bugün

eğer golden cinsi köpeğe sahipseniz, hırsızla tavla oynamasına şaşırmayacağınız durum.
babamınki gibi bir hafızaya sahipseniz ilginç bir hal alabiliyor. babam 1 anığına adamı kaçarken ve profilden alacakaranlıkta görüyor. daha önce sıradan bir günde nerede gördüğünü hatırlıyor. aynı gün de yakalattık. sonra ne mi oluyor? akşama kalmadan serbest. ailesinin dövdüğünü duyduk da bir nebze içimiz rahatladı.
sabah uyandığında evin giriş kapısının ardına kadar açık olduğunu görmekle girilen şoktan iki haftada ancak çıkılabiliyor. giden cüzdana mı yanarsın, hayatını paylaştığın laptopa mı? ya kimlik, ehliyet, kredi kartı vs yeniden çıkarma eziyetine ne demeli? cezalar caydırıcı olmadığı sürece yaşanmaya devam edecek yüzsüzlük ve arsızlık örneğidir.
hırsız iş üstündeyken uyanılmaması daha iyidir zira cüzdanı kurtarayım derken insan canından da olabilir.
- hilmi kalk lan yerine yat.
+ ne diyon lan bulaşıkları yıkıyom ben
- saffet uyan olum donucan burda yerine yat
+ ne diyon yarram balkondayım ben
- bu kim laaan?
+ gençler naaaptınız siz yaa...
(bkz: öğrenci evine giren çıkanın belli olmaması)
bayram sabahı da başınıza gelebilecek olaydır. bütün hasılatı toplayıp gitmiş şerefsiz. bolca bulduğu nakitle yetinip kredi kartlarına dokunmamış sağolsun.
sabah 5 sularında yaz olduğu için açık unutulan mutfak penceresinden girip evdeki herkesin cüzdanını (benim ki hariç, param kotumun cebindeydi bakmaya tenezzül etmemiş) boşaltmış, evdeki herkesin cep telefonunu (benim ki yine hariç, telefonum yastığın yanındaydı, gece yatarken yatağın içine kaçmış) almış, tv açmış, bütün ışıkları yakmış, sonra da kapıdan gitmiştir. polislerin demesine göre bütün bunlar olurken bizim malak gibi yatmamızın sebebi hırsızın uyutucu bişeyler sıkmış olması.
bana ait hiçbişeyin çalınmamış olması evdekilerde acaba hırsızlarla ortak mıydı düşüncesi yaratmadı değil.
diğer yorum da, hırsızın başucumuza kadar geldiğini söylediğimizde herkesin ilk tepkisi kız kardeşim ve benim için "kızlara bişey yaptılar mı" oldu.