Advertisement

 1. 1.
  Kadınların saçlarının görünmesi günah olsaydı allah onları saçsız yaratırdı.
  -3 ... has kemalist
 2. 2.
  aziz atatürk! bükülmez bileklerimizde kuvvet, gözlerimizde ışıksın. aydın dimağlarımızda ilkelerin, kalblerimizde sınırsız sevgin ve inancın var. ne sağında ne de solundayız- yarattığın her yaştan 40 milyon kahraman ve asil türk ulusu, acı kaybının 42. yıldönümüne yasınla başlarımız eğik, bizlere verdiğin azim ve gururla yolunda, ardında dimdik yürüyecek, koşacağız; sana ve idealine mutlaka ulaşacağız.
  10 kasım 1980
  ... has kemalist
 3. 3.
  ölümsüz atatürk! bir zamanlar ifade ettiğin gibi, fanî vücudun toprak oldu. fakat, kurduğun ve bize emanet ettiğin cumhuriyet, gerçekleştirdiğin eserler ve koyduğun ilkeler, daha nice yüzyıllar korunacak ve sonsuzluğa dek yaşatılacaktır.
  5 ocak 1980
  2 ... has kemalist
 4. 4.
  “Ne mutlu Türküm diyene” özdeyişinde ifadesini bulan Türk milliyetçiliği inancı içinde ne zaman ve nerede olursa olsun, el ele ve omuz omuza, kalp kalbe oldukça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Birlikte sarf edilen çabaların pınarında daima refah ve mutluluk meyveleri yetişir.

  Hiçbir kötü emel, bugün olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye Cumhuriyeti’ne zarar veremeyecek ve kalbi Atatürk inancı,yurt sevgisi ile dolu Türk ulusunun eşsiz kudreti ve çelik iradesi karşısında ne kadar güçlü olursa olsun, dağılmaya mahkûm olacaktır.

  Her Türk, Atatürk ideolojisini ömrü boyunca bir bayrak gibi yücelerde tutarak yurdunu ve ulusunu, onun gösterdiği hedeflere ulaştıracaktır.

  29 ekim 1980
  2 ... has kemalist
 5. 5.
  Atatürk türk ulusu için kutsal bir idealdir.
  ... has kemalist