1. 31.
  scorsese'den bu kadar mı güzel esinlenilir ve bu kadar mı özgün bir film yapılabilir?
  evet yapılabilirmiş.
  1 ... arsmagna
 2. 32.
  almanya'da başlayıp istanbul da biten, Birol Ünel, Sibel Kekilli ve Cem Akın'ın başrollerini paylaştıkları filmfatih akın ın en sert filmi olarak gösterilir.
  ... soulsick
 3. 33.
  defalarca izlenebilecek film. cahit'in aşkı, inanmışlığı ve çaresizliği ise baş döndürür. cast da, senaryo da, yönetmen de kusursuzdur.
  3 ... dalgali kur
 4. 34.
  birol ünel'in karizmasinin tavan yaptigi filmdir. kendisi bir sokak serserisini o kadar güzel canlandirmistir ki, hani "bu rol icin aylarca bilmem ne egitimi aldim." diyen aktör bozuntularini görünce, acaba bu adam da sokaklarda mi yatip kalkmis aylarca dedirten filmdir.ayrica sinema tarihine damgasini vuracak cok iyi yakin cekim sahneleri de vardir; misal sibel'in biber dolmasi yaptigi sahneler, misal dügün sahneleri.
  3 ... rosie dunne
 5. 35.
  fatih akın ı sevme nedenlerinden sadece biri,her anında insana biraz daha yakınlasan bazı sahnelerinde ramak kalan ağlamayı kolaylastıran.Sibel kekilli,birol ünel ve güven kıraç a hasta olunan yine söyleyemeden geçemeyeceğim kadar güzel bi soundtrack i olan fatih akın şaheseri.

  şarkılar için;

  1 saniye'm - sesler,selim & orchester feat.idil üner
  2 i feel you - depeche mode
  3 ho ho - birthday party
  4 not here - polvorosa
  5 tract - alexander hacke
  6 temple of love - sisters of mercy, ofra haza
  7 kaymak - sultana
  8 die welt steht still - sam ragga band feat. jan delay
  9 lag bari(shantel remix) - fanfare ciocarlia
  10 yine mi çiçek - sezen aksu
  11 my man - mona mur
  12 after laughter(comes tears) - wendy rene
  13 ağla sevdam - ağır roman
  14 fata morgana - orientation
  15 nar i ney - mercan dede
  16 su karsiki dagda bir fener yanar - sesler,selim & orchester feat.idil üner
  17 life's what you make it - zinoba
  ayrıca sibel kekilli nin devam filmi için;
  (bkz: bayıra karşı)
  3 ... karniyapyarik
 6. 36.
  her ne kadar alman yapımı olsada son zamanların hatta tüm zamanların en iyi türk filmlerinden biri.bu filmde en çok beğendiğim hatta hasta olduğum karakter cahit(birol ünel).ayrıca filmde kullanılan müziklerde insanın iyice filme kapılmasına yardımcı oluyor(filmin bütün müzikleri -soundtrack'ında olmayanlarda dahil- hepsi arşivimde mevcuttur).son olarak dünya çapında bir internet sitesinde son yüzyılın en iyi 10 aşk filminden birisi seçildi.
  1 ... fenomen
 7. 37.
  ayrıca fatih akın tüm filmlerinde olduğu gibi bu filminde de bir sezen aksu şarkısına yer vermiştir(yine mi çiçek-sibel'e sofra hazırlarken eşlik eden müzik-)
  ... fenomen
 8. 38.
  kaç defa izlediğimi hatırlamadığım ödülünü sonuna kadar haketmiş karakaşlı fatih akın eseri. filmde ön planda sibel görülmüş olsa da birol ünerin oyunculuğuna ayakta alkışlarım. (bkz: birol ünel)
  2 ... karakuzusu
 9. 39.
  uc-dort ayda bir itv de yayinlanan film.
  1 ... schreiberbeden
 10. 40.
  fatih akın'ı fatih akin yapan film olmasına üzüldüğüm film. açıkçası neresi sevildi bu filmin bu kadar çok ben anlamadım. konusu desen holivud seri üretim filmlerinden 100 tane çıkar buna benzer konulu film. yani bir orjinalliği yok. oyunculuklar desen birol unel anca yardımcı rollerde oynayabilecek bir oyunculuk kapasitesine sahip, güven kıraç'ı tabi ki tartışamayız ama onun da bu filmde hem yeri çok az,hem olduğu bölümlerde de çok tekrara düşmüş. * sibel kekilli desen yorum yapmaya gerek yok, çünkü oyuncu değil. filmi sıradışı yapan acaba abartılmış çıplaklık sahnelerinin fazlalığı mı? çünkü bir ara harbiden hard porn izliyormuşum izlenimine kapıldım. tabi filmi annemle yanyana izlemem durumu daha da tuhaflaştırdı. neyse bence sıradan bir konusu olan temmuzda bile bu filmi geçer benim gözümde, solino ise 10'a katlar.
  -5 ... eruditeking