bugün

Atarlı bir başlık oldu ama bunları düşününce kendime hakim olamıyorum.
Kadının bir robot olarak görüldüğü ülkemizde bu zihniyet ne zaman değişir diye düşünürken, bayanların bir takım duygularını bahane ederek kısıtlanması doğrultusunda çoğu şirkette müdürlerin yüzde 90 nının erkeklerden olduğunu görüyoruz.
Kıyaslamak gerekirse her şey kol gücünden ibaret değildir. Kadınlar birçok özellikleriyle erkeklerden üstün.
En azından bu ayrımcılığın eşit seviyeye ulaştırılmasından yanayım. Fazlasını beklemiyorum. Pozitif ayrımcılık; hele ki onu uygulayabilecek bir zihniyet olmadığından sadece eşit bir yaklaşımı, kadınlara bu kadar hor görmeyin.
bkz: genelleme yapmıyorum. istisna da olsa bu zihniyete sahip insanlar da var.
Adam, deprem yaklaşıyor, hazırlanın diyor.
Ya güzel kardeşim, deprem sigortasını yapmak ve evin koridorunda, iki don, bir terlik, üç- beş krakerler oluşan zavallı bir çanta hazırlamak dışında başka ne yapabilirim ki?!
Çantaya, bir de limonlu lollipop, örgü şişleri, aile albümünü mü alalım, ne yapalım yani?!
Kıçkıça dizilmiş, suphanallah boncuğu misali evlerin olduğu semtlerde ne yapılabilir bi desene?!
En fazla, o güzel hatırın için, çantaya bir de pamuk atarım, bir hayırsever bir yerlerimize tıkıp, ardımızdan dua etsin diye!

Yanlış yere talimat veriyorsun ağa!
Bana değil, bu ülkenin yönetimi için başta olan kişilere, makamlara, mercilere soracaksın bunu!
Ne yaptın diyeceksin?!
Çadırlar, konteynerler, aşevleri, sağlık hizmetleri, battaniye, ilaç, ekmek hazır mı diyeceksin!
Enkazlar için makinaların, mezarlıkların, acil yardım ekiplerin tamam mı diyeceksin!
Koordinasyon hazır mı, herkes görevini, yerini biliyor mu diye merak edip, bilgi alacaksın!
Soracaksın, sorgulayacaksın!

Hee ben de hazırlık yaptım, kısırımı, böreğimi yaptım bekliyorum!
Deli mi ne!
Gece gece sinirim zıplattın be sözlük!