bugün

Pazartesiyi salıya bağlayan gece uykulu olmama rağmen uykuya dalmakta yeterince zorlandım.
Gün içinde hareket etmeye çalışmak ve her gün içilen mercanköşk çayı bir derece çözebilir.
kölelik sisteminden kaynaklı. biyolojik yapımızı bozdu orospu çocuğu kapitalistler.
Kelimenin tam anlamıyla lanettir. Limbik sistem ve amigdalanın düzgün çalışması için gece uykusu şarttır.

Son zamanlarda Geceleri uyuyamayan bir insan olarak çok huzursuz, sinirli ve kaygılıyım. Kaliteli bir uyku çok önemli gerçekten.
Bu lanete bende yakalandım ne yazık ki 8-9 a kadar uyuyamıyorum bir türlü öğleden sonra 4te kalkiyorum.
içerik bulunamadı.
işe gitmediğim zamanlarda yaşadığım durum. vücut sanki kendisini geceye programlıyor. ne yapsam ne etsem geceyi uyuyarak geçiremiyorum...
alerji hapı kullanmak kesin çözümdür fakat sabah uyanamamakla sonuçlanacak durumdur.
sizin derdiniz var arkadaşlar.
hayatın zaten biteceğini bir düşünün, kendinize fazla değer yüklemeyi bırakın.
bakın hayat nasıl kolaylaşıyor.
boş geçirilmediği sürece tavsiye ettiğimdir. çok tatlı bir sükunet eşliğinde harika bir çalışma ortamı oluyor.

ayrıca içilen sigara da ay ışığı eşliğinde iyice kendinizden geçiriyor. dinlenilen şarkı da aynı şekilde.
Alin elinize bir kitap okuyun birkac sayfa, uykunuz gelmese de caniniz sikilmaz hem az kulturlenirsiniz kisa gunun kari iste.
Öncesinde 26 saat sırf rahat uyuyabilmek için uyumamış olmama rağmen 11 den beri yatakta dönüp durmam ve saatin 06:28 olması. :(
Ay gunesten daha guzel.
(bkz: insomnia)
Günün yetmemesi psikolojisi yüzünden kaynaklı çekilen sıkıntı olabilir. Günün 3’de 1’ini işde ya da okulda geçiriyor sabah ve akşam eve geliş gidiş saatin de totalde 2 saatine mal oluyorsa, uykuya 8 saat desen kişisel ihtiyaçlarını ve rutinlerini karşılamak için kalır sana 5 saat.

Şahsen ben çoğu zaman hemen yarın olacak diye uyuyamıyorum.
Aşırı stres, kaygı, heyecan, korku, mutsuzluk ya da sevgisizlik hissi.
Bunların hiçbiri yoksa, fazla yemek yemiş ya da vitamin alıp yatmış da olabilirsiniz.
Gecenin sakinliği ve gerçekliği yeterli bi sebep bence. Gece ile baş başa kaldığında sahteliklerden sıyrılıp kendimiz olabiliyoruz. Bazı şeyleri de gecenin ıssızlığına bırakıyoruz.
(bkz: sabaha kadar oturup gitar çalan komşu)
durgun anlara ihtiyaçtır belki..
belki de varsaydığın anılarda yaşamaktır sessizlik içinde..

değil mi kabul ettiğim yalnızlık,
şimdiden kükreyen delilik..

hani aklının içinde zamansız çalan bir şarkı misali..

izini kaybettiğin bir rüzgarın ardından,
ufak ufak yanan ,
tutuşan ateşten bir duman ..

belki de hiçbiri, sadece değer verdikleri kaçırmadan görmek için ..
Bu durum bi inanışa göre baska birinin rüyasında uyanık olmamızmıs.
yarasaya dönüşmeden önceki ilk evredir.
kişiye karanlıkta her işini rahatça görüp her aradığını rahatça bulabilme yetisi kazandıran durum.
Kötü falan değildir.
Gece güzeldir...alışkın olmayan bünyeler damı dötü dağıtır.
Geceyi nasıl değerlendirdiğinizle ilgili...
Sıkıntıdan uyunmuyorsa depresyon sebebidir bunu es geçmeyelim.
Muazzam bir sesi vardır ayrıca gecenin...seven duyar.
Keyfinden ve kederinden olmak üzere ikiye ayrilir. Keyfi yerinde olan geç yatar ve geç te uyanır.
Kederli oldugu için uyumayan ise hep uykusuz kalır. Çünkü onun sabah geç kalkma lüksü olmaz. Her iki halde bağımlılık yapabilir.
uyuyamamak değilde uyumamak. istek meselesi içimden gelmiyor.
bazen eski sevgilininin canlandığı, bazen geleceğe dair hayallerin.
bazen eski bir hatıranın sorgulandığı bazende yapılan bir hatanın.
kısacası gözlerin yorgunluktan kıpkırmızı olduğu fakat düşüncelerin şaha kalkıp son sürat peşpeşe gelmesidir. en kötüsüde yarın erken kalkman gerektiğidir. beyninde kapatamadığn bir düğme vardır sanki, sesler görüntüler hayaller planlar .... ziraart bankasının önündeki emekli kuyruğu gibi sıraya girer. bu saate kadar nerdeydiniz dersin, gidin dersin ama nafile ...
faydası olur diye ne sigaralar içilir, uyku getirir diye süt içilir yoğurt yenir ama nafile,
tam uyudum derken bu sefede yorgunluktan gevşemiş bağırsak kasları beş dakkada bir adamı tuvalete atar, sonra film kaldığı yerden devam eder.
arada bir yaşadığım olaydır. anlatmayla anlaşılmaz. yaşamak lazım.