bugün

iyi insanlar hala var.
hayat gerçekten inişli çıkışlı, her gecenin mutlaka bir sabahı oluyor ve insanın ne zaman öleceği belli değil. nerede bunun umudu derseniz, bunu bilememenin umudu bile var işte. şu hayatta halen bir şekilde nefes alıp verebiliyorsak, bir şeylerin farkına aklımız ve zekamız yettiğince varabiliyor isek, her saniyenin kendin için olduğunu unutmamalısın. insan hayatı, bir futbol müsabakasının 90 dakikası ve uzatma dakikaları gibi düşünmek lazım. son düdüğü çalmaya yaradanın sadece yaradanın yetkisi var ise, bize düşen de hayatı mal gibi beklememek, gençliği heba etmemektir. hayat her daim yaşamaya değer.
gerçeğe kaç , kötü sonuç versede hep gerçeklere kaç duyguların sana oyun oynayabilir ama gerçekler hissettiğin duygularının yaratıcısıdır unutma .
Anarşizm tüm dünyaya hakim olacak.
Veremem.

(bkz: umutlarımın sabrı tükendi)
Çekimser davranma. Ay var ve seni yalnız bırakmayacaktır. Dans et Ay ışığının solgun bezinde. Sadakat seni elbet bulacaktır sessizliğinde.
"Gönül fakir ekmeği umar haaa umar umar"

Şairin de söylediği gibi gerek yorgun, gerek mutsuz, gerek kalbi kırık,gerekse fakir olun illaki umuda ihtiyaç duyarsınız. Yeni doğan güneşi bile kendisine umut olsun diye doğduğunu düşünenler olmuştur. (bkz: )kendimden biliyorum.
Babaya selam yola devam..

Hatasız kul olmaz, hatamla sev beni
Dermansız dert olmaz, dermana sal beni
Kaybettim kendimi, ne olur bul beni
Yoruldum halim yok, sen gel de al beni.

Feryada gücüm yok, feryatsız duy beni
Sevenlerin aşkına, ne olur sev beni
Sev beni...

Bu feryat, bu hasret öldürür aşk beni
Uzaktan olsa da, razıyım sev beni

Razıyım sev beni...

Ümitsiz yaşanmaz, sevmemek elde mi
Can demek, sen demek, gelde gör bendemi
Sözümde sitem var, kalptemi dildemi
Tez elden haber ver, o gönlün eldemi

Feryada gücüm yok, feryatsız duy beni
Sevenlerin aşkına, ne olur sev beni
Sev beni...

https://youtu.be/tl-eFv4lmdI
geceden, hayata dair bir umut vermek gerekirse; kendinize çeki düzen verin, inan edin, umut edin, kendinizi bırakmayın. unutmayın ki allah sizi sevmeseydi, sizi yaratmazdı. aşka, sevgiye değer verin. birine sonsuz değer verin demiyorum ama sevgiye, aşka inanmamazlıkta ki karamsarlığa kendinizi kaptırmayın.
nefes aldıkça umut vardır.
bu gece biraz zaman ayırıp gerçekleşmesini istediğiniz şeye odaklanın ve dua edin.