1. 1.
  genellikle daha hayata atılmamış kişilerde bulunan, yarın ne yapacağını, gelecekte onu neler beklediğini, nasıl bir hayat süreceğini bilememe durumu.
  6 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  üniversite okuyan yazarın özellikle okulun yarısını bitirdikten sonra kafasında şekillenen sorular yumağının tam adı.
  4 ... anthrax
 3. 3.
  iş görüşmelerine şimdiden başlamış,iş çevresini kuranlar için böyle bir kaygı yoktur lakin daha kötüsü vardır (bkz: şimdiki zaman kaygısı)**
  2 ... tttddd
 4. 4.
  umursamaz, vurdum duymaz, asi, pespaye bir hayat yaşayan, dünya yansa içinde bir hırkası olmayan kişinin evlenip, bir süre sonra çocuğunun da olmasıyla artan kaygısı-korkusu-bunalıma girmesi-nefesinin daralmasıdır.
  2 -1 ... xares
 5. 5.
  hemen hemen her türk gencinin değişmez kaderidir. hele ki, üniversite bitirip de iibf bölümlerinden birinden mezun olunmuşsa bu kaygı çok daha yakıcı olarak hissedilir.
  3 -1 ... insomniac
 6. 6.
  bu sıralar sınav filminde çok güzel şekilde ifade edilen duygudur. *
  1 -1 ... cennetten kovulan
 7. 7.
  4. sınıfta* maksimum olan kaygıdır.
  1 ... brksbc
 8. 8.
  ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şarların, eğitim sisteminin veremediklerinin ve manevi değerlerin hızla içini boşaltan ahlaki çöküntünün sürüklemiş olduğu buhrandır.
  2 -1 ... fevkaladenin fevki
 9. 9.
  insanın kaybedeceği şeyleri çoğaldıkça artan korkudur.
  kapitalizmin cilvelerinden biridir. önce sahip olursunuz sonra korumaya çalışırsınız. hep rekabet içinde bulusunuz kendinizi. gelecek belirsizdir, piyasa kaygan zemindir, kalıcı insani değerler yaratmanıza izin vermez. hep çalışmak, çalışmak zorundasınızdır.
  (bkz: ayağı taşa takılsa kapitalizmden bilmek)
  (bkz: yalan mı)
  3 -1 ... telashe
 10. 10.
  ne şartlarda olunursa olunsun ancak ölünce sona erecek durum..
  -1 ... nickless cage