1. 1.
  Hayatım boyunca hz peygambere (s.a.s.) düşmanca hisler besleyerek sözüm ona entel ve zeki olduğunu ıspatlamaya çalışan birinden daha salak kimse görmedim. isterse bu herifler iki değil 72 tane ilahiyat fakültesi veya bilmem kaç tane üniversite bitirsin. Ama nerde o yürekle allahhhh (c.c.) diyecek yiğit ? Hani ?? Göremiyorum..

  --spoiler--

  Seni benim elimden kim kurtaracak..?

  Efendimiz, kılıcını ağacın dalına asmış istirahat ediyordu.. O nu katletmeye niyetlenmiş bi bahtsız, Gavresk adlı kafir efendimize sinsice yaklaştı, ve ağaçtan kılıcı alıp Efendimizin başına dikildi.. dediki

  seni benim elimden kim kurtaracak..?

  Efendimiz hiç futur getirmeden.. Allah diye haykırdı,, yüzünde mimiklerinde hiçbir korku veya tereddüt yoktu,, Allah diye bağırmıştı sesi çıktığı kadar..

  O nun bu üstün teslimiyetine karşın teslim olduğu Zat, O nun bu kafir eliyle ölmesine müsaade etmeyecekti,, ve gavresk in ensesine bir darbe indi,, kılıc gavresk in elinden yere düştü ve Efendimiz kılıcı aldı, şimdi seni kim kurtaracakkk...

  bu durum meydana gelince, adam şöle söyledi,,

  Ya Muhammed, (sav) bir iyi bir de kötü vardır, bu iyi ve kötü taksiminde kötü olan sen olma..

  Efendimiz de onu serbest bıraktı,, gavresk kendi insanlarının yanına gittiğinde, az evvel öldürmek için gittiği Hz.Muhammed (sav) için,, ben insanlığın en hayırlısının yanından geliyorum,, demişti..

  http://www.risaleforum.ne...imden-kim-kurtaracak.html
  2 -1 ... gazeloglu