1. 203.
  greyfurtu acı yapan, dış kabuğu soyulduktan sonra ortaya çıkan beyaz iç kabuğudur. onu da soyarsanız acılığı macılığı kalmaz.
  ... nardaninciler
 2. 204.
  yeni doğum yapmış kedinin yavrusuna dokunduğunuzda annesi onu kabul etmez diye senelerdir inandığımız bilgi gerçek değildir. kabul ederler fakat yine de gerekli olmadıkça dokunmayın.
  6 ... gethere
 3. 205.
  Edison Ampulü bulmamıştır, geliştirmiştir. ingiliz Sir Humphry Davy, 1802 yılında ilk ampulü yakmayı başardığında değil Edison, babası bile henüz doğmamıştı.
  4 ... bad prenses
 4. 206.
  geceye bir bilgi bırak

  bu canlının adı pseudopus apodus. şeklinin yılan gibi olması sizi yanıltmasın aslında bu bir bacaksız kertenkeledir. ülkemizin hemen hemen her yerinde yaşayabilen bu canlılar zararlı böcekleri yiyerek çiftçilere yardım ederler. yılan sanılıp öldürülmesi yüzünden nesli tehlike altındadır.

  yılanlardan farklı olarak göz kapaklarına sahip olan bu canlılar jaculus organına sahip olmadıkları için dillerini dışarı çıkarıp durmazlar. zaten dilleri de genelde çatalsızdır. kulak deliklerinin bulunması ise yılanlardan ayıran ayrı bir özelliğidir. ismini vücudunun yanları boyunca uzanan oluktan almaktadırlar. aynı zamanda dikkatli bakıldığında körelmiş ön ve arka ayakları görülebilinir

  lütfen bir yerde rastlarsanız bu canlara zarar vermeyin. çünkü bir yılan kadar seri hareket edemedikleri için sizden kaçamayacaklar.
  3 ... eddie gluskin
 5. 207.
  Altın nano boyutlara indikçe rengi değişir. Farklı boyutlarda yeşil kırmızı gibi renkler ortaya çıkar.
  1 ... obsesyonist
 6. 208.
  harry potter daki dumbledor aslında ibne dir.

  (bkz: açmayın dedeler)
  geceye bir bilgi bırak
  ... betonayakkabi
 7. 209.
  la casa de papel in sezon finalinde berlin ölür.
  -1 ... stay with me
 8. 210.
  96 bin 107 entry ile sözlükler aleminin en çok entry giren yazarı oytunkarandır. Evet.
  -4 ... oytunkaran
 9. 211.
  dişlerinizi minik bir parça bal, zerdeçal, zencefil ve karbonat karışımı ile fırçalarsanız doğal yolla daha temiz olur ve diş macunundaki kimyasallardan korunmuş olursunuz. daha sonra da hindistan cevizi yağı ile ovup koruyucu ve beyazlatıcı bir tabaka yapabilirsiniz. 48 saatte 4 defa dan sonra bile farkı görebilirsiniz.
  1 ... deepsees
 10. 212.
  Pireler kendi boyunun 150 katı kadar sicrayabilir.
  1 donumluk hint keneviri 25 donumluk orman kadar oksijen üretebilir.
  1 ... burayabakarlar