bugün

sessizliğin getirisidir.
Herkes yatmıştır. Babam ne zaman 'kapat lan sunu it herif' diye bagiracak diye dusunursunuz.
günün yorgunluğunu, stresini bi kenara atıp o an sadece düşünmek için size vaad edilmiş bir dilimdir, artık kendinize ayırabildiğiniz bu vakti düşüncelerinizi gecenin derinliğine zifiri karanlığına gömebilmeniz için bir fırsat yaratır gece.
sıçmanın verdiği düşünce hissini andırır biraz. malum o işi yaparkende insanı bir düşünce alır sanırsınız filozof olmuşsunuz aq. tek farkı düşünürken aynı zamanda rahatlarsınız da sıçarken. *
''beyaza inat, severim siyahı'' diyerek entylerimizi girdigimiz zamanlardır.

kendi adıma söylemek istiyorum gece gelen şevkle eski sevgilimi parça parça buraya gömüyorum.
**
bir çok sebebi olabilen histir. gece uzundur, uykunuz yoktur, yarına çalışmanız gereken bir sınavınız yoktur, sevgiliniz vardır onu düşünürsünüz, ya da yoktur kantinde görüp aklınıza takılan şahısı düşünürsünüz.
gündüz çok hareketli geçmiştir, bugün yeterince düşünememişsinizdir, oturur bunu düşünürsünüz. gece gece düşünesiniz gelir, sırf zevk olsun diye düşünürsünüz. geleceği düşünürsünüz, yarını, sabahı,güneşi, köşedeki bakkalın çırağını. bir derdiniz olabilir, sağlık problemi olabilir, ailevi sorunlarınızı düşünürsünüz.
hiç olmadı ne olacak bu devletin hali diye düşünürsünüz.
düşünmek isteyince sebep çoktur, zaten kaptırınca gerisi gelir düşündükçe düşünürsünüz.
gece olur, karanlık çöker, düşünmeye başlarsınız bir bakmışsınız sabah olmuş düşünmekten yorulmuşsunuz... uyusam mı artık diye düşünürsünüz. düşünürken dalar gidersiniz uykuya... uykuda bile düşünürsünüz. bu entryi girmek için düşünmedim pek ama inşallah siz düşünürsünüz... *
(bkz: geceye övgü/@mystic queen)
(bkz: yaşam gecenin konusudur)
(bkz: gecede yaşamak)
gecenin verdiği düşünme hissi karmaşık duyguların eşiğinde olmaktır. gecenin verdiği düşünme hissi geceyle yalnız kalmaktır seni düşünerek, gecede seni bularak ve sende geceyi bularak...
en verimli hınzırlıkların düşünüldüğü andır.