bugün

o anda hiç birşeyin, sabah soğuğunda üstündeki seni sıcak tutan montun bile hiçbir öneminin kalmadığı an(lara) imza atan sevgilidir. güvenilir ve huzurlu olandır. seven sevgilidir. bunun gibisini bulduğun yerde evlenmelisin.... v.s. v.s...

kısaca: aşk'ın tam da kendisidir bu.

edit: (bkz: ayar pıtırcıkları sizi)
"yuvarlan deyince yuvarlanan sevgili"

"sevgilinin tuvalet eğitimi"

tarzı deyişleri akla getirmekle beraber meselenin esası göz önüne alıdığında şu vecizeleri kullanmak yerinde olur

"Dost, gel dediğinde nereye diye sormadan gelendir.."

"Arkadaş olabileceğiniz, sohbetinden zevk aldığınız biriyle evleniniz..zira aşk bittiğinde ömür boyu konuşabilecek bir dostunuz olur.."
(bkz: kaniş)
ne olursan ol yine gel deyince imana gelecek olan sevgilidir.
gitmemiştir gidememiştir.
-mevlam sizi süs için mi yaratmış, siz gel demeyince gelmez misiniz-

(bkz: Ceylan gozlerine kurban oldugum)
şöyle bir şiyirdir. dörtlüktür. roman yarısıdır.

yazlığa gönderdim annemgili
gerçi kıllık yaptı birader dingili
onu da zopaladım, gazoz ilaç hepsi hazır
şimdi s.ktim dalağını gel deyince gelen sevgili
+ geah kuku kuku geah kızım.
- geldim geldim.
+ ölü taklidi yap hadi kızım.
- ...
+ affferin kızıma benim.
- : )

not : ya ben niye romantik olamıyorum of of...
(bkz: i am coming)
ya işi gücü olmayan sevgilidir ya da çok seviyordur. Gidilesi sevgilidir.
emir cümleleri ile hareket eden sevgili diye anlandırılır ki yapmayın denemeyin üzülürsünüz-üzersiniz!

-muckkkk gel otur yanımdan gitme.
-gel buraya gitme o adamların yanına.
-gel dedim sana yat uzan.
-gel hadi sevişelim bırak adamlar la oynaşmayı.
-bak yaralandın işte.
harika sevgiliidir. gel gelir ,op oper, hic kendisini kasmaz gayet rahattir. sizede rahatlik verir. sorun cikarmayan kiz modelidir.
ne desen he demesi bir hos ederki insani anlatamam. nesilleri tukenmistir. kafaniz cok kotu daginiksaniz ve hayattan mutlu olamiyorsaniz boyle bir sevgili edinin kafaniz rahatlar. yalniz soyle bir durumda soz konusu olabilir eger bu kisi tam bir moronsa ozaman olay farklidir. yani caniniz hic birsey istemez.
benim dedigim dertlere derman olan hatun tipinin zeka seviyesi en az 110 iq civari ise o zaman tadindan yenmez o hatunun yanindan ayrilmak bile ustemezsiniz.
dusunun bir cafedesiniz hatun karsinizda gel bakalim soyle koltuklarimin altina der demez hatun oradaysa ne denebilirki?
(bkz: fifi)
(bkz: ver deyince veren sevgili)

bu nasıl başlıktır ya. *
gel deyince gelip git deyince gitmeyen mukusumsu sevgili. (bkz: mukus tabakası)
git deyince de gelir.
(bkz: yat dedi yattim ac dedi actim)
"git" deyince gelenden iyi olan sevgilidir. ne istiyosunuz bilmem ki.
aşktan mı, yokluktan mı bilinmez maymuna dönmüş sevgili.
dünden razı olan sevgilidir. git deseniz bile gitmez.
gelsene dedi bana
kalsana dedi bana
gülsene dedi bana
ölsene dedi bana

geldim
kaldım
güldüm
öldüm.

(bkz: vera)
söz dinleyen sevgilidir. ama gelip,gitmek bilmeyen bir sevgiliyse durum fenadır fazla söz dinleyende yi degildir.
Eğer gel deyince gelen erkekse tadından yenmeyen, size aşık olan bi sevgilidir o yüzden git demek biraz yürek ister.
öyle insanlara tavsiyem: ' Süründür yoksa değersiz olursun. '
Sevgili gibi sevgilidir. Yalnız olmamın sebebi buluşmak isteyince buluşmayıp ben buluşmak istemezken buluşalım diye tutturan mallardır.