bugün

hepimizin yakından tanıdığı, taraflı tarafsız herkesin sevdiği oktay derelioğlu'nun bir röportajında söylediği söz. o röportajın bir kısmı için;
--gecekondu.org--
Ankaragücü, Beşiktaş maçında dirençsiz bir oyun sergiledi. Böylesine önemli bir maçta oyuncuların ve teknik heyetin daha dirençli olmasını beklerdim. Oyunun ilk 20 dakikasında ne kadar etkin bir futbol ortaya koysalar da oyunun geri kalanında vasat bir futbol sergilediler. Orta saha da çökmüş bir takım ortaya çıktı. Oyuncuların maçı kazanma inancını kaybettiklerini maçın ilk yarısı bitmeden anlamıştım. Taraftarlarının takıma olan inancı, oyuncuların maçı kazanma inancından daha fazlaydı. Ama oyuncuların vasat futbolu en çokta Şanlı Ankaragücü taraftarını üzdü. Ankaragücü takımı genel olarak kadro yapısına baktığımızda, çok kötü bir kadroya sahip değildir. Takımın Süper Lig’de şuan için ilk 5 oynaması mümkün değildir. Ama inanıyorum ki, ilk 10’da yerini kesinlikle alacaktır. Düşeceklerini sanmıyorum.

Takımın en önemli faktörü taraftarıdır. Kayserispor’da Süper Lig’de son yıllarda büyük başarılara imza atmış bir kulüptür. Bir Anadolu takımı olmasına, bu kadar başarısı olmasına rağmen taraftar desteğinden yoksun bir Anadolu ekibidir. Ankaragücü’nde ise başarı olmamasına rağmen, taraftar yıllardır takımına desteğini esirgemeyerek büyük bir azim göstermiştir.Özellikle Gecekondu grubu takımları sevmiyor adeta tapıyor. Böylesine önemli bir taraftarı olan Ankaragücü bence 100.yılında şampiyonluğu hedeflemeliydi.
--gecekondu--