1. 15375.
    Bırak ay gitsin sen kal bu gece.
    -1 ... mlhaycck
  2. 15376.
    Aç tavuk kendini dari ambarinda sanarmis.
    1 ... nocountryforoldmen
  3. 15377.
    türkçede ünlü daralması diye bir kural vardır.
    1 ... kafkaramazov
  4. 15378.
    gecenin sözü
    "Maskesi çabuk düşer temiz olmayanların. Nihayet iç yüzünü görerek insanların, göğsüme küçük bir kuş gibi sokulacaksın."
    18 ... gecenist
  5. 15379.
    “ya mucizen olurum ya belan ortası yok” biz de böyle kekoyuz.
    1 -1 ... sicak sut
  6. 15380.
    don kişot'un şanssızlığı hayal gücü değil, sanço panza'dır. -franz kafka.
    2 ... yenibirsayfa
  7. 15381.
    ''Cihân nâmındaki bir maktel-i âma yolum düştü
    Hükûmet derler anda bir nice salhâneler gördüm.'' Ziyâ Paşa

Anlamı: Dünya isminde toplu ölümlerin, kıyımların yapıldığı yere yolum düştü de orada adına hükûmet derler, nice kesim yerleri (mezbahâneler) gördüm.
    ... ekremselcuk
  8. 15382.
    Kim bu gözlerindeki yabancı
    Yaralar beni yüreğimden
    Hani ben olacaktım yalancı
    Başının tacı.
    1 -2 ... birteselliveryadasenbilirsin
  9. 15384.
    Hayattaki en güzel şey, tüm kusurlarınızı bilmesine rağmen, sizin hala muhteşem olduğunuzu düşünen birisinin varlığıdır.
    E. Hemingway.
    3 ... zeytinyagli dolma kalem
  10. 15384.
    "ne kadar iyilik yaparsan yap gün gelir adı yapmasaydın olur."
    2 ... make it bounce
  11. gecenin sözü Başlığındaki Önemli Entry'ler

1. insanoğlu bir gün; Virgülü kaybetti: Söyledikleri birbirine karıştı. Noktayı kaybetti: Düşünceleri uzayıp gitti, ayıramadı onları. Ünlem işaretini kaybetti bir gün de: Sevincini, öfkesini, bütün duygularını kaybetti. Soru i... devamı ve daha fazlası 1064. sayfada!
    2. insanoğlu bir gün; Virgülü kaybetti: Söyledikleri birbirine karıştı. Noktayı kaybetti: Düşünceleri uzayıp gitti, ayıramadı onları. Ünlem işaretini kaybetti bir gün de: Sevincini, öfkesini, bütün duygularını kaybetti. Soru i... devamı ve daha fazlası 1064. sayfada!
    3. her şey iyi güzel de bende karşılıklı birer çay içemiyeceğiz ya artık senle işte ona ağlayasım geliyor benim ulan,yine arasan taaa buradan ankara'ya koşarak gelirim ya... yine. yine yazıklar olsun bana. devamı ve daha fazlası 1101. sayfada!
    4. her şey iyi güzel de bende karşılıklı birer çay içemiyeceğiz ya artık senle işte ona ağlayasım geliyor benim ulan,yine arasan taaa buradan ankara'ya koşarak gelirim ya... yine. yine yazıklar olsun bana. devamı ve daha fazlası 1101. sayfada!
    5. Yüreğimle seviyorum seni En derininde,en özelinde Nazım'ın piraye'sinde Cemal süreyya'nın kaleminde Attila ilhan'ın ben sana mecburum dizelerinde. Daha ne diyeyim. devamı ve daha fazlası 1137. sayfada!
    6. Yüreğimle seviyorum seni En derininde,en özelinde Nazım'ın piraye'sinde Cemal süreyya'nın kaleminde Attila ilhan'ın ben sana mecburum dizelerinde. Daha ne diyeyim. devamı ve daha fazlası 1137. sayfada!
    7. Herkesin bir umudu vardır Bir savaşı, Bir kaybedişi, Bir leyla'sı, Bir elfida'sı, Bir acısı, Bir yalnızlığı, Bir hüznü, Çünkü herkesin bir gideni vardır içinden bir türlü Uğurlayamadığı bir türlü hoşçakallaşamadığı... •••Sevgili ... devamı ve daha fazlası 1188. sayfada!
    8. Herkesin bir umudu vardır Bir savaşı, Bir kaybedişi, Bir leyla'sı, Bir elfida'sı, Bir acısı, Bir yalnızlığı, Bir hüznü, Çünkü herkesin bir gideni vardır içinden bir türlü Uğurlayamadığı bir türlü hoşçakallaşamadığı... •••Sevgili ... devamı ve daha fazlası 1188. sayfada!
    9. kimse duymadan ölmeliyim usta ağzımın kenarında bir parça kan bulunmalı. beni tanımayanlar mutlak birini seviyordu demeliler. tanıyanlarsa, zavallı demeli, çok sefalet çekti paçozun tekiydi zaten demeli yorgun aciz bir bedene sah... devamı ve daha fazlası 1190. sayfada!
    10. kimse duymadan ölmeliyim usta ağzımın kenarında bir parça kan bulunmalı. beni tanımayanlar mutlak birini seviyordu demeliler. tanıyanlarsa, zavallı demeli, çok sefalet çekti paçozun tekiydi zaten demeli yorgun aciz bir bedene sah... devamı ve daha fazlası 1190. sayfada!
    11. Şeytan taraf tutmaz. devamı ve daha fazlası 1539. sayfada!
    12. öldüm dün gece artık üşüme. devamı ve daha fazlası 1539. sayfada!
    13. “ Zihin neresi olmak isterse orasıdır. Kendi içinde cehennemi cennete, cenneti de cehenneme dönüştürebilir. ” devamı ve daha fazlası 1539. sayfada!