1. 267.
    "Bazen benimde hayal kurabilecegimi kabul etmelisin.
    "Ama hayalinde bana yer vermedin."
    Keyifle güldü.
    "Ben sana bütün hayallerimde yer veriyorum, portuga.tom mix ve fred thompson'la yemyeşil geniş çayırlara doğru yola çıktığımızda, fazla yorulmadan yolculuk edebilmen için sana bir posta arabası tuttum.gittiğim bütün yerlerde sen varsın. Zaman zaman, okulda kapıya bakıyorum ve senin görünüp bana günaydın diyeceğini düşünüyorum ..."

"Okula dönmedim, yüreğimin beni götürdüğü yere gidiyordum. Zaman zaman hıçkırıklara boğuluyor, yüzümü önlüğüme siliyordum. Bir daha hiç göremeyecektim portuga'mı, hiç. Gitmişti.

Şeker Portakalı-José Mauro De Vasconcelos
    3 -2 ...
    #37831703 :)
  2. 268.
    Biraz Sabahattin Ali’nin, “Kürk Mantolu Madonna”sıydın; biraz Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, “Huzur”da anlattığı Nuran ve en çok da Nilgün Marmara’ydın. Ne yalan söylemeli; yine Tanpınar’ın “Yaz Yağmuru” hikayesindeki o büyülü, o uçarı kadında da senden çok izler vardı. Masum bir sevinç için, ikbal yakan kadınlardandın sen. Bir cinnetin, bir karabasanın yaşandığı bu hayatta artık yoksun. “iyi ki de yoksun” diyorum; çünkü çok acı çekerdin. Beynindeki esrar da yetmezdi seni avutmaya. Ölümüne kadar sana olan aşkımı bir sır gibi saklayıp bu aşk o derin merhametinle bağlandığın için, sana minnettarım. Sen benim için, kırk yılda bir gibisin; öyle eksik, öyle hazin, öyle paramparça…

Kırk yılda bir gibisin - cezmi ersöz
    -2 ...
    #37831724 :)

kapat
Advertisement
AdvertisementAdvertisement