1. 1.
    belki içimiz ısınır minvalli temenni.

akşam 29 derece sıcaklıkta uykum gelmiş. yatmışım yatağa. saat 23 falan. oda iyi üstünü örtmeden rahatca ve iliklerin ısınarak uyuyabileceğin bir sıcaklıkta. camı da aralamışım. mis gibi deniz havası.
    at gibi uyumuşum deliksiz.
    6 sularında büyük bir açlıkla uyanmışım. hemen ayaküstü kısa bir kahvaltı. sonra ver elini bahçe. oh serin serin. sessizlikte o biçim. bitkileri ağaçları incelemişim. behçeme komşunun ektiği tomatis biberden bi kaç tane koparmışım. bi anda saat 8 olmuş.
    sahilde akşamlari tıklım tıklım olan çay bahçesine doğru güneşte ısınarak yol almaya başlamışım. yolda ailecek sıcak insanların işlettiği bakkalima günaydın demişim.susamlı poğacamı almışım.
    sahile varmışım. deniz çarşaf. martılar falan balık peşinde dalıp çıkıyorlar. turnamsı bir kuş bile var içlerinde. marmara da ne işi var diye hayret ediyorum. balıklar falan zıplıyor sudan.

kafedeki iranlı garson kızımız içten bi sıcaklıkla çayımı bırakıyor. bomboş bir kafayla denize bakıyorum.

huzur huzur huzur.
    1 ... pilotmont 1
  2. 2.
    Dışarıya bir zorunluluk için çıkmışsın. Saatlerce gunesin altında dolanmissin,kafan bin derece. Aksama doğru eve dönersin, 5 kat yukarı çıkarsın. Spor ayakkabıdaki ayağın çorabın da etkisiyle alev almış. Terlemişsin bayaa ter afedersin g*tunden akmış. Vantilatör bozulmuş. Ter saç tellerinin arasından akıyor.
    Mal gibi kalmışsın.

Harbiden yazı seven var mı olum.
    3 -1 ... bright future
  3. 3.
    antalyadayız. o gün deniz çok dalgalı ve kayalıkların olduğu bir yer. gece kimse denize giremem ben muhabbeti yapınca, büyük bir cesaretle atladım denize. ama insan hiç mi düşünmez.. üç dört saniye çok mutluydum. gerisi çarpan kocaman bir dalgayla bir kayaya vurmamla devam ediyor. bacağımdaki yara hem çok kanamıştı hem de içine kum taneleri dolmuştu ince ince.
    genelde hayatta hep enerjimle böyle bir şeylere kalkışır, güzel bir şey yapayım derken en büyük zararı kendime veririm. bu da yaz üzerinde somut bir örneği olsa gerek. yine de uslanmayı düşünmüyorum. ben de böyle bir çocuğum.
    5 ... utopia woman
  4. 4.
    temmuz ayının ilk günleri, yıllık iznimi almışım paşalar gibi tam 10 koca gün.
    tatilin gayri resmi ilk günü * minik faremle alışverişe çıktık, yeni mayolar, kolluk, simit, gözlük, havlu vs...ne lazımsa decatlon sağ olsun... daha önce de yazmıştım, izmir'in mordoğan beldesinde küçük bir evimiz var biz ona "yazlık" diyoruz haddimiz olmadan, miniğimle birlikte yazlığa gittik, kimsecikler yok, sadece miniğim ve ben. asıl planım 3-5 gün güzel bir otele gidip miniğimin doyasıya eğlenmesini sağlamaktı ama otellerde yer bulamadık.
    her akşam dışarda yediğimiz sabit bir mekanımız vardı, hem orda çalışan arkadaşlar minik faremi çok severler, hem de ben mekanın müziklerini ve ortamını beğenirim, zaten bizin yazlıkta da gidilecek çok alternatif bulamazsınız. kahvaltılar ise benim elimden...özel baba omletleri *
    miniğim bu yaz çok fena gaza geldi, kendinden 8 ay büyük kuzeni kolluksuz ve simitsiz yüzünce benimki de cesaretlendi ve bu yaz, kolluk-simit kardeşleri emekliye ayırdık.
    36 yıllık hayatımın sanırım en huzur dolu, en dolu dolu ve en hızlı biten 10 günüydü...

yazın geri kalanı ise, minigimi özlemek ve ona kavuştuğum günleri doyasıya yaşamakla geçti...

yaz aşkı mı ?
    oldu tabi olmaz mı *
    yaz bitince bitti ama *
    3 -1 ... keshberfo