    ... herkesin hayatina karisan adam
  4. 4.
    Eğer böcek tüketimi dünya çapında yaygın olsaydı protein eksikliği çeken kimse kalmazdı. Dünyadaki açlık sorunu için ciddi olarak düşünülen bir çözüm bu arada.
    1 ... konglamere lenf nodu
  5. 5.
    çekirge hariç her böceği çekirdek gibi çintlerim.
    ... kafam bir milyon
  6. 6.
    çinliler bu işe çoktan soyundular.
    ... monk of monkmountain