1. 1.
    Kendim için oluşturduğum başlık.

Bir askeri öğrenci olarak, son zamanlarda içimde biriken dava yükü ağır gelmeye başladı.
    Eşim dostum da olmayınca bir yerlere yazmak istedim. Olsa bile anlatamam büyük ihtimal, dosttan korkarım ben en çok nereden vuracağını bilir diye. Burada en fazla eksilenirim. O da bana ne kaybettirirse hayatımdan.

kimsenin şahsına dair bir fikrim yok.
    Kendi şahsı münasırımı oluşturma gibi bir niyetim de yok.
    Kimseye bir şey anlatma, kanıtlama, ispatlama amacı da gütmüyorum.
    Dedim ya, wattpadim olsun burası.
    Kendim ile münakaşa ederim.

Polemik, ideoloji, sağcılık solculuk, siyaset arayanlar boşuna başlamasın okumaya. Memlekettir benim sevdam. Ben de onu yazacağım. Okuyan bir kaç arkadaş çıkar belki, çıkmazsa da sağlık olsun.

Gecenin sessizliğini dinlerken bastırıyor özellikle.

Ne diyor cem karaca, memleket sevdasından...
    Benim sevdam da budur dostlar.
    Vatanına milletine faydası olan ve bunun için çalışan her nefer değerlidir gözümde. Saygısı olduğu sürece Ne düşündüğü dini, dili, ırkı, mezhebi kendine kala.

13 yaşından itibaren temellerini atarak benimsediğim bu davanın düşünce dalları zamanla budanıp, olgunlaşıp, gelişmeye devam etti. Her zaman sorgulayıp ne için çabalayacağımı hatırlattım kendime.

insan ömrünün ortalaması bellidir, doğar yaşar ve geldiğimiz yere geri döneriz.
    Ama şu biline ki, insanın öldüğü gün toprağa girdiği gün değil bir daha adının söylenmediği gündür.

Eğer adınız kalanlar ve nesiller tarafından söylenmeye devam ediyorsa ilelebet yaşarsınız.
    Bedenin cansızlığı buna köstek olmaz.

Bu; Fedakârlıklar, yorgun günler, sıkıntılı zamanlar ile dolu fakat gece başınızı yastığı koyduğunuzda bam telinizden huzur notaları çaldıran bir olaydır...

Bugün fazla uzun tutamayıp yarın devam edeceğim. Giriş yapmak istedim sadece.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkürler.
    3 ... meyus zeyrek