bugün

insomnia. acid.
gün içinde karşılık bulmayan beklentilere çözüm yolu bulma çabaları. bir bakmışsın uyuyakalmışsın.
Üzüntü.
Burun tıkanıklığı.
Alkolsüzlük.
regl ağrısı.
sertleşme sorunu yaşamaktır. sabaha kadar uyutmaz meret.
hangi cinlerin musallat olduğu konusunda bilgi sahibi olmama.
ekşiden başlık çalmak olabilir mesela.
Diş ağrısı. Birde apse yaptıysa hiç bir ağrı kesici etki etmez. Karanfil çiğnemeler buz koymalar da yetersiz kalır en son. Üst üste 3 ağrı kesici içmişsindir ama etki bile etmemiştir. Deli dana gibi inleye inleye dolaşırsın evin içinde. Alıp kerpeteni sökesin gelir ama götün yemez. En son sabaha karşı pijamalarınla en yakın acilin yolunu tutarsın. Götten bir iğne yersin sonra acı falan kalmaz yeniden doğmuş gibi olursun. Sonra eve dönüp mışıl mışıl uyursun. En başta gitsen hastaneye gecen zehir olmucak ama gitmezsin işte. Birazdan geçer diye kendini avutup sabaha kadar kıvranırsın. Kötüdür diş ağrısı, Allah kimseye çektirmesin.
çocuk. hele hastaysa...
3 aydır böyleyim bilseydim bu kadar uzun sürmezdi ama dimi.
Odadaki mini buzdolabı sesi. Kendisi minik ama bazen borazan gibi ses çıkariyo.
Hayatında birinin olmaması. Gerçekten uyutmuyor, gerçi olunca da uyumuyorsun.
hastaysanız ve bütün eklemleriniz ağrıyorsa uyuyamazsınız.
yaz aylarında sivrisinek.

not: üstteki duygusallığı bozmak istemezdim ama o duygusallık uyutmuyor sonra.
bullet for my valentine'ın yeni şarkısıdır.

sürekli dinlemekten yatamadım.
"son yirmi yıl boyunca yapılan bütün saçmalıkların beyin tarafından 4k görüntü kalitesiyle izleyiciye sunulması."
Düzenli olarak aşağıdaki fırından gelen senkronik tak tuk sesleri..
Tartışmasız cep telefonu. Bu illet elinizdeyse, internet varsa, şarjınız da tamamsa geçmiş olsun. Uykusuz kaldınız.
Kendinle yüzleşme, dertleşme, muhakeme yapma, işte bunlardır uykunun canını okuyan eylemler.

Uyumadan yarım saat önce, bu eylemlere Zaman ayırın ve sonunda bir kitabı kapatır gibi bu sürece son verin.
Belki ılık bir süt, ya da bitki çayı, sonra uyku.
Düşünmek müşünmek yok, onu biraz evvel hallettiniz, bitti!
kredi kartı borcu.
Reklamlar.. "alarko kombiii gercek kombi gercek konforrr" icinde calar calar durur.. ya da "migggrooosss migrooss sanal market saaanal market" iste en cok bu reklamlar uyutmuyor!
sıkıntı, stres.
ilişkisi kötü giden arkadaşlar.

Geçen gece dörde kadar uyutmadı sağ olsun.
güncel Önemli Başlıklar