bugün

Biraz tedirgin biraz korkulu bir şekilde salona geçtiler. Salona geçmeden önce evin her yerine baktılar. Açık bir yer ya da dışarıdan birinin girebileceği bir yer kalmadığından emin oldular. Salona geçtikten sonra biraz da ürkmemek için sohbet etmeye çalışıyorlardı. Ama tedirgin ruh hallerinin farkındalardı. Konuşurlarken bile gözleri hep etrafa bakıyorlardı. Kulakları ise en ufak tıkırtıya dahi açık bir haldeydi.

Saatler ilerlerken biraz da dinlenmek için bir Lara uyuyor bir Elif uyuyordu. ikisi de biraz olsun dinlenebiliyordu bu sayede. Bir görüntü ya da bir ses duymamışlardı birkaç saat geçmesine rağmen. Bu sayede biraz daha sakinlebilmişlerdi. Tedirginlikleri de azalmıştı. Hatta, bir hayvanın izidir belki izler tam belli olmuyordu diye fikir de yürüttüler.

Uyuma sırası Elif'in olduğu bir saatte biraz erkenden uyanmıştı. Lara nerede diye bakınıyordu. Bir an göremeyince tedirgin olmuştu. Ama şöminenin olduğu tarafa bakınca yerde oturup bilgisayarda bir şeyler yaptığını gördü. Biraz daha yaklaşıp neler yaptığına bakmaya çalışıyordu. Bir yandan ise sessizce yürüyerek hafifçe korkutma peşindeydi. Ve iyice yaklaştığı bir an Lara'ya arkasından sarılıp hey ne yapıyorsun bakalım burada derken Lara cidden korkmuştu. Bilgisayarı az kalsın kucağından düşürecekti. Tam sövecek bir ruh haline gelmişken geceki bu tedirgin ruh halini atınca kendini koyverdi ve gülmeye başladı Elif'e takılarak.

Gülüşme anlarından sonra Elif Lara'nın arkasında bacakları ile onu sarmış bir şekilde başı Lara'nın omzunda oturuyor ve Lara'nın neye baktığına bakıyordu. Tatlı çizimleri olan bir comic okuduğunu gördüğünde onun da ilgisini çekmişti. Lara da bunu fark etmiş ilgini çekti galiba diyordu gülerek. Elif ise devamı var mı diye soruyordu. Ve devamını okumaya da devam ettiler. Devamında bunun erotik tarzda bir comic olduğunu da gördüler. Ve çizimleri gördükçe ikisi gece yaşadıkları o tedirgin ruh halinin unutmuş yerine heyecanlı ruh hallerini koymuştu.

Çizimler daha da cesur hale geldikçe Elif'in ve Lara'nın nefes akışı da değişmeye başlamıştı. Özelikle de Lara Elif'in baskısını arkasında hissettikçe yine tuhaf hisler yaşamaya başlamıştı. Elif ise içindeki hisleri vücudunu Lara'ya daha da bastırarak gösteriyordu.

Bir an Elif dudaklarını Lara'nın boynuna yönlendirip dokundu ve elleri Lara'nın göğüslerine doğru harekete geçti. Lara o an başını geriye Elif'in koynuna doğru bırakıp ellerini izin verdi ve kendi elleri de Elif'in tenine doğru yöneldi ve okşamaya başladı. Elif Lara'nın ellerini hissedince dudaklarını Lara'nın dudakları ile buluşturdu ve ikisinin bedeninde de kıvılcımlar yanmaya başladı. Elleri de dudaklarının şehvetli dansına eşlik eder gibi tutku ile okşuyordu bedenlerini. Hem Elif hem Lara. ikisinin aklından geçen tek bir düşünce vardı artık. Bu gece gerçekten uzun olacaktı...
Elif elini Lara'nın kadınlığına götürdüğünde koynundaki kadının o an nasıl hisler içinde olduğunu çok net anlıyordu. Bir yandan ise Lara Elif'in dudaklarını sertçe yiyordu adeta. Ve buna minik ısırıklar da eşlik ediyordu. Elif'in eli hızlandıkça Lara'nın bedeni daha da kıvranıyor ve Elif'in koynuna sokuluyordu.

Elif bu andan tuhaf bir haz almıştı. Onun böyle koynunda kivranışı kendini bırakışı vahşiliği ona böyle hükmediyor oluşu derin bir haz vermişti. Lara ise Elif'in büyülü parmakları nedeniyle zihnindeki şimşeklerle meşguldü. Öyle farklı bir his veriyordu ki dokunuşu hiç böyle hissetmediğine emindi.

Zor da olsa bir an Elif'in elini tuttu ve öne doğru yöneldi sonra Elif'e dönüp kendi sularıyla bulanmış parmağını gözlerinin içine bakarak emdi emdi emdi. Ve Elif'in dudaklarına hem masum hem yaramazca bir öpücük kondurdu ve çekildi. Elif elektrik çarpmış gibi hissetti bu öpücüğü karşısında. Ve bir anda gel buraya diyerek Lara'yı kucağına çekmişti Lara da bacaklarını beline dolayarak veriyordu. Büyük bir özlem büyük bir açlıktan sonrasındalar gibi birbirlerinin dudakları ile arzularını doyuruyorlardı. Lara Elif'in kadınlığına elini atmış Elif ise elini Lara'nın kalçaları ve arkadaki saklı hazinesine atmıştı. Birbirlerinin gözlerinin içine bakarak dudaklarıyla elleriyle hazzın şehvetin vahşiliğin tutkunun sevginin nirvanasına çıkıyorlardı.

Bir an dudakları ayrıldı ama parmakları bedenleri o anda da durmadı. Kiysserkerini çıkarmaya bile gerek duymadılar. Ve o an Lara'nın dudaklarında iniltiyle nefes nefese kalmış bir ses tonu ile beraber, daha önce böyle bir şey yaşamadım ahh dokunuşların bedenimin sınırlarını aşıyor sana karşı koyamıyorum çok farklı bir şey bu. Zevkten hazdan daha fazlası. Elif'in kalbi deli gibi çarpmaya başladı onun sözlerini duyunca ve Lara'ya elini kalbime götür bak nasıl deli gibi çarpmaya başladı seni görünce sana dokununca bedenim heyecandan deliye dönüyor diyordu kısık kısık inlerken.

Elif'in bu sözlerinden sonra anlık bir sessizliğe büründü ikisi de. Dudakları birbirlerinin kulağına yaklaştı yavaşça. Elleri sakinleşti ikisinin de sakın dokunuşlara bıraktılar vahşilik yerini. Ama bu dokunuşlar dahi birbirlerinin nefesini kesmeye yetiyordu. Ve birbirlerinin kulağına fısıldıyorlardı. Zihinleri bedenleri iş birliği yapmışçasına. Çok farklı şeyler var içimde sana karşı. Tarifini yapamadığım adını koyamadığım ama yanındayken her an hissettiğim. Tatlı delidolu bir heyecan kalbi yerinden çıkarırcasına. Ve iniltileri daha da yükselirken birbirlerinin kulağına ah ah ah ben, ben seni ah, seni s...

O an bir ses duyarlar ve kafalarını çevirip baktığında bir çift gözün onları izlediğini görürler. Tanıdık bir çift göz...
Özgür! Büyük bir şaşkınlıkla ağzından dökülür bu isim Elif'in. O kadar uzun zamandır görmemişti ki onu. fakat Özgür'ün hali pek de iyi değildi. Yorgun ve yıpranmış görünüyordu. Elbette gördüğü anın şaşkınlığı da vardi üzerinde Özgür'ün. Özgür dışında bir çift göz daha vardı. Dişi kurt da Özgür'ün yanındaydı.

Elif ilk şaşkınlığından sonra hemen toparlanmıtı keza Lara da öyle. Lara şaşkın şaşkın izlemeye de devam ediyordu çünkü bu gelen kişiyi tanımıyordu. Ama Elif'in yardım et sesini duyunca o da yerinden kalktı. ikisi Özgür'ün iki yanından koluna girip onu koltuğa kadar götürdüler.

Üç kişi şaşkın şaşkın birbirine bakıyordu. Ve o üç kişiye de bakan bir dişi kurt vardı yanlarında. Özgür anlatmaya başladı başından geçenleri.

- bir geziye bir keşife çıkmıştım karavanla. Bu yakınlarda da güzel bir manzaraya karşı yine durmuştum. Gece geçtikten sonra hareket ediyim dedim. Bir süre daha yol gittikten sonra motordan sesler gelmeye başladı bir kenara çektim ben de öyle olunca. Fakat bir sorun göremedim motorda. Araca girip tekrar çalıştırmaya kalktığımda ise çalışmadığını gördüm. Bir gün iki gün bekledim ama hiçbir araç da geçmedi (elif bu sırada gülümser özgür neden olduğunu sorunca aynısı benim başımdan da geçti der. Özgür önce şaşırır sonra o da güler). Ben de yanıma biraz yiyecek ve içecek alıp ormanin içinde belki birileri yaşıyordur diye girdim. Aldığım şeyler bir süre sonra bitti. Ormanın içinde kayboldum. Sürekli aynı yerlerde dönüp durdum. En sonunda dişi kurta denk geldim ilk başta temkinli yaklaştım. Ama yanıma gelip hiçbir şey yapmayınca ben de biraz sevdim onu. Sonra da beni takip et dercesine önümden yürüdü ve en sonunda bu eve kadar getirdi beni. Evi gördüğümde biraz rahatladım fakat yine de temkinli davranıp evin etrafında biraz gezindim, keşif yaptım da denebilir. En sonunda da işte mutfak tarafındaki kapının açık olduğunu fark edince içeri girdim.

Elif ve Lara o an rahat bir nefes aldılar. Akşamki izlerin nedeni belli olmuştu. Korkacak bir şey yoktu. Onların neden rahatladıgini öğrenince Özgür önce güldü sonra da kusura bakmayın dedi biraz sapık gibi davranmışım. Elif ve Lara da gülüp önemli değil biz de her yeri kapadık sanmışız dediler.

Lara, ben sana boş bir oda gösteriyim diyerek yukarıya çıkardı Özgür'ü. Fakat verebilecek yeni bir kıyafetimiz yok dedi doğal olarak. Özgür sorun değil çantamda vardı diyerek çantasından temiz bir iki parça kıyafetini aldı. Çantayı odaya koydu ve banyoya doğru yol aldı. Lara ise aşağıya Elif'in yanına indi.

Elif Özgür'ün kim olduğunu anlattı Lara'ya, ne kadar zamandır görüşmediklerini de. Burada olmasına ve bu eve kadar denk gelmelerine da şaşırdığını söyledi. Lara, senin için bu kadar güvenilir biriyse sorun yok o zaman dedi ve dudaklarına bir öpücük kondurdu Elif'in. Özgür ise duşunu alıp kıyafetini değiştirmiş zorlu ve yorucu birkaç günün yorgunluğunu atıyordu yatakta. Çoktan uykuya dalmıştı.
Bu uzun gecenin ardından herkes sabaha karşı uyuyabilmişti. Gecenin yorgunluğunu da üstlerinden atmışlardı. Özgür sabah elif ve Lara'dan önce uyanıp kahvaltı hazırlamıştı onlar için. Sonra da dışarıyı izlemişti biraz. Çok güzel görünüyordu evin içinden doğanın manzarası.

Evin içine dönüp hala uyanmadiklarini görünce aklına ufak bir gıcıklık geldi. Mutfaktan yarım bardak su alıp geldi. Koltukta birbirine sarılıp uyuyakalmis olan Lara ve Elif'in yüzlerine hafifçe döktü. ikisi de sıçrayarak uyandı. Karşılarında elinde bardak ile Özgür'ü görünce hafif bir sinirlenme yaşandı. Sonrasında ufak çaplı bir hırpalanma da eşlik etti. Sonunda ise Özgür kahvaltı hazırladığını söyleyince vay be dediler ve güldüler, boşuna hırpaladık dediler.

Kahvaltılarıni yaparken Özgür evde hiç tamir malzemesi olup olmadığını sordu Lara'ya. Depoya bakmasını orada olabileceğini söyledi. Özgür Lara'dan deponun anahtarını alıp indi ve girişte buldu aletleri. Eve dönüp Lara ve Elif'e haber verdikten sonra karavana döndü. Yolu şimdi artık az çok biliyordu, kaybolsa da bulabilirdi yolunu. Elif ve Lara'da evde yine bir başlarına kalmıştı. Ve salonda koltuğun üstünde çoktan Lara'nın kucağına çıkmış tatlı ve sakince öpüşmeye başlamışlardı. Huzur sakinlik ve dinlendirici dokunuşlar da eşlik ediyordu.

Özgür ise karavana gelmiş her yerine iyice bakıyor ve tekrar tekrar çalıştırmayı deniyordu. Bir saat belki iki saat uğraştı ama en sonunda çalıştırmayı başardı. Fakat bir sorun vardı karavanı evin oraya nasıl götürecekti? Bir yol görmemişti çünkü. Karavana atlayıp yolda ilerlemeye başladı hem geldiği yöne doğru hem de gittiği yöne doğru çünkü dikkat etmemişti yanlara sapan bir yol var mı diye. Birkaç patikamsı yol görse de aracın girmesi mümkün değildi oraya. Ararken sonunds bir yer buldu. Biraz tepe bir yere çıkıyordu ama yolun bir tarafı da evin olduğu yere doğru gidiyordu. Tepeden o ev görülebiliyordu çünkü. Dahası bu tepe yerin ilerisinde çok güzel bir göl vardı. Büyükçe bir göl hem de. Ufak da bir kumsalı var gibi görünüyordu. Özgür karavanın içerisinde ufak bir hazırlık yaptı ve sonra eve doğru yola koyuldu.

Eve doğru giden yol eve bir 100 200 metre kala ağaçlarla kapalıydı. O yüzden Özgür biraz uzağa bırakıp eve döndü. Ama ne olduğunu çözemediği bir şey evin içini izliyordu evin yan tarafında. Özgür giriş kapısının önüne geldiğinde ise gördüğü şey çoktan gitmişti. Anlam veremedi. Ama kızları da korkutmamak için onlara söylememeye karar verdi. Kapıyı çaldı açan Lara olmuştu. Elif nerede diye sordu özgür, yukarıda duş alıyor diyince, Özgür Lara'yı kenara doğru çekip kapıyı sessizce kapattı. Ve Lara'ya dönüp kulağına doğru eğildi...
Bir şeyler fısıldadı kulağına. Lara ise gülümseme ile gülme arası bir tepki verdi söylediklerine. O an Elif duştan çıkmış ve aşağıya inmişti. Özgür ve Lara'yı öyle görünce bir an suratı asılmıştı. Elif'in geldiğini fark ettiklerinde Özgür, ne zaman çıktın duştan, hadi hazırlan dedi. Lara da, karavanı tamir etmiş evin yakınında bekliyor diyerek üstünü değişmeye giderken Elif'i de sürükledi. Elif'e suratının neden asık olduğunda bir şey olmadı cevabını aldı. Elif biraz isteksiz biçimde hazırlanmıştı, Lara'nın zorlaması ile.

Özgür ise mahzenden bir şişe şarap ile şampanya alıp karavana koymuştu bile. Evin dışında onların gelmesini bekledi. Geldiklerinde ellerindeki ufak çantaları aldı. Elif'e neden yüzünün asık olduğunu sordu ama Elif'in cevabı yine aynı olmuştu. Karavana doğru yürüdüler. Özgür bindi önce sonra da elif ve Lara bindi. Tam kapıyı kapatacaklarken dişi kurtun geldiğini gördüler. Elif onu da aldı içeriye. Ve yola çıktılar.

Yol boyunca elif dişi kurt ile ilgilenip bir yandan da dışarıyı seyretti ve suratı asık olmaya devam etti. Ta ki Özgür'ün getirdiği o göle kadar. Orayı görünce tebessüm etmeye başlamıştı. Gölün olduğu yere kadar indiler. Ağaçların bitip kumsalın başladığı yere park etti karavanı Özgür. Lara'ya dönerek sana söylediğim şeyi getirsene diye seslendi. Lara keyifle getirmeye gitti. Döndüğünde üzerine mumları da konmuş bir pasta vardı ellerinde ve Elif'e doğru doğum günün kutlu olsun Özgür söyledi böyle de ufak bir şey yapmış dedi. Elif surat astığı için biraz utanmıştı ve kızarmıştı. Özgür ise gülerek karşılık vermiş ve o da böyle güzel bir yerde doğum gününü kutlamanın keyifli olacağını düşündüm dedi. Utangaç bir şekilde çok teşekkür ederim dedi Elif ikisine de ve mumları üfledi.

Özgür şampanyayı getirip, bu şişeyi de doğum günü kızı patlatsın bakalım diyerek Elif'e uzattı. Elif bir süre uğraştıktan sonra hem kendini hem de Lara ile Özgür'ü de biraz ıslatarak patlatmıştı. O anki hallerine güldüler. Ve sonra hadi bakalım kumsala bakın güneş batmak üzere dedi. Onlar çıktıktan sonra müzik aletini alıp geldi ve karavanın kapısının önüne oturup çalmaya başladı. Güneşin kızıla çalan rengi ikisinin üzerine vuruyordu. Müziğin hoş ritmini ruhlarında hisseden iki genç kız kendini notalara bırakıp dans etmeye başladılar. Özgür ise gülümseyerek onları izliyordu. Dans ederlerken bir yandan da ellerindeki şampanyayı yudumluyordu ikisi de. Danslarında sadece bakışmalar ve ruha etki eden görünmez dokunuşlar vardı. Bir ara özgür mola verip şarabını içerken müziğin kesildiğini bile fark etmediler. Dans ederken fark etmeseler de zaman geçmiş ve hava kararmıştı. Ay ışığı aydınlatmaya başlıyordu artık.

Ayın zarif ışığı iki genç kızın üzerine vururken, Özgür Lara'nın fotoğraf makinesini aldı içeriden. Ve kapının önüne oturup makineyi ayarladı. Lara ve elif birbirine sarılmış yavaş tonda sallanırlarken Özgür'e doğru doğru döndüler yüzlerinde gülümsemelerle özgür ise bu anı kaçırmadı ve güzel manzara eşliğinde bu iki genç kızın fotoğrafını çekti. Üzerlerine ay ışığı düşerken ve arkalarında ayın aydınlattığı göl varken yüzlerindeki sakinlik keyif mutluluk dolu tebessümün eşlik ettiği bir an. Özgür de şaraptan bir yudum alıp güzel bir doğum günü oldu dedi ve onların gülümsemelerine eşlik eden bir gülümseme kondurdu yüzüne...
Tutku, basit bir kelime gibi görünüyor basit bir anlamı var gibi duruyor. Oysa, kendimi tanımaya başladığımdan bu yana hayatıma olan etkisini daha yeni yeni fark edebiliyorum. Elbette daha önce de varlığını hissedebiliyordum fakat göz önüne çıkması derinleşmesi yeni yeni denilebilir. Basit bir anlamı var gibi duruyor demiştim. Pek de öyle değil. Güçlü bir varlığa ve anlama sahip bir kelime aslında. ilginin sevginin zirve anlamını tasvir ediyor. En yüksek noktasını.

Benim gibi biri için bu çok önemli. Benim gibi biri ne demek buna da ufak bir değinelebilir. Bütün duyguları hissedebilen varlığını gören detaylarını izleyebilen ama bunlardan etkilenmesi hiç kolay olmayan insanlar demek. insanlara bunların az bir miktarı bile yeterken bende bir boşluk ifade ediyor etkisiz anlamsız. O yüzden tutku bende hem en dibi hem de en zirveyi temsil ediyor. Yani hem zaafın hem de en büyük gücün şeklinde bir duruma dönüyor.

Bu bir kitap okurken de bir yeri gezerken de bir konuyu araştırırken bir resime bakarken de aynı. Sevgiye dair aşka dair konularda da yine aynı. Bir şeye karşı tutkum gelişirse o şeye bütün benliğimle karışıyorum. Ve şunu söylemek gerekir ki müthiş bir yaşam enerjisi sağlar, tutku. Çevrenize yaydığınız enerjiden, konuşmanizdan anlar bunu çevrenizdekiler. Bunu neden anlattım, yazmak da benim için bir tutku ve bunu kelimelere dökmek de güzel bir his veriyor, hepsi bu kadar.
Dansın yorgunluğu, içkinin gevşekliğinin etkisiyle olsa gerek bir süre sonra kumsala yan yana uzandı Lara ve Elif. Fısıltılarla konuşuyorlardi aralarında. Yavaşlayan fısıltılar sonrasında gözlerin kapanmasına dönüyordu yavaş yavaş. Birbirlerine sokulmaya harcadılar son enerjilerini de ve ay ışığının altında dinlendirici bir uykuya daldılar.

Özgür'e düşen ise bu gecenin bekçiliğini yapmaktı. Elindeki şarap şişesini bir kenara bırakıp kızların üstünü örtmeye gitti. Hava gittikçe serinleyecek gibiydi. Özgür kızların üstünü örtünce, kızlar sıcağın etkisiyle daha da gevşeyip birbirlerine iyice sarıldılar. Özgür bu hallerine gülümsemekle yetindi.

Tekrar şarap şişesine yönelmeden önce de içeriden bir sandalye alıp geldi ve sonra da şarap şişesini. Kızların yanında etrafı izleyerek vakti geçirmeye başladı. Biraz düşüncelere de daldı. Huzur verici bir manzara ve sessizlik varken, bir yandan bu sessizliğin ürkütücü yanları olduğunu da düşündü. Ve tabi karanlığın ürperten hislerini de es geçmiyordu.

Saatler ilerledikçe özgür de üşümeye başlamıştı, şarap da fayda etmiyordu artık ısınması için, kızların ise keyfi yerinde görünüyordu. Özgür hem biraz ısınmak hem de etrafa bakınmak için yürümeye başladı. Her şey yolunda görünüyordu. Gökyüzü açık, ay ışığıyla olabildiğince aydınlatıyordu bulundukları yeri, kızlar zaten dinlenme uykularındaydı kendi de gecenin en sessiz ve sakin saatlerinde bu anların keyfini çıkarıyordu.

Yürürken bir an kızlardan çok uzaklaştığını fark etti. Ne olur ne olmaz diyerek dönmeye karar verdi. Her şey güzel olsa da böcek filan illaki olur bir şey olmasın diye düşündü içinden. Ve kızların olduğu yere doğru yaklaştı.

Fakat o an tüm bedenindeki tüyleri diken diken yapan bir şey gördü. Daha önce evin orada gördüğünü sandığı şeyi tekrar görüyordu. Karavanın hemen diğer tarafında karanlıkta kalan noktada bir gölge gibi görünüyordu gördüğü şey...
Ne yapacağını bilemediği bir andı. O gölge görüntüsü ile göz göze gelmişti. Başka da hiçbir tarafı görünmüyordu sadece keskin bakışlı gözlerini görebiliyordu. Bu bakışma anlarında içinde tuhaf bir yavaş yavaş yükselmeye başlamıştı. Ruhunun her yerini saran bir his. Ürpertinin sonrasında oluşan korku hissi değildi daha farklı bir şeydi bu. Bir gücün varlığını hissediyordu. Ve bu hissin varlığı zirveye ulaştığında bakıştığı o gölgenin bakışlarında korku ile bir anda kaçtığını gördü.

Yavaş yavaş tekrar sakinleşmeye başlamıştı o gördüğü şey kaçtıktan sonra. Fakat aşırı yorgun hissetmişti kendini bir anda yine de karavanın çevresine bakabilmeye gücü yetti. Bir şey olmadığından emin olunca yine karavanın önüne gidip oturdu. Sabah olmasına gün doğumuna çok zaman kalmamıştı. Gözlerini zor açık tutuyordu ama kızlar uyanana kadar dayanmak istiyordu. Fakat gücü buna yetmedi bir süre sonra uykuya daldı.

Uyandığında ise kızlar çoktan uyanmış ve gölün tadına varıyordu bile. Dişi kurt da yanlarındaydı. Özgür esneyip gerinerek kendine gelmeye çalışırken elif ve Lara onun uyandığını görüp, daha uyanmasaydın uykucu diye takılıyorlardı. Ama ikisi de biliyordu ki gece boyu uyumamıştı özgür. O yüzden Özgür uyurken çoktan kahvaltı hazırlamışlardı ve öncesinde göle girmişlerdi. Özgür kahvaltıyi karavana girdiğinde görmüştü ve karavandan çıkıp ben uyurken hiç boş durmamışsınız harikasınız valla diyordu.

Kızlar da gölden çıkıp geldiğinde kahvaltıya oturdular. Bir ağacın gölün yanında gecenin aksine ormanın içinden gelen tatlı seslerle kahvaltılarını yapıyorlardı. Fakat Özgürde olan durgunluğun da farkındalardı. Özgür her ne kadar uykusuzluktan diye geçiştirse de kızlar bir şey olduğunu anlamıştı. Yine de yemiş gibi yapıp, elif Özgür'e o zaman bugün karavanın anahtarı ben de sen arkada dinlenmeye geçiyorsun dedi Özgür ağzını açmaya daha fırsat bulamadan Lara da eşlik ederek itiraz istemiyoruz dediler. Özgür bu güç karşısında geriye çekilmiş bir halde göründü. Lara ve elif bu görüntü karşısında gülmeden duramadılar tabi.

Lara ve Elif hem kahvaltıyı toplayıp hem de karavanı yolculuğa hazırlarken Özgür de gitmeden gölün tadına çıkarıyordu. Suya girmek biraz iyi gelmişti ona da ama aklında hala gece vardı. O gördüğü şeyin dışında gece o hissettiği güç neydi o takılmıştı aklına. Tadını daha fazla kaçırmadan aklındaki bu düşünceleri dağıttı sonrasında.

Elif ve Lara'nın keyfi yerindeydi. Akılları gece yaptıkları dansta ve o an hissettiklerindeydi. Büyülü bir an gibi gelmişti ikisine de ve gecenin sonundaki o uyku ise fazlasıyla tatmin edici bir his sunmuştu ikisine. Karavanın içinde de rahat durmuyorlardı. Her fırsatta ufak dokunuşlar, şaplaklar ve bakışmalar yaşanıyordu. En son tam yakınlaştıkları anda ise Özgür'ün sesini duydular ve elif Lara'ya istersen kapıyı kapatıp karavanla kaçalım Özgür'ü bırakalım dedi gülerek, Lara da fena fikir değil aslında dedi. Elif'in şaşırdığını görünce şapşal dedi gülerek ve bir öpücük kondurdu. Özgür içeri girdiğinde de Lara ne zaman gidiyoruz dedi Özgür' e elif ise nereye dedi, özgür ve Lara, sana sürpriz dedi. Elif her ne kadar ısrar etse arada şiddet uygulasa da neresi olduğunu öğrenemedi.

Özgür, şimdi çıkalım bir şey kalmadı dışarıda, her şeyi aldık, dişi kurt da burada, karavanda da her şey yerleri yerinde dedi. Elif o zaman sen arkaya anahtarlar ise bana dedi. Atlatmaya çalışma dedi Özgür'e. Özgür de anahtarları vermek zorunda kaldı ve arka tarafa geçti elif ve Lara ise önde yan yana oturdu. Elif bir yandan da heyecanlıydı ilk defa karavan kullanacaktı çünkü. Lara'ya dönüp gülümsedi ve içinden çok heyecanlı olacak dedi...
Özgür bir süre sonra yorgunluğa dayanamayıp uyuyakaldı. Uyandığında ise karavanin hareket etmediğini fark etti. Nerede durmuş olabiliriz ki diye düşündü. Sonra ise aşağıya inmeye karar verip karavandan dışarı attı kendini. Gördüğü şey, yolun biraz dışına doğru çıktıkları ve batok- gotik tarzda eski bir evdi. merak etmesi gereken bu evin güzel ve estetik hali iken asıl merak ettiği elif ve Lara neredeydi. Çünkü görünürde gidebilecekleri bir yer yoktu sadece bu ev vardı. Fakat onun da kapısı kapalı görünüyordu. yine de kapının yanına gitmeye karar verdi, başka yere gitmiş olamazlardi.

Kapının yanına gittiğinde, kapalı gibi görünse de hafif bir ittirme ile açıldığını gördü. içeri girdiğinde evin büyüklüğü dikkatini çekti dışarıdan daha ufak bir yer gibi görünmüştü oysa. Herhalde buranın fotoğrafını çekmek için girdiler içeri diye düşünürken Lara'nın fotoğraf makinesini yerde buldu. Oysa içeri girdiği andan beri çok da yürümemişti. Lara makinesini yanından ayırmazdi, hem fotoğraf makinesi burada ise elif ve Lara ne yapabilirler ki burada.

Özgür'ün aklına yaramaz düşünceler gelse de, alt kata inen merdivenin önünde Elif'in çantasını gördü. Birkaç basamak aşağıda ise ölü bir yaratığın olduğunu fark etti. Bu anda ne yapabileceğini düşündü. Yanına herhangi bir silah almamıştı almaya gitse kızlara bir şey olabilirdi. Sikerim ne olursa olsun , diyerek aşağıya doğru inmeye başladı. Özgür'ü korkutan bir diğer şey de hiç ses olmayışı. Ve bu aslında Özgür'ü öfkelendiren şey oluyordu.

Alt kata indiğinde garip bir ortam olduğunu gördü. Ne mahzen ne oda denilecek bir yerdi burası hepsinin bir karışımı gibiydi. Koridorun sonunda ise diğer oda gibi görünen yerlere kıyasla daha büyük bir yer vardı. Ve onun yakınında demin gördüğü ölü yaratıklardan vardı yine. Ve oraya yaklaşırken tam da bir ses duydu Özgür. Acı ile gelen bir inleme sesi sonrasında ise vahşi bir hirlama.

Özgür, sessizce oraya doğru yürüdü hemen ve içeriye doğru baktığında yerde yatan ve diğer ölü yaratıkların aksine insan görünümüne benzer olan bir yaratık yerde yatıyordu. Lara ve Elif'in yüzünde bir korku dehşet ifadesi vardı. Yanlarında ise o gölge vardı. Özgür gölgeyi görünce geceki hisleri uyandı ve bu olduğunda gölgenin onu fark etmesine imkan yokken bir anda kendine doğru baktığını gördü. Gölgenin gözlerinde de o geceki ifadeyi gördü. Fakat gölge bu sefer kaçmıyordu. Aksine elif ve Lara'nın yanına, tek pencereden vuran gün ışığının olduğu yere doğru geçti. O gölgenin dişi kurt olduğunu gördü. Fakat bir kurt değilde bir shewolf gibi görünüyordu. Ne tam Kurt ne de tam insan. Ve yaralıydi. Kızları korumuştu kendi canı pahasına. Fakat her şey normal değildi...
Özgür, karanlığın içinde Lara'nın ellerinin bağlı olduğunu gördü. Elif'in ellerinin de elbisesindeki kemer benzeri parça ile yukarıya doğru bir kolu sağda bir kolu solda şeklinde bağlanmış olduğunu gördü. Ve dişi kurt yaralı olmasına rağmen Lara'nın karşısında Elif'in arkasına geçti. Ve bir yandan hirlarken nefesini verirken diğer yandan pençeleri Elif'in turuncu elbisesinin düğmelerini tek tek çözmeye başlıyordu. Ne elif ne de Lara tek kelime etmiyordu. Aksine elifin nefes alışverişi ve gözlerindeki ifade içindeki karmakarışık heyecan fırtınasını gösteriyordu. Dişi kurt son düğmeyi de açtıktan sonra elbiseyi iki yana açtı ve pençeleri sakin bir tonda Elif'in bedeninde gezinmeye başlandı. Ve pençesi Elif'in memesini avuçladiginda Elif'in derinden bir inlemesi duyuldu gözleri kapalı bir halde. Lara ise Elif'i ve uzun zamandır yanında olan dişi kurdun bu halini dudaklarını ısırarak izliyordu. Dişi kurdun pençeleri tenini kızarıklık ve çizik içinde bıraksa da elif daha önce hissetmediği bir hazzı yaşıyordu. Dizlerinin tutmadığını o anı gören herkes fark ediyordu. Dişi kurt bunu görünce bedenini kendine doğru yasladı ve bir pençesi ile kemeri kesip Elif'i kucağınq doğru düşürdü. Elif daha önce tatmadıgi bir orgazmı titreyerek yaşıyordu. Dişi kurt pençelerini bu sefer onu sakinleştirmek için kullanıyordu, kucağında nefes alışınin düzelmesini bekledi. Elif derin bir gülümseme ile baygın halde yatarken onu yere doğru bıraktı dişi kurt ve Lara'ya gitti.

Lara'nın elbisesine dokunmadı bir kurt gibi yerde dört ayağının üzeride yürüdü. Lara'nın önüne geldiğinde ise başını elbisenin altından sokup Lara'nın tadına bakmaya başladı. Lara'nın gözleri bir anda büyüdü, bedenini çok fazla kastı fakat kendini bıraktığı anda ise evin tüm katlarından duyulacak bir çığlık attı ve eşliğinde inleme sesleri geldi. Baygın halde yatan Elif bile gözlerini oraya dikti. Çok geçmeden Lara da elif ile aynı hale geldi. Dişi kurt pençesi ile onun da bağlı olduğu ipi kesti ve kucağına aldı titremesi hızlı nefes alışı geçene kadar kucağında onu okşadı. Ve sonra da Elif'in yanına götürdü. Lara ve elif birbirine biz ne yaşadık diye sorar gibi bakıyordu. Çünkü yaşadıkları orgazm ile tüm enerjileri bitmiş gibi hissediyorlardi.

Özgür ise tüm bu anları donup kalmış bir şekilde izledi. Aklında o kadar fazla soru vardı ki. Bunları Lara ve Elif'e sormak istiyordu daha fazlasını ise dişi kurta sormak istiyordu. Dişi kurt da elif ve Lara'nın yanına geçmişti bu sırada onların başında Özgüre bakıyordu. Özgür yaşadığı şaşkınlığın etkisinden çıkıp silkelenip kendine geldiğinde adımlarını içeriye doğru kızların görüş açısına doğru yönlendirdi. Kızlar sesi duyup dönüp baktıklarında ise hiç beklemediği bir tepkiyi aldı. Elif ve Lara aynı anda, Özgür bu sen misin diyorlardı. ikisinin de gözleri büyümüş büyük bir şaşkınlık içine girmişti. Özgür bu olana anlam veremiyordu. Neden böyle bir tepki vermişlerdi ki?
Dişi kurtun sesi de ilk bu anda duyuldu. Bedenine bak demişti Özgüre neden şaşırdıklarını görürsün. Özgür, ellerine bacaklarına baktığında gördüğü şey kendisinin de dişi kurttan farksız göründüğüydü. Fakat bu onu şaşırtmamıştı çünkü yola çıkmadan önceki gece dişi kurtu gördüğü zaman hissettikleri yaşadıkları normal bir şey değildi. Şimdi anlamlandırabiliyordu. Yavaş yavaş sakinleşince normal görünümüne bürünmüştü. Kızlar karşısında olan bu şey hakkında sadece dilleri tutulmuş bir şekilde bakmakla yetinmişti.

Özgür bu sırada, dişi kurta dönüp peki ya sen, sen bu kadar mı daha dönüşebiliyorsun diye sordu ona. Sorar sormaz cevabını ise karşısında bembeyaz tene sahip kızıl saçlı bir genç kadını görünce almış oldu. Elif ve Lara dişi kurtun bu halini görünce şaşkınlığı unutup hayran gözlerle baktılar. Özellikle de elif gözlerini alamadı. Tek bir sıkıntı vardı hem dişi kurt hem özgür hem elif hem de kısmen Lara çıplak bir haldeydi. Tuhaf bir ortam olmuştu.

Dişi kurtun yarası şimdi acıtmaya başlamıştı canını. Özgür dişi kurtun koluna, Lara da Elif'in koluna girip oradan yavaşça çıkmaya yöneldi. Dış kapıya geldiklerinde ise kapının sıkışmış olduğunu gördüler ne yaparlarsa yapsınlar açılmıyordu. Burada mı kaldik yoksa diye birbirlerine baktılar, bir cevap yoktu. Tam evin başka kapısı var mı diye diğer yerleri bakmaya karar verdiklerinde, merdivenden aşağıya yaratıkların indiğini gördü. Dişi kurt ve özgür kızlara siz geride durun dediler ve ikisi yine dönüşümlerini yaşıyordu. Gelen onlarca yaratığı ikisi paramparça etti. Özellikle özgür içindeki vahşi dürtüyü ortaya çıkarmıştı. Yaratıklar bittikten sonra öfkeyle burnundan soluyordu ve kapıya yönelip bir pençe darbesiyle kapıyı yıktı.

O etrafa bakarken kızlar karavana doğru ilerliyordu, hava da artık karardı kararacak bir durumdaydı ve yağmurlu fırtınalı bir hava olacak gibiydi. Herkes karavana bindikten sonra özgür karavanin kapısını kapadı. Ve içeri girdiğinde normal haline dönerken artık yorgunluktan yere yığılıp kalmıştı...
Dişi kurt, elif ve Lara üçü ancak Özgür'ü yatağa kadar taşıyabildiler ve üstünü örttüler. Elif de üstünü giyindi ve dişi kurta da kendi kıyafetlerinden birini verdi. Ve sürücü koltuğuna elif geçti Lara yine yanında dişi kurt ise hemen arkalarında oturuyordu. Kızlar daha sormadan anlatmaya başlamıştı dişi kurt her şeyi. Lara'nın uzun zamandır yanındayım. Aklımda böyle bir şey yoktu o yüzden kendimi gizledim, onu korudum. Fakat, elif sen geldiğinde farklı duygular hissetmeye başladım kendimi gizlesem de yakın durmaya çalıştım. Sizin delidolu hallerinizi tutkulu sevişmelerinizi izledim ve gizlenip kendimi okşadım. Bu yolculuğa çıkmadan önce de yine evin dışından sizi izlerken özgür görmüştü çekinip kaçtım. Keza o sahil kenarında da. Özgür'ün böyle biri olduğunu da hissetmiştim ve o sahil kenarında onun içindeki vahşilik de ortaya çıkmıştı artık. Korkmuştum ondan. Çünkü benden kat be kat daha güçlü vahşi duyguları vardı. Özellikle de koruma içgüdüsü.

Bugün ise, siz evi görüp etkilendiğinizde ulumalarım ile sizi uyarmaya çalıştım ama siz anlamadınız. O yüzden peşinizden geldim. Gizlediğim şeyden artık kurtulmam gerekiyordu o yaratıklarla savaşmak için ve en savaştan sonra sizi öyle bağlı halde görünce daha önceki gördüklerim canlandı ve kendimi tutamadım dedi son kısımda bir kahkaha atarak. Elif ve Lara da eşlik etti ona. Üzerlerinde hala bir şaşkınlık ve merak vardı elbette. Ama en azından her şeyi öğrenmişlerdi.

Fakat dişi kurt Elif'e takılmadan geçemedi bir yandan, aralardaki o bakışlarını göremedim sanma derken Elif'in yanakları bir anda kızardı, Lara bunu görünce demek öyle he diyip gülerek elini bacaklarına atıp sıktı Elif'in. Özgür ise konuşulanlardan bir haber arkada uyuyordu.

Bir süre daha gittikten sonra Elif yoruldum bir yer bulalım da biraz dinlenelim diyordu Lara'ya. Olur bebeğim dedi Lara da. yol çok fazla ıssızdi daha kötüsü ise kenara çekecek bir alan da yoktu. Elif'in gözleri yorgunluktan kapanacak hale geliyordu artık. Lara tam da bu anda bak şurada yolun kenarında bir yemek yeri var gibi hem dinlenirsin hem de hepimiz bir şeyler yeriz diyordu. Zaten yolumuz fazla kalmadı bundan sonra yakında gideceğimiz yere geleceğiz diyordu. Arkaya dönüp dişi kurta ne yiyeceksin diye soracakken orada olmadığını gördüler. Bir anda nereye gitmiş olabilir ki? Elif karavanı kenara çektikten sonra içeriye bakındı elif ve Lara ve dişi kurtu özgür'ün yattığı yerin önünde gördüler. dişi kurt onların bakışını hissetmiş gibi baktı onlara tuhaf bir ifade ve bakış ile...
Dişi kurtun bakışlarında kışkırtmışlık ve şeytani bir ifade vardı ve yine dönüşüm geçirmişti shewolf haline bürünmüştü. Bakışlarını kızlardan alıp Özgür'e yöneltmişti. Özgür'ün üstündeki örtüyü çekip kaldırdı. Bir pencesini özgür'ün çıplak bedeninde sürterek izini bırakıyordu. Pençesi, özgür'ün erkekliğine ulaştığında Elif'in ve Lara'nın sesi duyuldu. Ne yapıyorsun sen, kendinde değil o diyordu. Fakat yaklaşamiyorlardi da çünkü dişi kurtun bu hali onların cüssesinden büyüktü. Ve dişi kurt, elimdeki şey hiç öyle söylemiyor diyordu kızlara hem bakın o da dönüşüyor, uyarilmadan bunun olması mümkün değil diyordu. Özgür'ün de cüssesi büyüyordu dönüşümü yaşarken. Kızlar da meraklı gözlerle izliyordu bu dönüşümü.

Özgür dişi kurtun pençesi erkekliğinde gezinirken hırıltıya benzer sesler çıkarıyordu. Yarı baygındı hala. Olanların çok da farkında değildi. Dişi kurtun pençesi özgür'ün erkekliğinde hızlandığı sırada kızlar tekrar yapma diye bağırırken dişi kurt onlara, yeter demenize rağmen neden meraklı gözlerle buraya bakıyorsunuz dedi ve onlara dişlerini göstererek sert bir şekilde hırladi. Kızlar da ne hissettiklerini bilmiyordu fakat onu durdurmalari gerekiyordu. Onlar tam bunu düşünürken, Özgür bir anda kendine gelip dişi kurtun boğazından tutup, ne yaptığını sanıyorsun diye hirlayarak onu yanından yere doğru fırlattı.

Elif ve Lara korkmuş bir şekilde ikisine bakıyordu. Özgür yavaş yavaş sakinleşirken dişi kurt da dersini almıştı. ikisi de normale döndü bir süre sonra. Özgür tekrar dişi kurta dönerken, sakın ben uyurken bir daha bunu yapmaya kalkma diye bağırdı. Dişi kurt ise tamam demekle yetindi. Kızlar demin her ne kadar kendilerine karşı sorumsuzca davransa da dişi kurtun yanına gitti ve onu sakinleştirmeye çalıştılar. Çünkü dişi kurt da Özgürden fazlasıyla korkmuştu. Özgür ise dışarıdaki havaya aldırmadan dışarda gezindi bir süre. Ve bir yemek yerinin önünde olduğunu fark etti. Karavana dönüp üç kıza da seslendi, geliyoruz cevabını alınca önden yemek yerine doğru gitti.

Kızlar karavandan çıktıklarında az da olsa neseleri yerine gelmiş görünüyordu. Aralarındaki problemi çözmüşlerdi, dişi kurt da sakinleşmişti. Özgür'ün yanına vardıktan sonra yemek yerlerken, özgür ve dişi kurt arasındaki o sert tartışmada son buluyordu. Ortam tamamen keyifli bir hâl almıştı artık. Özgür de dinlenmiş kendine gelmişti. Bundan sonra yol onundu.

Yemekten sonra karavana döndüklerinde, Özgür Lara'ya ne kadar yol kaldı diye sordu, Lara da ne kadar yol kaldığını tarif etti,çok bir şey kalmamıştı. Elif'e doğru dönüp, bakalım elif göreceklerine hazır mı diye anlamli bir şekilde güldü. Lara da eşlik etti. Elif ise fazlasıyla meraklı gözlerle, nereye gidiyoruz diye ısrarla soruyordu, fakat cevap alamıyordu. Özgür kızlara dönüp, siz dinlenmeye hadi diye arkaya gönderdi üçünü de. Özgür'ün yattığı yer üçünü de alabilecek büyüklükteydi. Onlar da oraya yatmaya gitti, Özgür de karavanin içerisinde loş bir ışık bırakıp, arabayı çalıştırdı ve gidilecek yere doğru karavanı sürdü...
Karanlık bir yolda sürüyordu arabayı Özgür. Tek gördüğü şey ay ışığı ve farların ışığı, araba bile tek tük geçiyordu yanlarından ve sadece rüzgârın sesi vardı. Yolun çevresindeki ormandan bile bir ses gelmiyordu.

Özgür, böyle kendi halinde sürerken, arkadan bir ses duydu. Göz ucuyla baktığında Elif'in yanına geldiğini gördü. Elbisesini çıkartmıştı Elif, elinde ince bir battaniye ile özgür'ün yanındaki koltuğa oturdu. Ve elindeki battaniye ile de üzerini örttü. Özgür takılmadan edemiyordu.

Arkada kızıl saçlı beyaz tenli bir dişi kurt ve Lara varken, sen buraya mi geldin cidden, diyordu Elif'e gülerek. Elif ise gülerek, döverim bak diyordu. Arkasından ise, içindeki vahşi kurt, özgür ortaya çıkmış artık diye ekledi. Özgür, gülümsedi. Biliyorsun her şeyi, fakat beklemediğim bir anda tamamiyle serbest kaldı. Senin kadar ben de şaşırdım bu dönüşüme. Elif, benliğini keşfetmişsin önemli olan bu ortağa çıkışı da tam özgüre göre oldu dedi gülümseyerek.

Özgür Elif'e, sen de değişmişsin ama, baksana arkada kızlar varken gelip burada benimle sohbet ediyorsun diyordu... Elif gülerek, bak kaşınma diyordu hafifçe omzuna doğru vurarak. Özgür de eşlik etti gülmesine ve bir elini Elif'in boynuna atıp, dönüşümü gördükten sonra korkmuyor musun yanımda oturmaya, gücümü gördün, kontrolsüz olduğumu da. Elif ise hiç korkmadan sakince, bana bir şey yapmayacağıni biliyorum sadece dedi. Özgür de elini indirdi ve gülümseyerek onu onayladı.

Özgür, peki sen? Dedi Elif'e. Elif, peki ben ne? Dedi. Sen kendini, kendi benliğini keşfetmeyecek misin diye sordu. Elif sessiz kaldı, başını özgür'ün omzuna koydu koltukta uzandı. Bilmiyorum dedi özgür'e. Bunu istiyor muyum onu da bilmiyorum dedi. Özgür ise gülümseyerek, bana kalırsa senin dönüşümünde başlıyor dedi. Bu gittiğimiz yol, gittiğimiz yer öylesine bir yer değil. Vardığımız zaman bunu göreceksin diyordu. Elif ise gülümseyerek biliyorum ve güveniyorum dedi.

Birbirlerine tebessüm eşliğinde bakarlarken, Özgür karavanı gidecekleri yerin çok yakınında bir noktada kenara çekti, farları da kapattı, kontağı da kapattı...
Çünkü hisleri o an yalnız olmadıklarını söylüyordu ve gördüğü gölgemsi görüntülerde. Elif olan bitene anlam veremiyordu sadece sessizce durup kalmıştı o anda. Özgür bir süre etrafı dinledi, iyice sessizleşmesini bekledi. Bu yolun biraz tehlikeli olduğunu biliyordu çünkü. Elife bir şey yansıtmamaya çalışıyordu. Korkabilir tedirgin olabilirdi.

Ortalık durulduğunda ise, arabayı çalıştırıp kalan kısa mesafeyi hızlıca gitmeye başladı. Özgür Elif'in korkmaması için biraz da gülerek bu kısımdaki yol biraz sıkıntılıydı ama merak etme bundan sonrasında öyle şeyler pek yok.

Komün bir yaşam var orada. Bu kadarını bilsen yeter şimdi dedi Elif'e. Gördüğünde sana da tanıdık gelen bir hava olacak buna eminim diye ekledi. Elif peki demekle yetindi.

On on beş dakikalık bir yoldan sonra gidecekleri yerin önüne gelmişlerdi. Büyükçe bir kapı karşılıyordu onları. Kapının önünde durduklarında Özgür'ün tarafında biri karşılıyordu onları. Elif tam göremiyordu o kişi ya da her neyse o şeyi. Sadece özgurle olan konuşmasını görüyordu. Bir an kendisinden bahsedildiğini anladı fakat konuşmayı kesmek istemedi. Konuşmada bir süre sonra bitti ve büyük kapı yavaş yavaş açılırken elif, benim hakkımda ne dedi o diye sordu özgür'e. O daha keşfetmemiş kendini öyle değil mi diye sordu. Elif, nerden anladı ki bunu dedi özgür'e. Özgür de buranın neden komün bir topluluk olduğunu anlattı ona. Buraya herkesin giremediğini. Sadece benliğini kesfedenlerin girdiğini anlattı. Lara ile dişi kurtu da biliyordu mesela bizi karşılayan. Çünkü onun buradaki rolü gelenlerin benliğini görmek yoksa nasıl korunabilirdi burası diye söyledi Elif'e.

Elif şaşkın bir şekilde dinledi hepsini yorum yapmaktan kaçındı. Özgür onun bu halini gördü gülümsedi ona. Ve kapı da açılmıştı artık.

Elif içeriye girdiğinde şaşkınlığı daha da artmıştı ve gizleyemiyordu artık bunu. Gördükleri onun gözbebeklerini büyütmüştü. Özgür tebessüm ederek nereye benziyor burası sence dedi. Elif sanki bu soruyu bekliyormuşçasına stardew Valley, oradaki kasabaya benziyor sadece daha farklı bir havaya sahip olanı dedi özgür'e bakarak.

Ve artık buraya, insanların benliklerini serbest bırakıp yaşadığı bu yere geldiler ve belki de macera daha yeni başlıyordu...
Kadim bir ormanın içlerinde saklı kalmış bir yer burası. Dağın eteklerinde yer alıyor. Yolu ise saklı bir yoldu herhangi bir insanın bulamayacağı. Bazen karanlığın hakim olduğu bir yol haline de geliyor. Doğrusunu söylemek gerekirse normal bir yer değil bu kasaba belki de bu dünya. Dünya dedim, çünkü kendine özel bir yaşam var buranın içerisinde. Çevrene baktığında bunu anlıyorsundur. Gördüklerin bunu dile getiriyordur sana.

Şu hemen uzağımızdaki hanın görünümüne baksana ne kadar büyüleyici ve etkileyici olduğuna. Ya şu amfitiyatro, nasıl da süslenmiş kabartmalarla. Ve gözlerinde merak uyandıran buradaki insanların barındığı evler. Hepsi birbirinden nasıl da farklı. Bazıları büyük farklar bazıları ise ufak farklılıklar içeriyor. Ama hepsi o insanların özündeki karakteri yansıtıyor. Dedi özgür Elif'e.

Kapıdan girerken bu kadar büyük görünmüyordu bu kasaba şimdi bakıyorum da içerisi gerçekten de sonu olmayan bir dünya gibi dedi Elif. Ama bir ütopya değil diye ekledi özgür. Bu kadar büyüleyici olsa da her insanın içinde farklı bir karakter var. Baksana şu genç kıza dışarıdan ne kadar masum ve naif duruyor ve aradan birkaç saniye geçtikten sonra bir de şimdi bak dedi özgür. O genç kızın asıl görünümünü gösterirken. Kana susamış bir varlık olduğunu gösterirken.

Bu sadece bir örnek dedi Özgür. Sen de kendini keşfetmeye başladığın zaman onları daha net görebileceksin diye ekledi. Hem merak içinde hem tebessümle dinlemişti bunları Elif. Ve ikisi böyle konuşurken yanlarına Lara ve dişi kurt da geldi. Özgür, hadi kalacak yere yürüyelim, üstümüzü değişelim dedi bugün hangi gün biliyorsunuz dedi. Ve o an akıllarıne geldi üçünün de yeni yıla girilecek gün olduğu. Yolculuk ve yaşananlar unutturmuştu bunu.

Özgür önde kızlar arkada eve vardıklarında evin gotik ve barok tarzın bir karışımı olduğunu ve ürperti ile hayranlık karışımı bir his verdiğini hissettiler. Kızlar üstlerini değiştirirken özgür girişin hemen yanında çoktan benliğine dönmüştü bir giysiye ihtiyacı yoktu. Fakat üç kız ise sade bir şekilde giyinmişlerdi. Elif içlerinde biraz daha dikkat çekeni olmuştu. Çünkü üzerinde dizlerinde biten bir elbise vardı, özgür onu daha önce böyle görmemişti ve şaşkınlığını gizleyemedi kızlar ise onun bu hâline gülüyordu. Özgür, gülmeniz bittiyse hadi dışarıya çıkalım biraz dolaşalım sonra da gösteri var ona gideriz dedi.

Dışarı çıktıklarında ise kar yağmaya başladığını gördüler. Fakat hava ise yumuşacıktı, üşütmüyordu tenlerini. Yavaş adımlarla bu kasabanın keyfini çıkartıyorlardı. Elif ise ilk defa görüyordu burayı. Keşfe meraklı ufak bir kız çocuğu gibi görünüyordu. Gördükleri ise gözlerini büyütüyor dudaklarında ve yüz hatlarında bazen hayranlık bazen şaşkınlık uyandırıyordu. Çünkü gördüğü şeyler kendi arzularını kendi zevklerini yansıtan görüntüler gibiydi. Neler gördüğünü belki de sonra anlatacak, içinde tutamayacaktı. Şimdi ise sadece bu anın içinde huzurlu ve rahat bir şekilde keyif sürüyordu.

Kar yağışı öyle güzeldi ki her yer beyaza bürünmüştü. Işıklar rengarenk, bir festival bir karnaval havası vardı kasabada. Ve gece yarısına az bir süre kalana kadar gezebildikleri kadar yeri gezdiler. Ama en ufak bir yorgunluk dahi hissetmediler. Ve amfitiyatroya geldiklerinde dişi kurt, Lara ve elif yan yana oturdular. Özgür ise Elif'e
sevdiği likörü verdikten sonra tepeye doğru çıktı. Elif nereye diye sormak istedi ama alacağı cevabı biliyordu. Özgür de yukarıdan izliyordu her şeyi.

Yavaş yavaş gösteriler başlamış eğlenceler başlamış tiyatro oyunları, tragedyalar ve müzik şölenleri başlamıştı. Herkes eğleniyor gülüyor kahkahalar atıyor bazen de tatlı hüzünlere giriyorlardı. Ve en sonda yeni yıl şarkısını söyleyecek o kadın çıkıyordu. Fakat bu şarkı insanların bildiği türden bir yeni yıl şarkısı değildi. insanı büyüleyen bir ses ve eski dilde kelimeler içeriyordu. Ve herkes bir anlam hissediyordu aynı olan da vardı farklı hisleri barındıran da.

Özgür şarabını yudumlarken şişesinden o şarkının tüm sözlerini ruhunda hissediyordu. Çünkü o kelimelerin anlamlarını biliyordu. Fakat gözü Elif'in üzerindeydi. Çünkü şarkı başladığından bu yana içinde bir şeylerin coştuğunu hislerin değiştiğini farklı hisleri ruhunda hissetmeye başladığını biliyordu. Elif ise biraz korkulu biraz şaşkındı. Ne oluyor böyle diyordu. Ama bir süre sonra elif de neler olduğunu hissedebiliyordu. Teni buz gibiydi fakat arkasına dönüp direkt olarak özgüre baktığında dudağında var olan o tebessüm ise güneşten bir parça kadar sıcaktı. Özgür ise çoktan tebessümle onu karşılamıştı.

Ve ağzından dökülen kelimeler aralarında o kadar mesafeler olmasına rağmen Elif'in kulağına fısıldandı, elif bu kelimelere karşılık sadece özgüre baktı derin derin bir bakıştı bu. sadece ikisinin duyduğu, bildiği eski lisandan bu kelimelere . Ve sonra bir ses duyuldu hem şarkıyı söyleyen kadın hem de oradaki insanlardan mutlu yıllar diye...

( Ve özgür ellerini Elif'e doğrultup enerjisini ona verdi ruhunda ve teninde olan hastalıkları kötü hisleri çekip aldı göğe doğru üfledi, bu ise hikayeden bağımsız bir iyileştirme temennisiydi:) )
Bir gün bir kız varmış. Kafayı yemiş.
(bkz: wattpad tarzı öykü isimlendirme)
bir varmış bir yokmuş gibi başlar sonu acıklı biter.
Hikayeden değil okumaktan korktum. insan okuyacak bunu amk, özet geç dedirten öykülerdir.
bu kadar derinden gelen hikayeyi hiç bir bünye kaldırmaz.
Dün gece apartmanın asansörüne son anda yetişip, binmemle başlayan öyküdür.
+ teşekkür ederim beklettiğiniz için hanımefendi.
- rica ederim.
+ yeni taşıdınız galiba apartmana?
- evet yeni taşındım.
+ şey, taşındı(m) derken yalnız Başınıza mı yaşıyorsunuz?
- eşimden ayrıldım. Nafakayla dördüncü kattaki daireyi aldım.
+ aaa benim alt katımdaki daire bu. Hayırlı olsun.
- teşekkür ederim. Bu arada ismim Neslihan.
+ bende volkan. Memnun oldum Neslihan hanım.
- bende volkan bey.
+ nasıl beğendiniz mi siteyi?
- evet, güzel yer. Yeni insanlarla tanıştıkça daha da güzel olacaktır.
+ hhhmmmm.

işte böyle sohbet ederken dördüncü kata çıkmıştık. Neslihan hanım asansörden inerken:
+ bir akşam kahve içmeye de beklerim.
+ memnuniyetle!
Kapı kapanırken göz göze gelmiş ve birbirimize tebessüm etmiştik...
istek üzerine devam eden öyküdür.

Yeni komşum ile tanıştıktan sonra evimde akşam yemeğini yemiş ve tv izliyordum. Saat 22:30 civarıydı. Aylardan temmuzdu.
Derken ani bir gök gürültüsüyle şiddetli bir yağmur başladı. Ve bütün mahalle karanlığa büründü.
Bir kaç dakika sonra apartmanın WhatsApp grubuna trafo patladı herhalde falan yazdılar.
Bende olabilir dedim.
Derken wp dan volkan bey... Diye bir mesaj geldi.
Bu kişiyi hemen ekledim ve profil fotosuna baktım. Evet, tahmin ettiğim gibi Neslihan'dı bu.
Bana evimde mum olup olmadığını sordu. Bende var dedim.
Aşağıya inip alabilir miyim? Diye sorunca, zahmet olmasın ben getiririm şimdi... Dedim.

Ardından ikea'dan aldığım çeşit çeşit kokulu mumları poşete koyup, karanlıkta yavaşça basamakları çıktım. Henüz zili çalmadan kapı açıldı ve telefon ışığı üzerimi aydınlatmaya başladı. Neslihan üzerinde kırmızı bir gecelikle telefonun flaşını açmış yere doğru tutuyordu.

+ hoşgeldiniz. Gece gece size zahmet verdim ya.
- önemli değil, bu saatte mum almaya gidemezdiniz sonuçta.
+ çok teşekkür ederim.
- rica ederim.
+ buyurun içeri geçin, kahve yapayım size.
- bu harika bir öneri.

Ve bende Karanlıkta yeni komşum Neslihan hanımın evine girmiştim...
Salgının başlamasının üzerinden bir seneye yakın bir zaman geçti. ilk başlarda kimse ne olduğunu anlayamamıştı bile. O kadar hızlı ve o kadar sessiz yayıldı ki... insanlar, devletler reaksiyon gösteremedi yaşananlara. Tepki verdiklerinde ise zaman artık geç olmuştu.

Pek çok insan bulundukları yerlerden başka yerlere kaçmaya çalışırken aslında bu sürecin hızlanmasına yardım etmişti farkında olmadan. Otoyollardaki kazalar ise cabası. Ki bu yüzden şehirler arasındaki bağlantılar da kısa sürede koptu.

Aylar geçtikçe dünya yeni bir düzene geçiş yapıyordu. Ahlaki ve insanî kuralların yavaş unutulduğu, insanların ilkel içgüdüleri ile yaşadığı ve yönettiği topluluklar haline gelmeye başladı. Çünkü insanların bundan başka çareleri yoktu. Tabi, sıradaki kurban, yem 'adına her ne derseniz' olmak sizin için sorun olmayacaksa.

Çünkü toplulukların dışında kalan alanlar ya virüsten mutasyona uğramış ve birer zombi, birer yaratık haline gelmiş varlıklarla dolu ya da onlardan daha beter çeteler ile. Fakat, topluluklarda da çok iyi yerler denemez. Çünkü her grubun her topluluğun kendine göre kuralları, cezalandırma sistemleri, yaşam tarzları var.

Bir de bunların dışında, dışarda kalmaya cesaret eden ve tek başlarına takılan insanlar var. Onlar ise hem topluluklarla iş yapan hem de dışarıda kalmaya cesareti ve tecrübesi olan insanlardı. Çünkü çoğu kampın içini biliyorlardı, şartlarını da. O yerlerdense tek başına, özgürce ve delice bir şekilde yaşamak daha iyidi onlar için.

"Onlardan biri de Rıdvandı. Salgının, kaosun ilk zamanlarından bu yana tek başına yollarda. Vücudunda pek çok yara izi var ama fazla önemsediği söylenemez. Onun için hepsi birer hatıra ve yaşadığının kanıtı gibi, böyle hissettiğini söyler her zaman. Bir yere, bir kimseye, bir şeye bağlı olduğu, ait olduğu yoktur. Belki de bu deli cesaretinin kaynağı budur (gülerek). Sağlam bir adamdır ama. Bu dönemde insanlarda bulunmayan bir özellik.

R: yine arkamdan ne sallıyordun dostum( gülerek).
-oo, bu kampa yolun düşer miydi senin, en son bir ay önce görmüştüm ( sarılırlar)
R: yollarda karşına ne çıkacağı belli olmuyor dostum. Vahşi hayvanlardan, zombilerden beter yaratıklar çıkabiliyor. Görmek istemeyeceğin türden, duymak istemeyeceğin türden şeylere denk geliyorsun.
-(yüzü düşmüş bir şekilde) anlaşılan yine tarikatçılara denk gelmişsin.
R: sadece onlar değil ki, başıboş olan yanına iki üç kişi toplayan, sadist orospu çocukları da çıktı son zamanlarda.
- dünya değişiyor dostum hem de akıl almaz yönlere doğru.
R: salgından önce düşünürdüm dostum, ahlak kuralları yıkılsa insanlar ne yapar, ilkel dürtüler serbest kalsalar ne yaşanır diye. Karanlık düşünceler gelirdi aklıma, şimdi ise onları ve onları masum bırakan şeyleri yollarda görür hale geldim.

R: ama fazla duramayacağım, biliyorsun bu kampı yönetenle pek anlaşamıyoruz(gülerek)

- bilmez olur muyum (gülerek).

R: görüşürüz dostum, yenilere yaşadığımız dünyanın ne hale geldiğini iyice anlat, sonları öncekiler gibi olmasın ( tatsız bir tebessümle)"

Ve Rıdvanın macerası böyle başlar...
Üniversite kampüsünün yan tarafındaki binalardan birinde oturuyorum. Bir dağın tepesi denilebilir burası için. Manzarası güzel ama, belki de tek güzel yanı bu. Binaların yan tarafından girilen bir yol var. Biraz ilerisi geniş bir düzlüğe açılıyor. Yürüyüş yapacağım zaman tercih ettiğim yol. Tam bir sessizlik ve sakinlik. Odamın penceresinden giriş kısmı da görülebiliyor.

Normalde pek giden kimseyi görmüyordum oraya. Fakat bir iki hafta önce evin içinde yürüyüş yaparken tam da öğlen saatlerinde iki genç kız ve bir de siyah köpekleri ile oraya yürüyüşe gittiklerini gördüm. Şaşırdım, geçen sene onları görmemiştim. Sonraki bir iki haftada denk geldiğim her öğle saatinde belli bir aralıkta o yola gittiklerini gördüm.

Bir yandan kendimi bir sapık gibi hissettim, bir yandan ise merak duygum kabarmıştı. Onlar kimdi ve neden hep aynı saat aralığında yürüyüşlerini yapıyorlardı? Bu sorular aklıma kurcalamaya başlamıştı.

Uzun zamandır aksattiğım yürüyüşleri yapmaya karar verdim bu sorulardan sonra. Onların yürüyüşten gelme saatlerine yakın ben oraya yürüyüşe gidiyordum. Yolda sadece anlık olarak denk geliyor konuşmadan geçip gidiyorduk.

Ta ki, bu öğlene kadar. Yine aynı saatlerde yürüyüşe çıkmıştım. Karşılaştığımız belli bir nokta vardı genelde. Oraya geldiğimde yakında gözükmüyorlardı. Fakat, yürüyüşe gittiklerini görmüştüm. Dönüş için başka bir yol da yok. Biraz daha yürüdükten ilerdeki büyük taş parçasının üzerinde oturduklarını gördüm. Köpeğin tasması o baskın görünümlü olanın ellerindeydi. Ve dinlenmek için oturmadıkları açıktı.

Yanlarından geçip gideceğim sırada baskın görünümlü olan:

B: göremeyince şaşırmış olmalısın.( Kendinden emin bir tebessümle)
R: ( her şeyin farkındalar yalan söylemek anlamsız) belki, belki de bu anı bekliyordum.
B: birilerini gözleyen, saatlere kadar dikkat eden, detayları gören sadece sen değilsin
R: geçen sene burada değildiniz değil mi?
B: doğru, kısa bir süre önce geldik
R: çünkü bu yolu yürüyüş için kullanan pek kimse görmemiştim
B: biz de keşfedeli çok olmadı, ( yanındaki köpeği işaret ederek) bu yaramaz buralara kaçınca gördük burayı. Sen neden tek başınasın?
R: tek başına?
B: birilerini gözleme konusunda daha yeni konuşmuştuk sanki( yarı alaycı yarı iğneleyici bir tavırla söylemişti bunu)
R: ( hafif bir şaşkınlıkla) bu kadarını beklemiyordum.
B: korkmuş gibisin?( Ne cevap vereceğimi bekler bir hali var)
R: ( ayakta durmaktan sıkılıp tam karşılarındaki ağacın önünde oturup sırtını ağaca yasladı ve gülerek) beni gözetlemenizden mi? Sadece şaşırttı. Bu kadar basit şeyler neden korkutsun? Siz de hiç korkmuşa benzemiyorsunuz hem, ne dersin?
B: ( bir şey söylemedi)
R: tek başımayım. ( Konuyu o soruya getirdi) çünkü insanlarla ortak bir hafıza, ortak bir benliğim yok.
B: ortak hafıza?
R: evet, insanların beraber geçirdiği her an, her anı ortak bir hafıza oluşturur. iyi ya da kötü. Biriyle arkadaş olmak için de dost olmak için de sevgili olmak için de bu gereklidir. Yoksa ne kadar sağlam olduğunu düşünürsen düşün, ne kadar değer verirsen ver iletişim kopar.

Benim için de durum bu. insanların iyi ya da kötü basit ya da değil bir ortak hafızaları var. Benim ise yok. Tabi bunun öncesinde farklı nedenler var fakat işin sonucu bu ortak hafıza konusuna çıkıyor.
B: sağlam bağlar dahi mi?(şaşkınlıkla sormuş gibi bunu)
R: neden bu kadar şaşırdın ki, ilişkilerdeki en basit temel bu. ( Gülerek) bak ikinizin ne kadar çok beraber geçirdiği var an vardır. Ve o kadar da güçlü ortak hafızanız.
B: (gülerek) doğru.
R: peki siz neden bu kadar takip ettiniz beni ya da bu yolda nereye kadar gidiyorsunuz?
B: ( bu iki soru onları tedirgin etmiş gibiydi sanki, sadece onları da değil yanlarındaki köpeği de) ( bir şeyleri saklamaya çalışan bir tebessüm ile) bunlar da başka zamana kalan sorular olsun, dönmemiz gerekiyor.
R: ( şüpheci bir bakışla yerinden kalkarak) öyle olsun.

Tam yanımdan geçerken b' nin yanındaki kız hafifçe fısıldadı, bizi gözlediğin için seni gözlemedik. Sonra da yanımdan geçip gittiler. Ben ise yürüyüşe devam ettim aklımda, o ne demek istedi hem de o konuşmaya hiç dahil olmadan sadece giderken bunu söylemesi, tuhaf. Diye söylenirken.

Yürüyüşten eve geldiğimde ise kapıda yüzü kapıya dönük arkasında ise bir şeyler yazan bir fotoğraf vardı.

Neydi bu şimdi?