1. 15480.
    "Fizik kurallarına göre; sırtını dayadığın bir nesne birdenbire giderse sen de o yöne doğru devrilirsin. Yani bunun güçsüzlükle alakası yok."
    -Sigmund Freud-

Üstüme alındığım sözdür. Ben güçsüz değilim. Sadece tek başıma dik durmayı öğrenmem gerekecek tekrar.
    6 ... masumiyetdehlizi
  2. 15481.
    varlığın saf katranında boğulduğumdan bu yana tam 5 gün 6 gece geçtim. en büyük kararlarımı daima otobüs seyahatlerinde verirdim. safi kafilik düzeyine aslan payını haketmek ne de uğraşlı, olmasın yeryüzünde bir tane kötü niyetli insan sarrafları. kuyumculuk diyorum bu kriz zamanlarında fazla masraflı.
    ... fakat muzeyyen bu derin bir tu
  3. 15482.
    ''Afv ile mübeşşer midir ashâb-ı merâtib
    Kanûn-ı ceza âcize mi hâs demektir.'' Ziyâ Paşa

Anlamı: ''Yüksek kademelerdekilerin dokunulmazlıkları mı vardır; yoksa ne yapsalar affedileceklerine dair Allah'tan bir müjde mi aldılar ? Ve acaba ceza kanunları yalnızca âcizleri mi kapsıyor ?''
    2 ... ekremselcuk
  4. 15483.
    Açılan başlıklara bakınca midem bulanıyor. Kimliğiniz anonim diye bütün pisliginizi dokmussunuz su sozluge. Dışarda da insan kılığına girip aramızda geziyor bu pislikler. Kadın cinayetlerine vb yaşanan su olaylara şaşırmamak lazım su zihniyete bak. Şu yapılan yorumlara bak. Şu açılan başlıklara bak. igrencsiniz ve bunu düzeltmek için hiçbir şey yapamıyorum keşke siz ve sizin gibilerin soyu ilerlemese.
    1 ... ozzbuyucusu
  5. 15484.
    "evrende herkes yıldız tozu, sen hariç; sen leblebi tozusun".
    1 ... toskaa
  6. 15485.
    Cinsiyetçi nezaket yavşaklıktır.
    2 ... el ojala
  7. 15486.
    bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder; çünkü her yerde olmak hiçbir yerde olmamaktır.
    5 ... siyahtankoyu
  8. 15488.
    gecenin sözü
    ... kuticim16
  9. 15489.
    Kaderimizde varsa genç yaşta kefen giymek
    Geri vites nedir bilmez bu deli yürek.
    -1 ... manganapolii
  10. 15490.
    ''Bulunmazsa adâlet milletin efrâd-ı beyninde
    Geçer bir gün zemîne, arşa çıksa pâye-i devlet.'' Namık Kemal

Anlamı: Milletin fertleri arasında adalet ortadan kalktığı zaman, devletin itibârı arşa da çıksa bir gün yerin dibine geçer.
    1 ... ekremselcuk