bugün

Cıkan sesler sonucu farkına varılan gerçek.Bağrış cağırış bir uyanırsın köpekler kurmus ceteleri birbirlerine dalıyorlar o an anlarsın ne kadar cok köpek olduğunu.
köpeklerin, "gece 12:00'den sonra sokaklar bize ait lan! " diye düşünerek umarsızca davranmasıdır. birbirleriyle itişir, yüksek sesli havlamalarla insanları uyandırırlar. bu özellikleriyle sivrisineklerle birlikte hayırla yad edilirler!
Tinerciden değil köpekten tırsma eyleminin kendiliğinden gerçekleşmesini sağlayan olaydır.
(bkz: köpeklerin fakir zengin ayrımı yapmaması)
sanırım burda tevriye var hem gerçek köpekler hem de ayyaşlar, sapıklar, tinerciler etc.
8-10 köpeklik çete halinde gezmelerinden dolayı düşünülen durum.
Üniversitede ikinci öğretim okumuştum birkaç sene. Gece dönüş yolunda sokaktaki köpekler koruyucu meleğim gibi olurlardı.
Dişi olmasına rağmen paşa ismi koyulmuş torun torbaya karışmış yaşlıca bir köpek vardı özellikle. Duraktan 3 4 dk uzakta ev bellediği bir yer vardı, oraya geleceğim saatlerde yolun başında beni bekler, evime kadar olmasa da kendi bölgesinin en ucuna kadar eşlik ederdi bana. Koşup kuyruğunu sallayıp zıplaya zıplaya kendini sevdirirdi.

Geceleri daha rahat yürümeme yardımcı olan koca kızımı özlettiniz
kendi hallerinde takılıyorlar işte:

görsel
görsel
görsel
görsel
Gündüzleri efendi efendi yürüyen köpeklerin, gece olunca özgüven patlaması yaşamasıdır.
Böyle 5-6 köpekten oluşan çeteler kurup geziyorlar.
Şu anda bile dışarıdan hav hav sesleri geliyor.
pek de söz konusu olmayan durum. örneğin görükle' de ayrı ayrı yerlerde köpeklere rastlıyorum ve çoğu da saldırgan değildir. önemli olan onları sokağın parçası olarak kabul etmektir.
Yok lan benimkiler ostura ostura uyuyor geceleri.
Geçen gece bizim arabayı ısırmış bir tane sokak köpeği. Araba ısırılır mı? Dişlerini öyle bir geçirmiş ki... ayı saldırısı gibi duruyor ama köpek olduğundan eminiz.
içindeki dürtülerin en çok dışarı fırladığı zaman ibnelerin.
bireysel değil de toplu olarak avlandıkları için çete kurmaları kaçınılmaz ,gündüz ise yeme ihtiyaçlarının karşılandığını varsayarsak bireysel takılırlar.
her ne kadar evcil olsalar da yabani köpeklerle benzer özellikleri gösterirler.