bugün

Gelecek bugünden belli olur derler ki insaAllah öyle bisey yoktur. Çünkü varsa gelecek çok da iç açıcı olmayacak benim için. Öyle bişey yoksa hayallerimi gerçekleştirmek için bir umut bir ışık var demektir
. Geçmiş ise ; güzel yanları da var iyi yanları da ( özellikle çocukluk yıllarındaki masumluk ve saflık * ama huzuru bulabileceğim , hayallerimin en azından bir kısmını gerceklestirebilecegim ve benim için doğru adamı bulabileceğim bir geleceği geçmişe tercih ederim
Her zamanın ayrı bir güzelliği mevcut. Şimdi güzel; Geçmiş güzeldi; Gelecek de güzel olacak. Her zaman dilimi, kendine özgü bir güzellik taşır. Tıpkı bir gül gibidir zaman. Dikenine odaklanırsanız, gülün güzelliğini göremezsiniz. Çünkü her güzellik, zıttı ile birliktedir. Yapılması gereken, dikene değil; Güle odaklanmaktır. Hayat, bir gül bahçesidir; Kimileri, güllerin eşsiz güzelliğine bakarak mutlu olur; Kimileri ise dikenlere bakıp durmaktan, güllerin güzelliğini göz ardı eder. Bu iki kişiden hangisi olacağı, insanın kendi kontrolündedir. Ya dikenlere bakarak güllerin muhteşem güzelliğinden mahrum kalır insan, ya da gül manzarasının tadını çıkarır. Tercih, insanındır.
Gelecekteki geçmiş zaman. Yani şu an geçmiş olunca güzel olacak. Farkında değilsiniz ama şu an hissettiginizden daha mutlusunuz.
Bir zaman sonra bu zaman gelecek, gelecek de, geçmiş zaman olacak; ve her zamki gibi anın tadı kaçacak...
Onu bunu bilmem de benim tek umudum gelecekten.
şu an güzeldir,gelecek ve geçmiş hayallerdedir.
bugün dünden, yarın bugünden güzel olacak.
Şöyle ki; ikisi de değil. Kötü günleri atlattık sıra daha kötü günlerde minvalinde ilerliyor bu iş. çok da takmamak lazım bünye alışıyor bir süre sonra.
zaman göreceli bir kavramdır. örneğin aslında çoktan öldük, sadece henüz görmedik. ne varsa şuan da var.
Bunu bilemeyiz çünkü şu anda yaşıyoruz.
Ömer hayyam geçmişimiz ve gelmişimiz için şöyle söylüyor: “geçmişi boşa yâd etme, gelmemiş gün için de feryâd etme.”
sahi bir de şu an, şimdi var değil mi? geleceğin kaygısı, geçmişin elemi çoğu zaman şu andan mahrum bırakıyor bizi.
Zamane olarak geçmiş güzeldi fakat benim şimdim güzel olsun *
keşke hiç büyümeseydim diyorum bazen.
gecmis berbattı umarım gelecek güzel olur.
Gelecek ne kadar güzel olur bilmem ama 90’lar efsaneydi bana göre.
ikisi de birbirinden beter.
everything will be ok in the future.
no doubt, no hopelessness.
just live and see what happens.
Gelecek geçmişi, geçmiş geleceği, gelecek şuanı, şuan geleceği, geçmiş şuanı, şuan geleceği etkilediğinden, her şey ne yaparsanız yapın olması gerektiği gibi olduğundan dolayı yaşadığınız anı, geçmişi ve olası geleceği güzel olmasalar bile güzel görmenizde fayda var.
Tolstoyun kitabındada kullandığı sözdür gelecek ve geçmiş değil siz bu anda yaşıyorsunuz.
Çok sevdiğimiz pollyana ablamızın geçmiş güzeldi ama gelecek daha güzel olacak diye yanıtlayacağı sorudur.
bence hepsini boşverin, anın tadını çıkarın. geçmiş dünde kaldı, yarın ne olacağımız belli değil. bugünü yaşayalım en iyisi.
şimdiki zaman hariç tüm zamanları güzel sanarız.
Geçmişinden eline kalacak olanlar güzel anılar olacaktır. Elinde kalanlarla geleceğini yazmak da sana kalır.
ikisini de bilemeyiz.
geçmiş tabiki be ülkenin güzel olduğu yıllar.