1. 1.
    ulu önder mustafa kemak atatürk'e ait olan bir söz bırakılmasıdır, saygılarımla.

''Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.".
    3 -1 ... hasmet ibriktaroglu
  2. 2.
    tahrih türklerde başlar
    1 ... ignis gehennalis
  3. 2.
    Türk milleti çalışkandır
    Türk milleti zekidir
    Ne mutlu türküm diyene!
    5 ... sekersizcayy
  4. 2.
    muhterem amerikalılar diye devam eden sözlerdir .

kendisinden dinleyelim ki daha inandırıcı olsun . hey gidi batı aşığı atatük hey .

https://www.youtube.com/watch?v=-z3hjE1t9wc+
    2 -2 ... tiamat
  5. 3.
    her öpücük bana seni hatırlatıyor.

http://www.anatoliaturkne...bout-Armenian-Claims/7378
    3 ... timur cengiz hulagu
  6. 4.
    bir gün gelecek halife ingiliz gemisine binip topuklayacak.
    3 -1 ... timur cengiz hulagu
  7. 7.
    biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

ey millet! allah birdir. şanı büyüktür. allah'ın selameti, sevgisi ve hayrı üzerinize olsun. peygamber efendimiz hazretleri, cenab-ı hak tarafından insanlara dini hakikatleri duyurmaya memur ve elçi olmuştur. koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki, kur'andaki anlamı açık olan ayetlerdir. insanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. en mükemmel dindir. çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor."
    6 -1 ... ataturku hic sevmiyorum
  8. 8.
    “Kral Kostantin izmir’e geldiği zaman buraya oturup bir kadeh rakı içti mi?” diye sorar.
    “Hayır Paşa efendimiz.”
    “Yazık” der Mustafa Kemal, “Öyleyse neden izmir’i almak istemiş” diye ilave eder.
    Atatürk Kramer Oteli’nde oturup içki içerken, grubu seyrederek, “izmir’in kordon boyunda güneşin batışını seyrederken bir bardak içki içmek dünyanın en mutlu olaylarından biridir”demiştir.

bu adam bazen bizimkileri bizden iyi biliyor derim. saygi duyulasi biri.
    -3 ... arxaggelou
  9. 9.
    Bu millete her şeyi öğrettim uşaklığı öğretemedim.
    1 ... theecroow
  10. 10.
    bugün cuma enseyi kapa değildir.
    1 ... sadeceyazmakistedim